Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

15 motorkarJak už v minulém vydání Večerník jako první informoval, na nebezpečné křižovatce ve směru z Držovic na Olšany u Prostějova došlo k závažné dopravní nehodě mezi osobním automobilem a motorkářem. Ten skončil v nemocnici s těžkým zraněním, v osobním autě pak byly zraněny dvě malé děti!

„V neděli pátého dubna kolem čtvrt na tři odpoledne došlo v křižovatce obcí Dubany - Smržice - Olšany u Prostějova k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a motorkářem. Z prvotního šetření vyplývá, že jednačtyřicetiletý řidič, který jel s vozidlem Kia Sportage ve směru od Prostějova na Olšany u Prostějova, pravděpodobně nerespektoval dopravní značení s nápisem STOP a vjel do křižovatky v okamžiku, kdy po silnici ve směru od Duban na Smržice projížděl dvaačtyřicetiletý motorkář z Prostějova na motocyklu Suzuki. V prostoru křižovatky tudíž došlo ke střetu. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře, který byl na vyšetření letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Podle prvotní zprávy utrpěl zranění, z něhož se bude léčit zhruba pět týdnů,“ popsal podrobně průběh havárie a následky Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

15 motorkar2Bez újmy z nehody ovšem nevyšla ani osádka osobního auta. „Lehké zranění utrpěly také dvě nezletilé děti, které cestovaly ve vozidle Kia Sportage a byly převezeny do prostějovské nemocnice na vyšetření,“ potvrdil Bednařík s tím, že požití alkoholu před jízdou u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, celková hmotná škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Zmíněný dvaačtyřicetiletý Prostějovan, který nikoliv z vlastní viny těžce havaroval, je nyní hospitalizován v olomouckém špitále. „Utrpěl zlomeninu v oblasti pánve a čeká ho operace. Momentálně je v péči lékařů jednotky intenzivní péče ve stabilizovaném stavu. Na životě ohrožen není,“ informoval koncem uplynulého týdne exkluzivně Večerník Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments