Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 neckyada_038Hasičská zdrž vybudovaná před lety v Brodku u Konice se už podruhé stala středem pozornosti stovek diváků dychtících po atraktivních soubojích, recesi, a jak tady všichni říkají, po mokré srandě. V pořadí už druhý ročník Brodecké NECKYÁDY přilákal ke zdejší vodní ploše během sobotního nádherného odpoledne přes sedm set návštěvníků. A akce to byla jako řemen!

Raubíři, Motorkáři a Hasiči. Právě tato tři čtyřčlenná družstva bojovala v sobotu odpoledne v krásném brodeckém zákoutí „U rybníčku“ v naplánovaném víceboji o čest a o co nejsušší oděv. Pokud tedy soutěžící měli vůbec nějaký na sobě… O co všechno šlo?

Organizátoři naplánovali šest soutěží. Hned na začátku došlo k přehlídce podivně vyhlížejících plavidel a diváci měli za úkol hlasovat o to nejoriginálnější. Podle ohlasu přihlížejících fandů se dalo soudit, že největší popularitu získala stará Škoda 100, jež se po hladině pohybovala velmi ladně díky tomu, že místo pneumatik měla prázdné sudy! A pak se přešlo na kaskadérské soutěže. Jízdu na kole po prknech až do půlky nádrže zvládnul jako jediný bez pádu do vody domácí mladý dobrovolný hasič. „Ani nevím, jak jsem to dokázal. Nejdůležitější je udržet rovnováhu a hlavně se nebát. Kolo se musí pořádně rozjet, pomalá jízda nemá cenu,“ dával Večerníku recept na úspěch patnáctiletý Daniel Zbořil. Následovaly disciplíny, které divákům mnohdy braly dech. Po stejných prknech museli soutěžící převézt jednoho ze svých parťáků na trakaři, pak přišly na řadu gladiátorské souboje jednotlivců v neckách ve vodě nebo boj na „život a na smrt“, kdy se na prkně uprostřed rybníka soupeři snažili jeden druhého shodit do vody pomocí tyče opatřené na obou koncích polystyrénovou kostkou. Ve vodě se při této disciplíně vymáchali úplně všichni… Odpolední klání pak vyvrcholilo chůzí po tyči napříč vodní nádrží a hodně švandy si diváci i soutěžící užili při hledání pokladu v hlubinách rybníka.  

Štěstím přímo zářila hlavní postava brodecké Neckyády, starosta místních dobrovolných hasičů Josef Havelka. „Vloni byla zima a na první ročník se přišlo podívat jen několik desítek diváků. Tehdy to pro nás bylo těžké, nevěděli jsme, do čeho jdeme. Chtěli jsme jen nějakým smysluplným způsobem využít tuto vodní hasičskou zdrž vybudovanou jako prevenci proti záplavám. Starosta obce pan Novák dostal tento nápad, který jsme my, dobrovolní hasiči, zrealizovali. A podívejte se letos, nádherné slunečné počasí, z desítek diváků jsou stovky, a jednotlivé soutěže jsme vyšperkovali o pár atraktivních novinek,“ svěřil se Večerníku Josef Havelka, starosta Sboru dobrovolných hasičů v Brodku u Konice.

Jediným stínem jinak výborně připravené akce bylo zranění jednoho z bojovníků, který při souboji s tyčemi byl sražen do vody tak nešťastně, že utrpěl tržnou ránu na obočí. Krvácející zranění ale okamžitě zvládli přítomní zdravotníci. „Máte pravdu, při některých soubojích ve vodě či na prkně tuhne krev v žilách, ale pro bezpečnost jsme udělali maximum. Při všech disciplínách je předepsaná ochranná přilba na hlavě a navíc tu máme zdravotníky, včetně členů záchranné služby z Konice. Ostatně, všechny soutěžící jsme upozorňovali, že za své družstvo bojují na vlastní nebezpečí,“ usmíval se šéf místních hasičů a hlavní organizátor.

Druhý ročník Brodecké Neckyády nebyl pouze sportovní, ale bez diskuzí i obrovskou společenskou událostí. Pivo teklo proudem a celým areálem se nesla libá vůně domácího guláše, pečené krkovičky, makrel a klobás. Viditelně spokojený byl také starosta obce. „Já myslím, že dobrý, ne? Jsem rád, že při dnešní akci se sešla jen samá pozitiva. Od parádního počasí přes vysokou návštěvu diváků. A souboje ve vodě? Vždyť heslem letošní Neckyády bylo, že není důležité zvítězit, ale utopit soupeře,“ podotkl se šibalským úsměvem Radomír Novák, starosta Brodku u Konice. 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-