Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Poslední pomník po někdejším „ópéčku“ nejpozději během následujícího měsíce zmizí. Do administrativní budovy bývalého oděvního gigantu se už totiž zakously bagry. Pozemky, kde až do loňského léta stály výrobní haly, jsou od poloviny května kompletně vyklizeny. V současnosti probíhá jednání o jejich prodeji. Jako první koupila dvouhektarovou plochu společnost Laser Technology...

Vstupní budova do Oděvního podniku při demolici celého areálu sloužila jako určitý štít proti hluku a prachu, které stavební práce a zejména samotný odstřel budov doprovázely. Jelikož asi třináct hektarů pozemků za ní je už kompletně vyklizeno, její poslední úkol skončil. A s tím i její existence. „Do měsíce by mělo být vše srovnané se zemí. Prostor se tak otevře a bude definitivně připraven pro investory,“ prozradil Večerníku Ondřej Batta, jednatel společnosti Astria Group, která areál Oděvního podniku koupila.

V současnosti probíhají jednání s řadou velkých firem. Jedno se už podařilo dotáhnout do konce. Z katastru nemovitostí přitom vyplývá, že majitelem přibližně dvouhektarového pozemku a podlouhlé přízemní budovy u bývalé nákladní brány se stal Radek Mudrla, jednatel úspěšné společnosti Laser Technology zabývající se pálením do plechu pomocí laseru. „Naším cílem je rozšířit naši stávající výrobu,“ nastínil své záměry Radek Mudrla.

Z největší textilky ve střední Evropě tak zůstane stát už pouze komín a kotelna. „Komín je v dobrém stavu a nikomu nevadí. Může sloužit například pro umístění vysílačů. Odstřelit ho je možné v podstatě kdykoliv,“ uzavřel Batta, který provedl Večerník po areálu...

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments