Dobré ráno, dnes je sobota 7.12.2019
svátek slaví Ambrož a Benjamín,
zítra Květoslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 broucci 061FOTOGALERIE: Podzimní a dušičkový čas je nejen v prostějovském regionu vždy spojen s pořádáním lampionových průvodů pro děti. Jeden z nejoblíbenějších pořádá již několikátým rokem Spolek Plumlovských nadšenců. A protože se blíží zima, děti zároveň zazpívají broučkům, aby se jim dobře spalo. Letos proběhlo uspávání broučků na prostranství před plumlovským kostelem v pátek 7. listopadu, a i přes sychravé počasí byla účast dětí, maminek a tatínků skutečně hojná. Večerník byl u toho!

Skutečně romantickým dojmem připomínajícím roj světlušek působilo množství světýlek, která se uplynulý pátek shromáždila před plumlovským kostelem. K vidění byly lampiony strašidelné, veselé, papírové i skleněné a každý jejich majitel si určitě přál, aby zrovna ten jeho byl nejhezčí. 

Než však začala samotná přehlídka lampionů v průvodu, bylo potřeba pořádně zazpívat broučkům na dobrou noc. Tohoto aktu se zhostily děti ze ZUŠ Plumlov a s písničkou Moje malé světýlko přispěli i ti nejmenší z plumlovské Mateřídoušky. Tak jako každý rok, i letos byly také na programu „minipohádky“ v podání Čiperných babiček“. „Letos se scénky točily kolem toho, jak se zvířátka na podzim chystají na zimu. ´Čiperné babičky´ se na svoje vystoupení velmi těšily,“ uvedla Gábina Jančíková ze Spolku Plumlovských nadšenců. „Babičky“ se tak převlékly za zajíčky i mravence, k vidění byli i ježci a liška a na pódiu se mohl rozpoutat boj o potravu. 

„Jéé, ta zvířátka jsou super.“,ozývaly se nadšené dětské hlásky komentující krásné kostýmy herců, ale také bylo možno zaslechnout: „Škoda, že na ně není víc vidět...“ Skutečně, letošní ročník Uspávání broučků provázely drobné komplikace s osvětlením prostoru. „Celá akce se výborně vydařila, bohužel až na problémy s elektřinou. Táhli jsme ji totiž z kostela, ale její kapacita nestačila na vše. Takže jsme nakonec mohli buď svítit, nebo pouštět hudbu. Měli jsme i nafukovací hrad, ale ten jsme vůbec nenafoukli. Je to poučení pro příště,“ popsala Večerníku organizační zádrhel Gábina Jančíková, která však svým nezměrným elánem při organizaci celé akce dětem nedostatek světla vynahradila. 

 

Hlavním bodem programu byl ale samotný lampionový průvod, který prošel za doprovodu kytary a dětských hlásků od kostela ke škole, a samozřejmě soutěž o nejkrásnější lampion. Letos byla vítězkou Monička Perdochová, která společně s maminkou vytvořila krásnou včelku.     

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments