Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obžaloba ze zpronevěry více jak šestadvaceti milionů korun není jediná, které bude František Tuhý čelit. Už brzy by se u prostějovského soudu mělo konat další hlavní líčení, v němž se bude projednávat obžaloba někdejšího šéfa OP Prostějov kvůli nevýhodným pronájmům podnikových prodejen v Plumlovské a Žeranovského ulici.

Celá záležitost dorazila k prostějovskému soudu už letos v lednu. František Tuhý je viněn z trestného činu Porušování povinnosti při správě cizího majetku. V prvním případě měl coby předseda představenstva uzavřít nevýhodnou nájemní smlouvu na podnikovou prodejnu se svojí dcerou Janou Volkovou a jejím manželem René Volkem, kterým dům patřil. OP totiž ve svých podnikových prodejnách obvykle platil běžné nájemné. V tomto případě však byla smlouva napsána tak, že majitelé inkasovali deset procent z měsíčního obratu, což bylo někdy až čtvrt milionu korun měsíčně. Přitom běžné nájemné v tuto dobu by dle znaleckého posudku činilo něco přes osmdesát tisíc korun. Za čtyři roky tím OP Prostějov měla vzniknout škoda přes šest milionů korun.

To samé v bledě modrém se dle obžaloby dělo i v další podnikové prodejně OP v Žeranovské ulici. Zde byla situace o to pikantnější, že společnost zastoupená právě Františkem Tuhým objekt manželům Volkovým nejprve prodala a teprve pak s nimi uzavřela obdobnou nájemní smlouvu jako v prvním případě. Jelikož k prodeji došlo až v červnu 2007, způsobená škoda činila „pouze“ 4,6 milionu korun. Státní zástupce tak celkovou škodu vyčíslil na 10,6 milionu korun. V případě uznání viny hrozí Františku Tuhému až osm let vězení.

O případu se rozhodne v Prostějově a v Brně 

Kauza byla původně přidělena senátu, který měl vést předseda prostějovského okresního soudu Petr Vrtěl. Jenže obhájce Františka Tuhého upozornil v tomto případě na možnou podjatost soudce. Argumentoval tím, že Petr Vrtěl je jedním s účastníků soudního sporu, kdy soukromá společnost žaluje všechny nájemníky domu v Západní ulici, kde soudce svého času bydlel. Podjatost dle advokáta pak měla spočívat ve skutečnosti, že obhájce Tuhého v tomto sporu zároveň zastupuje i žalující společnost.

Spor nakonec musel rozseknout Krajský soud Brno. „Hlavní líčení s Františkem Tuhým v této věci se bude konat v Prostějově. Aby však neexistoval ani stín pochybnosti o možné podjatosti, bude senát vést soudkyně Hana Greplová,“ prozradil Večerníku Petr Vrtěl závěr brněnského soudu s tím, že termín hlavního líčení dosud nebyl nařízen.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments