Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V uplynulých dnech hnojili zemědělci ze Statku Prostějov z Určické ulice okolní pole. Nepříjemný zápach byl cítit po polovině Prostějova. Zasažena byla především jeho jižní část. „Využívali jsme organická hnojiva složená převážně z drůbežího trusu. Tohle drůbeží ´aroma´ určitě nemělo na zdraví obyvatel žádný vliv,“ ukliďnuje ředitel Statku Prostějov František Křivánek.


Na smrad rozlézající se postupem dní téměř po celém městě byl Večerník upozorněn ještě před ohlášeným hlavním hnojením, k němuž došlo v pátek 19. srpna. „Už v neděli to tady byla hrůza a dnes je to snad ještě horší. Pokud k nám v tyto dny dorazil nějaký turista, už se podle mě nikdy nevrátí,“ konstatoval v úterý 16. srpna dopoledne Pavel z Prostějova.

Zemědělci hospodařící na Statku Prostějov v Určické ulici dle svých slov začali hnojit až v pátek v devět hodin. „Během jediného dne rozmetáme celoroční produkci drůbežího trusu. Hned vzápětí se dáme do zapravování, na které jsme najali techniku. Na zapravení máme ze zákona dva dny, ale věřím, že to zvládneme rychleji,“ reagoval ředitel statku František Křivánek. Podle něj musel předchozí smrad pocházet od jiných zemědělců. Od kterých, to nám však už nekonkretizoval...

Nesnesitelný zápach v průběhu srpna k Prostějovu patří stejně neodmyslitelně jako burčák na zářijových hodech. Například v tropických vedrech, která panovala před pěti lety, se kvůli němu mnozí návštěvníci prostějovského aquaparku dožadovali dokonce vrácení vstupného.

Na rozdíl od lidí úřady zápach moc neřeší. Občané se v souvislosti s ním obvykle obrací hlavně na prostějovskou hygienu. Zde je však pravidelně odkazují na odbor životního prostředí magistrátu s tím, že zápach není v jejich kompetenci. Přitom radnice letos na páteční zápach již dopředu upozornila, a to přímo na webových stránkách města. „V případě, že budou dobré klimatické podmínky a nebude pršet, proběhne aplikace hnojiva velmi rychle, pouze během jednoho dne. Zapravení hnojiva pak bude prováděno ihned po aplikaci a může probíhat i během víkendu,“ uvedla Martina Cetkovská, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova. „Statek se nedopouští žádného protiprávního jednání, pokud hnojivo zapraví do půdy do osmačtyřiceti hodin,“ přidala.

Hnojení organickými hnojivy k zemědělství bude vždy patřit stejně pevně, jako zemědělství bude vždy spojeno s „úrodnou Hanou“... „Je to paradox. Lidé chtějí biopotraviny, ale hnůj jim smrdí. Jenže bez hnojení organickými hnojivy prostě nic nevypěstujete! A navíc jsou stoprocentně přírodní. Úplně stejně jako to, co každý z nás jednou za čas udělá do záchodu,“ podotkl s nadhledem František Křivánek.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #3 Mickie 2017-10-13 15:16
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra bucks
every month because you've got hi quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search for: Mrdalekjd methods for $$$

Feel free to surf to my webpage: FirstLaurene: https://11Dexter.blogspot.co.uk
Citovat
0 #2 Maya 2017-07-07 23:39
Hi fellas! Who wants to meet me? I'm live at HotBabesCams.co m, we
can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
, here is my photo:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Citovat
0 #1 Smitha576 2017-04-07 21:54
Nice read, I just passed this onto a friend who was doing some research on that. And he just bought me lunch since I found it for him smile So let me rephrase that Thank you for lunch! Whenever you have an efficient government you have a dictatorship. by Harry S Truman. eceeacgcdaeedgf c
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...