Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 op_prostejovPo dlouhých měsících od krachu Oděvního podniku Prostějov to konečně vypadá, že někdo bude hnán k odpovědnosti. Jak informujeme na straně 2 dnešního vydání, po náročném vyšetřovaní chystají kriminalisté obvinění pěti až šesti lidí, kteří se měli dopustit trestných činů podvodu, zpronevěry a zneužití informací!

 

Mimo jiné prověřují  úvěrový podvod se škodou v rekordní výši 1,2 miliardy korun. Pozornost veřejnosti se tak opětovně obrací především na dlouholetého generálního ředitele OP Františka Tuhého. Toho jsme už poněkolikáté navštívili přímo v jeho domě v Plumlově. Kromě pana Tuhého jsme se pokoušeli kontaktovat i další členy představenstva zkrachovalého podniku. Leckdy to je ale práce spíše pro majora Zemana...

K sídlu Františka Tuhého se Večerník vydává už poněkolikáté. Ani tentokrát však přes opakované zvonění nikdo neotevírá. Podařilo se nám ovšem alespoň zjistit, že sám František Tuhý se cítí být v celé „kauze OP“ zcela nevinný. „Vy mi ty peníze jenom závidíte! Mně to všechno umožnil zákon...,“ reagoval již dříve na výčitky ohledně způsobu svého hospodaření, kdy si měl bez souhlasu dalších členů představenstva na své konto převést miliony korun. Policisté ovšem mají jiný názor, a pracují minimálně s podezřením, že vše kolem Oděvního podniku legální nebylo...

A vyšetřování neslavného konce někdejšího tuzemského gigantu, do kterého jezdili i prezidenti republiky, se podle policistů chýlí k závěru. Podle všeho to nebude konec jen ekonomický, ale padnou i závažná obvinění z kriminálních činů!„V této chvíli se vyhodnocují znalecké posudky. Komplexní vyšetřování je velice náročné, posuzuje se vyhodnocení listinných a účetních dokladů a na základě výsledků bude rozhodnuto o našem dalším postupu v trestní věci,“ sdělil plukovník Petr Hanák, vedoucí odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci s tím, že ukončení vyšetřování se plánuje na konec února, nejpozději na začátku března tohoto roku. A dají se očekávat první obvinění! „Prověřujeme spáchání úvěrového podvodu ke škodě České spořitelny se škodou 1,2 miliardy, dále trestný čin zpronevěry a také zneužití informací v obchodním styku. Vyšetřování se týká bývalého managementu Oděvního podniku, řádově pěti až šesti lidí,“ dodal Petr Hanák s tím, že pokud se vina jednotlivých členů bývalého vedení Oděvního podniku prokáže, hrozí jim až desetileté tresty odnětí svobody.

Oděvní podnik: podvod, zpronevěra, zneužití informací! (odkaz na článek)
Koho by se mohlo obvinění týkat? (odkaz na článek)

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-