Dobré odpoledne, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 ples pteni 29V roce 1993 ptenský fotbalový oddíl opustil křídla Sokola a vydal se vlastní cestou pod hlavičkou FC Ptení a stejně tak daleko do minulosti sahá tradice fotbalových plesů v ptenské sokolovně. O uplynulém víkendu se tak konal již dvaadvacátý ročník a i ten letošní si nenechala ujít zhruba stopadesátka lidí, z čehož měli pořadatelé pochopitelnou radost.

„Zakládajícími členy byli pan Knejp, jenž se nyní stará o hudbu, pan František Jura z 1.SK Prostějov a pan Musil, jenž pracuje ve Vícově. Díky nim se založila tradice plesu, jenž tvoří z devadesáti procent příjem klubu. Dále během roku pořádáme ještě dětský den,“ prozradil předseda klubu Roman Minx, jenž se společně se svou manželkou ujal práce v kuchyni, kterou provoněly tatáráček, gulášek i řízeček.

K tanci a poslechu zahrála skupina Casio Band tvořená právě Jaroslavem Knejpem a dvojicí zpěvaček, protože se ale jednalo o fotbalový ples, nemohly ani při této příležitosti chyběl míč a branka. Tradiční součástí tohoto plesu je totiž kop na minibranku přes celou délku sálu. Každý má jeden pokusí a kdo se trefí, ten postupuje do dalšího kola. Tímto stylem se postupuje tak dlouho, dokud v dámské i pánské kategorii nezůstane jediný střelec. Ten pak za odměnu získává láhev šampaňského. „Je to v okolí ojedinělá atrakce a málokdy se stane, že u pánů vyhraje fotbalista. Zpravidla je to laik, kterého se pak snažíme zlanařit,“ vyprávěl s úsměvem Roman Minx.

A ples se líbil nejen pořadatelům, ale i příchozím občanům. „Myslím si, že na to, že se i kolem koná spousta plesů, tak je účast výborná. Líbí se mi, že také, že v tombole je spousta atraktivních cen a každý, kdo přijde, může o něco hrát,“ zmínil například Petr Novák, jenž hraje krajský přebor za Hněvotín.

Samotná příprava podle Minxe zabrala tři víkendy, ale i podle ohlasů spokojených návštěvníků se zdá, že to stálo za tu námahu. „Musí se jeden víkend nachystat dřevo na dva dny topení, druhý víkend se připravuje ples a třetí se akce koná. Mezitím je to o shánění sponzorů pro tombolu,“ zmínil předseda klubu společně s poděkováním všem, kteří se na přípravách i samotném průběhu podíleli.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments