Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vymetená obloha, příjemné letní počasí a také dlouhá tradice společně s atraktivním programem. Všechny tyto atributy se podepsaly pod to, že si do Pohádkového lesa ve Dzbelu našlo cestu nevídaných 961 dětí. Tedy o téměř dvě stovky více než loni a rekordní hranice se stále více blíží magické tisícovce.

„Co si víc přát? Lidí chodí stále více, až máme strach, kde to skončí, kde je strop, abychom to fyzicky zvládli. Letos je to jednoznačně rekord, navíc všechny atrakce, co jsme měli slíbené, tak přijeli, dokonce někteří jsou tu navíc,“ těšilo průvodce celým programem a Bohumila Nováka, jenž i letos oblékl úbor Pepka námořníka.

Na dvaadvacátém ročníku akce, která se pod taktovkou místních hasičů a za finanční podpory Olomouckého kraje koná pravidelně kolem dne dětí, se celý tým pořadatelů připravoval již od ledna, takže i letos plnily děti při cestě přírodou a za pomoci bytostí z říše fantazie nejrůznější úkoly. V cíli na ně čekala spousta odměn a také bohatý doprovodný program.

Jeho hlavním aktérem se stal kouzelník, představila se i skupina historických aktivit z Ochoze Eques-Tempus, velkému zájmu se těšili sokolníci. Děti i jejich doprovod si také mohly prohlédnout vojenskou, zemědělskou i hasičskou techniku, zájemci si mohli potěžkat různé zbraně i absolvovat projížďku obrněným transportérem či v sajdkáře. Atrakcí bylo ještě mnohem více a nechybělo ani bohaté občerstvení, odpoledne došlo i na tradiční recesní spartakiádu.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-