Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Oči pasivních milovníků zimních sportů se o uplynulém víkendu upíraly k Novému Městu na Moravě. Zatímco v sobotním poledni na trase biatlonového sprintu bojovaly Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a další, z prostoru bývalé vojenské posádky mezi Ladínem a Ponikví odstartoval druhý ročník netradičního zimního triatlonu Konický Yeti. S populárním biatlonem měl Yeti společné střelbu i lyžování, třetí disciplínou pak byl běh. Večerník byl u toho!

Sraz všech účastníků druhého ročníku Konického Yetiho se konal v restauraci „Na Bytovkách“. Půl hodiny před sobotním polednem se všichni startující přesunuli do prostoru bývalé vojenské posádky nacházející se mezi Ponikví a Ladínem, kde nyní funguje pila Ludmírov. „Pod kopcem, na kterém stojíme, je velké naleziště železa. To zesiluje elektromagnetický signál. Sovětští vojáci, kteří tu měli základnu, se odsud pomocí vysílaček mohli spojit přímo s Moskvou,“ zmínil se Večerníku majitel pily Jan Výmola, který v areálu provozuje i malé muzeum zaměřené právě na radiotechniku.Krátce poté z „magnetické hory“ vyběhlo jednadvacet závodníků a jedna statečná žena, kterou byla orientační běžkyně Jana Gebauerová. Po pár metrech běhu všichni obuli běžky a vydali se na jedenáct kilometrů dlouhou trať do Kladek a zpět. Den před závodem organizátoři nadělali běžecké stopy, silný vítr z noci před startem je však částečně zavál, takže je pořadatelé museli ráno obnovovat.
Ve chvíli návratu „na magnetickou horu“ závodníci odhodili běžky a rozběhli se směrem ke Konici. Po asi pěti kilometrech běhu hlubokým sněhem dorazili na okraji města
k Radošovec aréně - improvizované střelnici, kterou zde vytvořili obyvatelé blízkých domů. Zde na každého ze závodníků čekalo šest panáků, na které měli celkem sedm ran. Za každého netrefeného pajduláka je čekalo jedno trestné kolo, které každému z nich zabralo přibližně minutu.
„Celý závod je hlavně o legraci a i z tohoto pohledu se určitě vydařil. Perfektně nám vyšlo počasí, bohužel kvůli chřipkové epidemii řada lidí nakonec nedorazila. Všichni, kteří dnes startovali, se v cíli shodli na tom, že dorazí i příští rok,“ zhodnotil akci exkluzivně pro Večerník pořadatel Jaroslav Komínek, který jedním dechem poděkoval za pomoc jak majiteli ludmírovské pily, tak i všem, kteří se podíleli na značení tratí či fungování Radošovec arény.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments