Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 motorkarJak už v minulém vydání Večerník jako první informoval, na nebezpečné křižovatce ve směru z Držovic na Olšany u Prostějova došlo k závažné dopravní nehodě mezi osobním automobilem a motorkářem. Ten skončil v nemocnici s těžkým zraněním, v osobním autě pak byly zraněny dvě malé děti!

„V neděli pátého dubna kolem čtvrt na tři odpoledne došlo v křižovatce obcí Dubany - Smržice - Olšany u Prostějova k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a motorkářem. Z prvotního šetření vyplývá, že jednačtyřicetiletý řidič, který jel s vozidlem Kia Sportage ve směru od Prostějova na Olšany u Prostějova, pravděpodobně nerespektoval dopravní značení s nápisem STOP a vjel do křižovatky v okamžiku, kdy po silnici ve směru od Duban na Smržice projížděl dvaačtyřicetiletý motorkář z Prostějova na motocyklu Suzuki. V prostoru křižovatky tudíž došlo ke střetu. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře, který byl na vyšetření letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Podle prvotní zprávy utrpěl zranění, z něhož se bude léčit zhruba pět týdnů,“ popsal podrobně průběh havárie a následky Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

15 motorkar2Bez újmy z nehody ovšem nevyšla ani osádka osobního auta. „Lehké zranění utrpěly také dvě nezletilé děti, které cestovaly ve vozidle Kia Sportage a byly převezeny do prostějovské nemocnice na vyšetření,“ potvrdil Bednařík s tím, že požití alkoholu před jízdou u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, celková hmotná škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Zmíněný dvaačtyřicetiletý Prostějovan, který nikoliv z vlastní viny těžce havaroval, je nyní hospitalizován v olomouckém špitále. „Utrpěl zlomeninu v oblasti pánve a čeká ho operace. Momentálně je v péči lékařů jednotky intenzivní péče ve stabilizovaném stavu. Na životě ohrožen není,“ informoval koncem uplynulého týdne exkluzivně Večerník Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments