Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 ples pteni 29V roce 1993 ptenský fotbalový oddíl opustil křídla Sokola a vydal se vlastní cestou pod hlavičkou FC Ptení a stejně tak daleko do minulosti sahá tradice fotbalových plesů v ptenské sokolovně. O uplynulém víkendu se tak konal již dvaadvacátý ročník a i ten letošní si nenechala ujít zhruba stopadesátka lidí, z čehož měli pořadatelé pochopitelnou radost.

„Zakládajícími členy byli pan Knejp, jenž se nyní stará o hudbu, pan František Jura z 1.SK Prostějov a pan Musil, jenž pracuje ve Vícově. Díky nim se založila tradice plesu, jenž tvoří z devadesáti procent příjem klubu. Dále během roku pořádáme ještě dětský den,“ prozradil předseda klubu Roman Minx, jenž se společně se svou manželkou ujal práce v kuchyni, kterou provoněly tatáráček, gulášek i řízeček.

K tanci a poslechu zahrála skupina Casio Band tvořená právě Jaroslavem Knejpem a dvojicí zpěvaček, protože se ale jednalo o fotbalový ples, nemohly ani při této příležitosti chyběl míč a branka. Tradiční součástí tohoto plesu je totiž kop na minibranku přes celou délku sálu. Každý má jeden pokusí a kdo se trefí, ten postupuje do dalšího kola. Tímto stylem se postupuje tak dlouho, dokud v dámské i pánské kategorii nezůstane jediný střelec. Ten pak za odměnu získává láhev šampaňského. „Je to v okolí ojedinělá atrakce a málokdy se stane, že u pánů vyhraje fotbalista. Zpravidla je to laik, kterého se pak snažíme zlanařit,“ vyprávěl s úsměvem Roman Minx.

A ples se líbil nejen pořadatelům, ale i příchozím občanům. „Myslím si, že na to, že se i kolem koná spousta plesů, tak je účast výborná. Líbí se mi, že také, že v tombole je spousta atraktivních cen a každý, kdo přijde, může o něco hrát,“ zmínil například Petr Novák, jenž hraje krajský přebor za Hněvotín.

Samotná příprava podle Minxe zabrala tři víkendy, ale i podle ohlasů spokojených návštěvníků se zdá, že to stálo za tu námahu. „Musí se jeden víkend nachystat dřevo na dva dny topení, druhý víkend se připravuje ples a třetí se akce koná. Mezitím je to o shánění sponzorů pro tombolu,“ zmínil předseda klubu společně s poděkováním všem, kteří se na přípravách i samotném průběhu podíleli.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-