Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 motorkarJak už v minulém vydání Večerník jako první informoval, na nebezpečné křižovatce ve směru z Držovic na Olšany u Prostějova došlo k závažné dopravní nehodě mezi osobním automobilem a motorkářem. Ten skončil v nemocnici s těžkým zraněním, v osobním autě pak byly zraněny dvě malé děti!

„V neděli pátého dubna kolem čtvrt na tři odpoledne došlo v křižovatce obcí Dubany - Smržice - Olšany u Prostějova k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a motorkářem. Z prvotního šetření vyplývá, že jednačtyřicetiletý řidič, který jel s vozidlem Kia Sportage ve směru od Prostějova na Olšany u Prostějova, pravděpodobně nerespektoval dopravní značení s nápisem STOP a vjel do křižovatky v okamžiku, kdy po silnici ve směru od Duban na Smržice projížděl dvaačtyřicetiletý motorkář z Prostějova na motocyklu Suzuki. V prostoru křižovatky tudíž došlo ke střetu. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře, který byl na vyšetření letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Podle prvotní zprávy utrpěl zranění, z něhož se bude léčit zhruba pět týdnů,“ popsal podrobně průběh havárie a následky Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

15 motorkar2Bez újmy z nehody ovšem nevyšla ani osádka osobního auta. „Lehké zranění utrpěly také dvě nezletilé děti, které cestovaly ve vozidle Kia Sportage a byly převezeny do prostějovské nemocnice na vyšetření,“ potvrdil Bednařík s tím, že požití alkoholu před jízdou u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, celková hmotná škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Zmíněný dvaačtyřicetiletý Prostějovan, který nikoliv z vlastní viny těžce havaroval, je nyní hospitalizován v olomouckém špitále. „Utrpěl zlomeninu v oblasti pánve a čeká ho operace. Momentálně je v péči lékařů jednotky intenzivní péče ve stabilizovaném stavu. Na životě ohrožen není,“ informoval koncem uplynulého týdne exkluzivně Večerník Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments