Dobré odpoledne, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

15 motorkarJak už v minulém vydání Večerník jako první informoval, na nebezpečné křižovatce ve směru z Držovic na Olšany u Prostějova došlo k závažné dopravní nehodě mezi osobním automobilem a motorkářem. Ten skončil v nemocnici s těžkým zraněním, v osobním autě pak byly zraněny dvě malé děti!

„V neděli pátého dubna kolem čtvrt na tři odpoledne došlo v křižovatce obcí Dubany - Smržice - Olšany u Prostějova k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a motorkářem. Z prvotního šetření vyplývá, že jednačtyřicetiletý řidič, který jel s vozidlem Kia Sportage ve směru od Prostějova na Olšany u Prostějova, pravděpodobně nerespektoval dopravní značení s nápisem STOP a vjel do křižovatky v okamžiku, kdy po silnici ve směru od Duban na Smržice projížděl dvaačtyřicetiletý motorkář z Prostějova na motocyklu Suzuki. V prostoru křižovatky tudíž došlo ke střetu. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře, který byl na vyšetření letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Podle prvotní zprávy utrpěl zranění, z něhož se bude léčit zhruba pět týdnů,“ popsal podrobně průběh havárie a následky Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

15 motorkar2Bez újmy z nehody ovšem nevyšla ani osádka osobního auta. „Lehké zranění utrpěly také dvě nezletilé děti, které cestovaly ve vozidle Kia Sportage a byly převezeny do prostějovské nemocnice na vyšetření,“ potvrdil Bednařík s tím, že požití alkoholu před jízdou u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, celková hmotná škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Zmíněný dvaačtyřicetiletý Prostějovan, který nikoliv z vlastní viny těžce havaroval, je nyní hospitalizován v olomouckém špitále. „Utrpěl zlomeninu v oblasti pánve a čeká ho operace. Momentálně je v péči lékařů jednotky intenzivní péče ve stabilizovaném stavu. Na životě ohrožen není,“ informoval koncem uplynulého týdne exkluzivně Večerník Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments