Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 kosir valentyn 013FOTOGALERIE: Řada zamilovaných párů si láme hlavu nad tím, jak dosáhnout společného vrcholu. Zatímco ve filmech se to milencům daří zcela běžně, realita bývá jiná. Dobrat se zároveň k vrcholu totiž není vůbec žádná hračka. Není to však ani nic nemožného. Stačí například společně vyrazit na rozhlednu na hanáckém „Mont Blancu...“ Rozhledna na Kosíři byla otevřena týden před loňskými prázdninami. Ještě do konce roku 2013 ji oficiálně stihlo navštívit pětadvacet tisíc lidí. Dle očekávání se tím stala jednoznačně nejvyhledávanější atrakcí regionu.

A to i přesto, že v září a říjnu byla otevřena pouze tři dny v týdnu a od začátku prosince je zcela zavřená. Výjimku představoval třeba Nový rok 2014, kdy se na vrcholu Kosíře tradičně schází tisíce lidí. Možnost pořádně se rozhlédnout po žírné Hané měli všichni turisté i uplynulou sobotu. Jelikož se jednalo o den po svatém Valentýnu, platila tato možnost zejména pro zamilované. „Chtěli jsme, aby lidé dostali šanci svátek zamilovaných oslavit i v přírodě a nejen v luxusních restauracích,“ nastínil filozofii akce Ivo Richter, starosta obce Drahanovice. Byl to on, kdo na vrcholu Kosíře příchozím vařil v kotlíku „svařák“. Jeho půvabná dcera Markéta pak prodávala vstupenky a propagační materiály přímo v přízemí rozhledny, jejíž vchod byl v sobotu olemován velkým rudým srdcem. Na vrchol stavby si v sobotu našlo cestu 380 lidí. „Byly mezi nimi zamilované páry všeho věku, často také s dětmi či vnoučaty,“ upřesnil Richter, který si nemohl vynachválit jak návštěvnost, tak i počasí. „Rádi to tady zas zopakujeme a třeba rozšíříme i nabídku občerstvení,“ poznamenal. Po setmění se rozhledna opět ponořila do pomyslného zimního spánku, z něhož procitne až koncem března. „První otvírací den je naplánován na pátek osmadvacátého března,“ pozval všechny s předstihem Ivo Richter.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments