Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poselství občanů z Hané v „kudrlinkové“ arabštině? Ano, je to možné! Jak Večerník zjistil, internetové stránky syrské tiskové agentury SANA přinesly o velikonoční neděli výňatky z dopisu prostějovského Vlasteneckého sdružení antifašistů ČR syrskému lidu k významnému úspěchu v boji proti mezinárodnímu terorismu: osvobození starověké Palmýry.

Článek nadepsaný „České sdružení: Obnovení bezpečnosti a stability ve městě Palmýra je šťastná událost pro celé lidstvo, nejen pro Syřany“ zdůrazňuje, že Palmýra je další na seznamu míst, kam syrská armáda přináší bezpečnost a stabilitu při osvobozování území, kde stále operují teroristické gangy.

Představitel výše zmíněného sdružení Josef Liška zdůraznil, že armáda má nyní potřebnou iniciativu k porážce teroristů, přes veškerou jejich podporu ze strany Západu a zemí Perského zálivu. Jménem sdružení blahopřál obyvatelům Palmýry k osvobození města a vyjádřil podporu syrské armádě v jejím úsilí, navzdory obětem, které vede k dosažení bezpečnosti, stability a jednoty Sýrie.

Připomeňme, že symbolicky na Velikonoční neděli bylo po necelém roce toto historické město zapsané na seznamu památek UNESCO osvobozeno vládními silami od teroristů z takzvaného Islámského státu, kteří stačili napáchat na světovém kulturním dědictví značné škody. Na jejich zmírnění bude spolupracovat UNESCO, syrská vláda a Rusko.

O ZVÝŠENÉ POHOTOVOSTI POLICIE NA ÚZEMÍ PROSTĚJOVSKA V SOUVISLOSTI S VYHLÁŠENÍM PRVNÍHO STUPNĚ TERORISMU ČTĚTE NA WWW.VECERNIKPV.CZ!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-