Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 zoufalaPo pětadvaceti letech ztratila paní Ludmila M. zaměstnání, a tedy i zdroj obživy. Všechny síly proto napřela k tomu, aby se jí podařilo co nejdříve najít nové pracovní uplatnění. V jejím věku asi padesáti roků to ovšem nebylo nic snadného.

Při hledání narazila na společnost Katalog obchodu a služeb, která poptávala „asistentku do kanceláře“. Jelikož s podobnou prací měla už dlouholeté zkušenosti, rozhodla se do toho jít. Ukázalo se to však jako cesta do pekel. Nejenže si v novém zaměstnání nic nevydělala, ještě dokonce přišla o peníze, které si musela půjčit. Minulé úterý se přidala k dalším poškozeným, kteří v této věci vypovídali u prostějovského okresního soudu. Večerník byl u toho! Zástupce společnosti Katalog obchodu a služeb Robin Chládek, který působil v Prostějově, paní Ludmile vysvětlil, že pokud chce u společnosti pracovat, musí zaplatit jistý „garanční poplatek“. Ten činil sedmadvacet tisíc korun. Teprve pak s ní uzavřel takzvanou smlouvu o spolupráci. „Byla jsem v zoufalé situaci, práci jsem nutně potřebovala. Půjčila jsem si tedy od rodiny dvacet tisíc a poplatek zaplatila. Následně jsem podepsala smlouvu, o které jsem se naivně domnívala, že je to pracovní smlouva. Byla jsem ráda, že mám práci. Přitom jsem zcela věřila panu Chládkovi, který mi všechno vysvětloval a působil přitom velmi seriózně,“ vypověděla před senátem Okresního soudu v Prostějově Ludmila M.

Náplní práce sympatické dámy mělo být původně nabízení stavebního materiálu. „To se mi však příliš nedařilo, ze strany možných klientů mi bylo řečeno, že námi nabízené produkty jsou drahé. Nedlouho na to mi pan Chládek řekl, že efektivnější bude, pokud budu hledat nové ´zaměstnance´, kteří stejně jako já složí garanční poplatek. Za každého z nich jsem měla mít provizi třináct tisíc korun. Nikoho takového se mi ovšem sehnat nepodařilo. Za půl roku své spolupráce se společností Katalog obchodu a služeb jsem si tak nevydělala vůbec nic. Někdy loni na jaře jsem našla prostějovskou kancelář v Netušilově ulici vyklizenou, aniž by mi o tom někdo řekl. Pan Chládek posléze nereagoval ani na mé e-maily, ani na telefonáty,“ vypověděla paní Ludmila.

Ve stejné době pak v pořadu České televize „Černé ovce“ viděla reportáž o společnosti, se kterou už půl roku spolupracovala. „Mluvilo se tam o tom, že jde o podvod a jedná se o typické letadlo. Právnička mi následně poradila, ať podám trestní oznámení, což jsem posléze i učinila,“ uzavřela svoji výpověď paní Ludmila s tím, že peníze jí pan Chládek ani nikdo z vedení společnosti dosud nevrátil.

Podle obžalovaného měla paní Ludmila dostatek času, aby si předloženou smlouvu o spolupráci a dodatky k ní v klidu prostudovala. Z ní pak mělo vyplývat, co vše za svůj garanční poplatek získala a jaké z toho měla výhody. „Také není pravda, že bych paní svědkyni neodpovídal na e-maily či telefonáty,“ dodal Robin Chládek.

Faktem je, že paní Ludmila rozhodně není jedinou, kdo má s jednáním Robina Chládka a společnosti, kterou zastupoval problém. U prostějovského soudu figuruje celkem pět poškozených, dá se předpokládat, že jejich skutečný počet je však výrazně vyšší. Vzhledem k rozsahu obhajoby i jednotlivých svědeckých výpovědí je však dokazování viny v této kauze poměrně zdlouhavé. Ani druhý jednací den tak prostějovský soud verdikt nevynesl.

Hlavní líčení bylo odročeno až na leden příštího roku.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-