Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V uplynulých dnech hnojili zemědělci ze Statku Prostějov z Určické ulice okolní pole. Nepříjemný zápach byl cítit po polovině Prostějova. Zasažena byla především jeho jižní část. „Využívali jsme organická hnojiva složená převážně z drůbežího trusu. Tohle drůbeží ´aroma´ určitě nemělo na zdraví obyvatel žádný vliv,“ ukliďnuje ředitel Statku Prostějov František Křivánek.


Na smrad rozlézající se postupem dní téměř po celém městě byl Večerník upozorněn ještě před ohlášeným hlavním hnojením, k němuž došlo v pátek 19. srpna. „Už v neděli to tady byla hrůza a dnes je to snad ještě horší. Pokud k nám v tyto dny dorazil nějaký turista, už se podle mě nikdy nevrátí,“ konstatoval v úterý 16. srpna dopoledne Pavel z Prostějova.

Zemědělci hospodařící na Statku Prostějov v Určické ulici dle svých slov začali hnojit až v pátek v devět hodin. „Během jediného dne rozmetáme celoroční produkci drůbežího trusu. Hned vzápětí se dáme do zapravování, na které jsme najali techniku. Na zapravení máme ze zákona dva dny, ale věřím, že to zvládneme rychleji,“ reagoval ředitel statku František Křivánek. Podle něj musel předchozí smrad pocházet od jiných zemědělců. Od kterých, to nám však už nekonkretizoval...

Nesnesitelný zápach v průběhu srpna k Prostějovu patří stejně neodmyslitelně jako burčák na zářijových hodech. Například v tropických vedrech, která panovala před pěti lety, se kvůli němu mnozí návštěvníci prostějovského aquaparku dožadovali dokonce vrácení vstupného.

Na rozdíl od lidí úřady zápach moc neřeší. Občané se v souvislosti s ním obvykle obrací hlavně na prostějovskou hygienu. Zde je však pravidelně odkazují na odbor životního prostředí magistrátu s tím, že zápach není v jejich kompetenci. Přitom radnice letos na páteční zápach již dopředu upozornila, a to přímo na webových stránkách města. „V případě, že budou dobré klimatické podmínky a nebude pršet, proběhne aplikace hnojiva velmi rychle, pouze během jednoho dne. Zapravení hnojiva pak bude prováděno ihned po aplikaci a může probíhat i během víkendu,“ uvedla Martina Cetkovská, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova. „Statek se nedopouští žádného protiprávního jednání, pokud hnojivo zapraví do půdy do osmačtyřiceti hodin,“ přidala.

Hnojení organickými hnojivy k zemědělství bude vždy patřit stejně pevně, jako zemědělství bude vždy spojeno s „úrodnou Hanou“... „Je to paradox. Lidé chtějí biopotraviny, ale hnůj jim smrdí. Jenže bez hnojení organickými hnojivy prostě nic nevypěstujete! A navíc jsou stoprocentně přírodní. Úplně stejně jako to, co každý z nás jednou za čas udělá do záchodu,“ podotkl s nadhledem František Křivánek.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #3 Mickie 2017-10-13 15:16
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra bucks
every month because you've got hi quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search for: Mrdalekjd methods for $$$

Feel free to surf to my webpage: FirstLaurene: https://11Dexter.blogspot.co.uk
Citovat
0 #2 Maya 2017-07-07 23:39
Hi fellas! Who wants to meet me? I'm live at HotBabesCams.co m, we
can chat, you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
, here is my photo:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Citovat
0 #1 Smitha576 2017-04-07 21:54
Nice read, I just passed this onto a friend who was doing some research on that. And he just bought me lunch since I found it for him smile So let me rephrase that Thank you for lunch! Whenever you have an efficient government you have a dictatorship. by Harry S Truman. eceeacgcdaeedgf c
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném