Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

letiště3Uplynulý čtvrtek se na prostějovském letišti pomáhalo! Vojáci 102. průzkumného praporu zde již popáté zorganizovali charitativní akci, jejíž výtěžek je určen dětem, které si z vážných důvodů nemohou užívat dětství se vším všudy. Tentokrát byla hlavní hrdinkou dne malá Verunka Vévodová z Konice. A Večerník byl u toho!

Prostějovský 102. průzkumný prapor není v pořádání charitativních sbírek žádným nováčkem. Už v roce 2009 proběhl ‚Kutuzovský pětasedmdesátikilometrový pochod‘ z Prostějova do Slavkova, kdy vojáci vybraným finančním obnosem přispěli do Fondu ohrožených dětí Klokánek. Následovalo ‚24 hodin na kole‘ a na dvou kontinentech probíhající ‚Pochod za dětským úsměvem‘ pro Dětský domov v Plumlově. Výtěžek loňského ročníku pak putoval na konto malého Kristiána, stálého pacienta zdejší nemocnice. Letos se díky doporučení pracovnic Střediska rané péče SPRP Olomouc dostalo na pětiletou Verunku Vévodovou z Konice, které byla po narození diagnostikovaná DMO kvadruparéza - dětská mozková obrna, děvčátko navíc trpí vrozenou vadou dolních končetin. To pochopitelně mladé rodině obrátilo život naruby, ale Verunka i její rodina jsou velcí bojovníci.

„Od zdravotní pojišťovny jsme dostali příspěvek na speciální kočárek, ale na polohovací židli bychom čekali dalších deset let,“ přibližuje nedostatek veřejné pomoci Jana Vévodová, Verunčina maminka. Speciální polohovací židle totiž pochopitelně není levná záležitost, ale určitě sami uznáte, že za deset let by si Verunka v dětské židličce příliš pohodlně neposeděla. A v tu chvíli, přesně dle hesla ‚naděje umírá poslední‘ přispěchali s pomocí vojáci 102. průzkumného praporu, jejichž mottem je ‚Spem Retine‘ (podrž si naději - pozn. red.). Ti na konto malé bojovnice mezi sebou vybrali částku 37 800 Kč a udělali tak rodině Vévodových ohromnou radost!

„Ráda bych všem moc poděkovala, zejména paní nadporučici Kateřině Ramil, která se o nás tady starala, radila nám a pomáhala. Doufám, že to, co jste pro naši Verunku udělali, se vám v životě vrátí,“ neskrývala dojetí Verunčina maminka, která z rukou velícího důstojníka přebírala šek s vybranou částkou. „Chtěl bych pochválit všechny své vojáky, kteří se k akci tak zodpovědně postavili a mohli jsme tak dostát slibu, že Verunce pořídíme speciální polohovací židli, kterou tolik potřebuje,“ uvedl podplukovník René Sabela, který doufá, že příští rok se povede zorganizovat podobně úspěšnou charitativní akci.

Vojáci 102. průzkumného praporu si chválu nadřízeného zasloužili nejen za ochotu pomáhat potřebným, ale také za úctyhodné výkony, které podávali v průběhu celého sportovního dopoledne, kdy spolu změřily síly desetičlenná družstva vojáků ve střelbě, veslování a zavazování vojenských kanad, které si vítěz disciplíny zašněroval za neuvěřitelných třiatřicet sekund...

V desetiboji zazářil tým II. průzkumné roty, druhé místo obsadila Rota zabezpečení a bronz urvala I. průzkumná rota.

Střelba

1. des. Miroslav Kuneš, 2. des. Pavel Gottfried, 3. des. Tomáš Haluza

Kroket

1. svob. Petr Sehnálek, 2. rtm. Martin Musil, 3. rtn. Jiří Blaha

Šněrování kanady

1. čet. Kamil Král, 2. rtn. Jana Jabůrková, 3. rtm. Milan Koudelný a rtn. Jiří Blaha

Překážková dráha

1. rtn. Boris Kvapil, 2. čet. Michael Cekul 3. čet. Jan Hél, rtn. Jiří Blaha, čet. František Hloušek

Veslování

1. por. Jiří Sedlák 2. čet. Břetislav Dlabal a čet. Pavel Rožnovjak 3. čet. Jan Hél

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-