Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aktualizace: Našinec s oblibou říká, že je to jediné koupaliště v Prostějově, kde si člověk pořádně zaplave. Jenomže oblíbený vrahovický „koupák“ má na kahánku! A to doslova. Posledních pět let povolují hygienici jeho provoz jen se skřípěním zubů a s četnými výjimkami. Po jeho letošním otevření si lidé navíc stěžovali na nízkou teplotu a kvalitu vody v bazénu či neposekané trávníky. Jak se Večerník dozvěděl, může jít skutečně o poslední sezónu, kdy je koupaliště ve Vrahovicích přístupno veřejnosti. Z klinické smrti mu může pomoci pouze snad už jen magistrát a městská pokladna...

„Koupaliště provozujeme ze všech sil. Už teď nám radnice výrazně pomáhá, když každoroční provoz dotuje částkou ve výši přes dvě stě tisíc korun. Tyto peníze jdou na energie a chemické prostředky pro zabezpečení čistoty a rozborů vody,“ konstatoval pro Večerník Rudolf Raška, starosta TJ Sokol Vrahovice. Jednota areál koupaliště letos pronajala po dohodě s městem mladým nadšencům, kteří v areálu zároveň provozují i občerstvení.

 Šéf vrahovických sokolů se také vyjádřil ke stížnostem některých návštěvníků na kvalitu služeb na koupališti z úvodu letošní sezóny. „V minulých letech se o něj starali zkušení a osvědčení sokolové - důchodci. Jeli takzvaně nadoraz, navíc jeden z nich v zimě zemřel. Teď si koupaliště pronajali mladí kluci, kteří jsou sice velmi snaživí, ale chybí jim zkušenosti. Letos začali například natíráním laviček, přestože jsem je upozorňoval, že jako první by měli opravit bazén. Podcenili to, což se vymstilo,“ přiznal starosta vrahovického Sokola. „Ukázalo se, že v bazénu se objevila prasklina, kterou prosakuje voda. Denně se tak musí dopouštět až deset centimetrů vody, což se samozřejmě projeví na její teplotě. Co si budeme vykládat, náš bazén se rozpadá. A to doslova. Navíc si lidé stěžovali na neposekané trávníky a podobné věci. Nyní už se vše zlepšilo, ale i tak cítím povinnost omluvit se všem návštěvníkům koupaliště ve Vrahovicích za počáteční komplikace,“ vzkázal Raška všem.
Přestože i letos bylo vrahovické koupaliště otevřeno, jeho budoucnost je tedy velice nejistá. Hodně nahlas se hovoří o tom, že potřebuje totální rekonstrukci. Místní sokolové ale na ni potřebné desítky milionů korun pochopitelně nemají.
„Řešení se odkládá z roku na rok, ale dále už to tak prostě nejde. Musíme přemýšlet o razantnějších krocích. Jednal jsem už s náměstky primátora Ivanou Hemerkovou, Jiřím Pospíšilem a Zdeňkem Fišerem o možnosti prodeje celého areálu městu. Bylo mi řečeno, že si máme nechat zpracovat odborný posudek, ze kterého by se pak vycházelo při stanovení prodejní ceny. Město pak řekne, zda tato cena je akceptovatelná nebo ne. Tento krok jsme již učinili, posudek nám zpracovává jedna realitní kancelář,“ prozradil Rudolf Raška.
Za kolik peněz budou vrahovičtí sokolové ochotni městu prodat koupaliště s veškerým zařízením a pozemky, v tuto chvíli není jasné. „My si plochu koupaliště ceníme jako stavební pozemky, takže jejich hodnotu se v tuto chvíli neodvažuji ani odhadovat. Zastáváme ale jednoznačný názor, že jiné řešení než prodej celého areálu městu tato svízelná situace nemá,“ dodal Raška. Vedení prostějovského magistrátu zatím neříká NE, ovšem ani ANO. „Možnost odkupu koupaliště ve Vrahovicích a jeho převzetí do majetku města tu skutečně je. Předpokládám, že v co nejkratší době o této záležitosti budeme jednat v radě města. Pravdou je, že celý Prostějov by si zachování tohoto koupaliště zasloužil. Musíme se ale rozhodnout, zda prioritou se stanou Vrahovice nebo již léta plánovaná rekonstrukce koupaliště za zimním stadionem. A to rozhodnutí musí padnout co nejdříve, už není na co čekat,“ svěřil se Večerníku Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějova. Jeho první náměstkyně přidala i svůj razantní názor. „Jedině město má peníze na to, aby vrahovické koupaliště řádně opravilo a provozovalo. Bez toho můžeme tento tradiční
a oblíbený stánek už po letošní sezóně zavřít,“ míní Alena Rašková.
Večerník bude pochopitelně vývoj celé situace bedlivě sledovat.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments