Dobrý podvečer, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 broucci 061FOTOGALERIE: Podzimní a dušičkový čas je nejen v prostějovském regionu vždy spojen s pořádáním lampionových průvodů pro děti. Jeden z nejoblíbenějších pořádá již několikátým rokem Spolek Plumlovských nadšenců. A protože se blíží zima, děti zároveň zazpívají broučkům, aby se jim dobře spalo. Letos proběhlo uspávání broučků na prostranství před plumlovským kostelem v pátek 7. listopadu, a i přes sychravé počasí byla účast dětí, maminek a tatínků skutečně hojná. Večerník byl u toho!

Skutečně romantickým dojmem připomínajícím roj světlušek působilo množství světýlek, která se uplynulý pátek shromáždila před plumlovským kostelem. K vidění byly lampiony strašidelné, veselé, papírové i skleněné a každý jejich majitel si určitě přál, aby zrovna ten jeho byl nejhezčí. 

Než však začala samotná přehlídka lampionů v průvodu, bylo potřeba pořádně zazpívat broučkům na dobrou noc. Tohoto aktu se zhostily děti ze ZUŠ Plumlov a s písničkou Moje malé světýlko přispěli i ti nejmenší z plumlovské Mateřídoušky. Tak jako každý rok, i letos byly také na programu „minipohádky“ v podání Čiperných babiček“. „Letos se scénky točily kolem toho, jak se zvířátka na podzim chystají na zimu. ´Čiperné babičky´ se na svoje vystoupení velmi těšily,“ uvedla Gábina Jančíková ze Spolku Plumlovských nadšenců. „Babičky“ se tak převlékly za zajíčky i mravence, k vidění byli i ježci a liška a na pódiu se mohl rozpoutat boj o potravu. 

„Jéé, ta zvířátka jsou super.“,ozývaly se nadšené dětské hlásky komentující krásné kostýmy herců, ale také bylo možno zaslechnout: „Škoda, že na ně není víc vidět...“ Skutečně, letošní ročník Uspávání broučků provázely drobné komplikace s osvětlením prostoru. „Celá akce se výborně vydařila, bohužel až na problémy s elektřinou. Táhli jsme ji totiž z kostela, ale její kapacita nestačila na vše. Takže jsme nakonec mohli buď svítit, nebo pouštět hudbu. Měli jsme i nafukovací hrad, ale ten jsme vůbec nenafoukli. Je to poučení pro příště,“ popsala Večerníku organizační zádrhel Gábina Jančíková, která však svým nezměrným elánem při organizaci celé akce dětem nedostatek světla vynahradila. 

 

Hlavním bodem programu byl ale samotný lampionový průvod, který prošel za doprovodu kytary a dětských hlásků od kostela ke škole, a samozřejmě soutěž o nejkrásnější lampion. Letos byla vítězkou Monička Perdochová, která společně s maminkou vytvořila krásnou včelku.     

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-