Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 broucci 061FOTOGALERIE: Podzimní a dušičkový čas je nejen v prostějovském regionu vždy spojen s pořádáním lampionových průvodů pro děti. Jeden z nejoblíbenějších pořádá již několikátým rokem Spolek Plumlovských nadšenců. A protože se blíží zima, děti zároveň zazpívají broučkům, aby se jim dobře spalo. Letos proběhlo uspávání broučků na prostranství před plumlovským kostelem v pátek 7. listopadu, a i přes sychravé počasí byla účast dětí, maminek a tatínků skutečně hojná. Večerník byl u toho!

Skutečně romantickým dojmem připomínajícím roj světlušek působilo množství světýlek, která se uplynulý pátek shromáždila před plumlovským kostelem. K vidění byly lampiony strašidelné, veselé, papírové i skleněné a každý jejich majitel si určitě přál, aby zrovna ten jeho byl nejhezčí. 

Než však začala samotná přehlídka lampionů v průvodu, bylo potřeba pořádně zazpívat broučkům na dobrou noc. Tohoto aktu se zhostily děti ze ZUŠ Plumlov a s písničkou Moje malé světýlko přispěli i ti nejmenší z plumlovské Mateřídoušky. Tak jako každý rok, i letos byly také na programu „minipohádky“ v podání Čiperných babiček“. „Letos se scénky točily kolem toho, jak se zvířátka na podzim chystají na zimu. ´Čiperné babičky´ se na svoje vystoupení velmi těšily,“ uvedla Gábina Jančíková ze Spolku Plumlovských nadšenců. „Babičky“ se tak převlékly za zajíčky i mravence, k vidění byli i ježci a liška a na pódiu se mohl rozpoutat boj o potravu. 

„Jéé, ta zvířátka jsou super.“,ozývaly se nadšené dětské hlásky komentující krásné kostýmy herců, ale také bylo možno zaslechnout: „Škoda, že na ně není víc vidět...“ Skutečně, letošní ročník Uspávání broučků provázely drobné komplikace s osvětlením prostoru. „Celá akce se výborně vydařila, bohužel až na problémy s elektřinou. Táhli jsme ji totiž z kostela, ale její kapacita nestačila na vše. Takže jsme nakonec mohli buď svítit, nebo pouštět hudbu. Měli jsme i nafukovací hrad, ale ten jsme vůbec nenafoukli. Je to poučení pro příště,“ popsala Večerníku organizační zádrhel Gábina Jančíková, která však svým nezměrným elánem při organizaci celé akce dětem nedostatek světla vynahradila. 

 

Hlavním bodem programu byl ale samotný lampionový průvod, který prošel za doprovodu kytary a dětských hlásků od kostela ke škole, a samozřejmě soutěž o nejkrásnější lampion. Letos byla vítězkou Monička Perdochová, která společně s maminkou vytvořila krásnou včelku.     

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-