Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Oči pasivních milovníků zimních sportů se o uplynulém víkendu upíraly k Novému Městu na Moravě. Zatímco v sobotním poledni na trase biatlonového sprintu bojovaly Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a další, z prostoru bývalé vojenské posádky mezi Ladínem a Ponikví odstartoval druhý ročník netradičního zimního triatlonu Konický Yeti. S populárním biatlonem měl Yeti společné střelbu i lyžování, třetí disciplínou pak byl běh. Večerník byl u toho!

Sraz všech účastníků druhého ročníku Konického Yetiho se konal v restauraci „Na Bytovkách“. Půl hodiny před sobotním polednem se všichni startující přesunuli do prostoru bývalé vojenské posádky nacházející se mezi Ponikví a Ladínem, kde nyní funguje pila Ludmírov. „Pod kopcem, na kterém stojíme, je velké naleziště železa. To zesiluje elektromagnetický signál. Sovětští vojáci, kteří tu měli základnu, se odsud pomocí vysílaček mohli spojit přímo s Moskvou,“ zmínil se Večerníku majitel pily Jan Výmola, který v areálu provozuje i malé muzeum zaměřené právě na radiotechniku.Krátce poté z „magnetické hory“ vyběhlo jednadvacet závodníků a jedna statečná žena, kterou byla orientační běžkyně Jana Gebauerová. Po pár metrech běhu všichni obuli běžky a vydali se na jedenáct kilometrů dlouhou trať do Kladek a zpět. Den před závodem organizátoři nadělali běžecké stopy, silný vítr z noci před startem je však částečně zavál, takže je pořadatelé museli ráno obnovovat.
Ve chvíli návratu „na magnetickou horu“ závodníci odhodili běžky a rozběhli se směrem ke Konici. Po asi pěti kilometrech běhu hlubokým sněhem dorazili na okraji města
k Radošovec aréně - improvizované střelnici, kterou zde vytvořili obyvatelé blízkých domů. Zde na každého ze závodníků čekalo šest panáků, na které měli celkem sedm ran. Za každého netrefeného pajduláka je čekalo jedno trestné kolo, které každému z nich zabralo přibližně minutu.
„Celý závod je hlavně o legraci a i z tohoto pohledu se určitě vydařil. Perfektně nám vyšlo počasí, bohužel kvůli chřipkové epidemii řada lidí nakonec nedorazila. Všichni, kteří dnes startovali, se v cíli shodli na tom, že dorazí i příští rok,“ zhodnotil akci exkluzivně pro Večerník pořadatel Jaroslav Komínek, který jedním dechem poděkoval za pomoc jak majiteli ludmírovské pily, tak i všem, kteří se podíleli na značení tratí či fungování Radošovec arény.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments