Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 les1V sobotu se to v lese u plumlovského kempu Žralok hemžilo pohádkovými bytostmi, dětmi a rodiči, kteří si právě do místního „Pohádkového lesa“ přišli užít poslední zbytky léta a prázdnin. Večerník, jakožto mediální partner akce, u toho samozřejmě nemohl chybět.

Za přehradou vybagrovanou tak, že se tam už napřesrok možná budeme koupat a dost možná ještě dál, je kouzelný les, kde Bořek Stavitel, Krakonoš, Hloupý Honza a jejich pohádkoví kolegové čekají na všechny nebojácné děti a rodiče. Uplynulé sobotní odpoledne se tu totiž opět, pod návštěvníky bezpočtukrát osvědčeným pořadatelským dohledem Spolku Plumlovských nadšenců, sešly bytosti ze všech pohádkových koutů. Na půldruhém kilometru dlouhé trase si pro děti připravili Mach

a Šebestová, Rákosníček, Pipi Dlouhá punčocha, Šmoulové a další známí z pohádkových příběhů několik zapeklitých úkolů, které mohli splnit jen malí šikulové.

„Kdyby sis uklidil pokojíček taky tak rychle...,“ komentovala se smíchem jedna z maminek výkon svého synka, po splnění stavebnického úkolu nestárnoucího hrdiny klasických videoher - Maria. Na lesní cestičce se malí i velcí návštěvníci mohli setkat nejen s dobrosrdečným Hloupým Honzou, ale i ukrutnými loupežníky, před kterými si žádný měšec s penězi nebyl jistý. Komu byla cesta lesem dlouhá, vzal zavděk občerstvením, které si na rozcestí otevřeli pohádkoví kamarádi Křemílek a Vochomůrka. „Letos máme pro účastníky připraveno celkem dvacet soutěžních stanovišť, kde děti pod dohledem pohádkových postaviček plní různé úkoly. V závěru čeká sladká odměna na všechny, kteří úspěšně prošli celým Pohádkovým lesem.

„Mimo to si malí návštěvníci mohli vyzkoušet střelbu z luku, navrhnout si vlastní loď v námořnické dílně nebo se projet na ponících. Připraveno bylo vystoupení mažoretek Hvězdičky z Prostějova a Pirátská show,“ poznamenal za pořádající Spolek Plumlovských nadšenců Marek Otruba. „Akce se vydařila.

O tom vždy rozhodnou úsměvy nebo pláč dětí. A toho prvního bylo víc...,“ dodal spokojený šéf.

O tom, že se akce vydařila, svědčil nejen smích velkého počtu malých návštěvníků, kterých se v kempu Žralok sešlo přes pět set, ale i rozdováděné obličeje malých šikulů, kteří si kromě Pohádkového lesa vyzkoušeli připravený skákací hrad, kreslení křídami i malování na obličej.

Ani s koncem prázdnin ale akce Spolku Plumlovských nadšenců rozhodně nekončí. Už 21. září se milovníci vína mohou těšit na v pořadí už osmý ročník tradičního Vinobraní, které proběhne na nádvoří Zámku Plumlov, kam jsou všichni srdečně zváni.

34 les2 34 les3 34 les4 34 les5
34 les7 34 les8 34 les45

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-