Dobré ráno, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: „No fofr!“ Tak to je anglicko-české heslo, které si do svého erbu vetkli členové Veterán Trabant klubu z Bohumína. Rozhodně nejsou jediní. Už učitel národů Jan Ámos Komenský konstatoval, že „Všelijaké kvaltování toliko pro hovada dobré jest.“

A právě touto, dnes tak často opomíjenou zásadou, se řídili všichni, kteří od pátku do neděle okupovali Autokemp Žralok. Díky tomu tu i příjemně trávený čas plynul jaksi zpomaleně, což Večerník okusil na vlastní oči i uši...
V Plumlově se o víkendu konal největší středoevropský sraz všech Trabantů, Wartburgů, Barkasů a dalších vozítek vyrobených v koncernu IFA. Přestože tato vozítka už nejsou na tuzemských silnicích zrovna běžná, letošní ročník této oblíbené akce trhl rekord v počtu účastníků. „Dorazilo celkem dvě stě patnáct aut, což je nejvíc za desetiletou historii našich srazů,“ potvrdil Jan Karbaš alias „Karbon“ z pořádajícího Trabant gangu Brno.
Na sraz přijeli nejen báječní jezdci v bakelitových krasavcích z celé republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska, Německa či Polska. „Jsou tu i Poláci z Gdaňsku, kteří to do Plumlova měli neuvěřitelných sedm set kilometrů. I takovou štreku však ve svých trabantech zvládli,“ upozornil Večerník Karbaš. Pro všechny přítomné byla připravena řada soutěží či spanilá jízda do Benešova a Boskovic. Pravidelným návštěvníkům mohla tento rok chybět oblíbená retro show či skupinové foto pořízené z letadla. Bylo též patrné, že tentokrát nedorazilo tolik „vytuněných“ krasavců jako v předchozích letech. Na druhou stranu tu byla spousta vozů, které vypadaly jako by sotva před pár měsíci sjely z výrobní linky v německém Zwickau.
„Jako milovník veteránů dávám přednost klasice, kdy trabant vypadá přibližně stejně jako v dobách své největší slávy. Lidé se k tomuto pojetí stále více vrací a tak jsou některá auta perfektně zrenovovaná do původní podoby,“ potvrdil nám Jan Karbaš.
Platí tedy skutečně tvrzení, že „Hanák tade bode do skonáni světa a Trabant dyl o štere leta?“ „Pokud se k němu jeho majitel slušně chová, pak trabant skutečně může vydržet navěky. Náhradních dílů je stále poměrně dost, i když jejich cena pomalu roste. Najdou se však už také nadšenci, kteří vyrábí jejich věrné kopie,“ reagoval Karbaš, který přislíbil, že se sraz do Plumlova za rok opět vrátí. „Prostředí a lidé jsou tu perfektní, i když zázemí v mnohém připomíná osmdesátá léta, kdy trabanty kralovaly našim silnicím... Věříme však, že se to tu v budoucnu přece jen zlepší. Hlavní však je, že stovky lidí si nedokáží bez Trabant srazu začátek prázdnin vůbec představit. A právě je nemůžeme zklamat,“ uzavřel za organizátory „Karbon“.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-