Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obžaloba ze zpronevěry více jak šestadvaceti milionů korun není jediná, které bude František Tuhý čelit. Už brzy by se u prostějovského soudu mělo konat další hlavní líčení, v němž se bude projednávat obžaloba někdejšího šéfa OP Prostějov kvůli nevýhodným pronájmům podnikových prodejen v Plumlovské a Žeranovského ulici.

Celá záležitost dorazila k prostějovskému soudu už letos v lednu. František Tuhý je viněn z trestného činu Porušování povinnosti při správě cizího majetku. V prvním případě měl coby předseda představenstva uzavřít nevýhodnou nájemní smlouvu na podnikovou prodejnu se svojí dcerou Janou Volkovou a jejím manželem René Volkem, kterým dům patřil. OP totiž ve svých podnikových prodejnách obvykle platil běžné nájemné. V tomto případě však byla smlouva napsána tak, že majitelé inkasovali deset procent z měsíčního obratu, což bylo někdy až čtvrt milionu korun měsíčně. Přitom běžné nájemné v tuto dobu by dle znaleckého posudku činilo něco přes osmdesát tisíc korun. Za čtyři roky tím OP Prostějov měla vzniknout škoda přes šest milionů korun.

To samé v bledě modrém se dle obžaloby dělo i v další podnikové prodejně OP v Žeranovské ulici. Zde byla situace o to pikantnější, že společnost zastoupená právě Františkem Tuhým objekt manželům Volkovým nejprve prodala a teprve pak s nimi uzavřela obdobnou nájemní smlouvu jako v prvním případě. Jelikož k prodeji došlo až v červnu 2007, způsobená škoda činila „pouze“ 4,6 milionu korun. Státní zástupce tak celkovou škodu vyčíslil na 10,6 milionu korun. V případě uznání viny hrozí Františku Tuhému až osm let vězení.

O případu se rozhodne v Prostějově a v Brně 

Kauza byla původně přidělena senátu, který měl vést předseda prostějovského okresního soudu Petr Vrtěl. Jenže obhájce Františka Tuhého upozornil v tomto případě na možnou podjatost soudce. Argumentoval tím, že Petr Vrtěl je jedním s účastníků soudního sporu, kdy soukromá společnost žaluje všechny nájemníky domu v Západní ulici, kde soudce svého času bydlel. Podjatost dle advokáta pak měla spočívat ve skutečnosti, že obhájce Tuhého v tomto sporu zároveň zastupuje i žalující společnost.

Spor nakonec musel rozseknout Krajský soud Brno. „Hlavní líčení s Františkem Tuhým v této věci se bude konat v Prostějově. Aby však neexistoval ani stín pochybnosti o možné podjatosti, bude senát vést soudkyně Hana Greplová,“ prozradil Večerníku Petr Vrtěl závěr brněnského soudu s tím, že termín hlavního líčení dosud nebyl nařízen.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments