Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

zakaz-rizeniVe středu přistihli prostějovští policisté hned dva řidiče, kteří sedli za volant, ač měli zákaz řízení všech motorových vozidel. Obzvláště chování dvacetiletého muže, kterého chytili  během jediného dne hned dvakrát, je skutečně na pováženou.

Dvacetiletý muž přišel o řidičák, přesto ho policisté během dvou týdnů za volantem načapali hned čtyřikrát. Jen ve středu to bylo dvakrát a to v Otaslavicích a Plumlově-Žárovicích. V obou případech řídil felicii. „Další jízdu mu policisté zakázali. Ve středu si vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,” informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Druhým řidičem, který za volant usedl, i když neměl, je 23letý muž. „Ve středu kolem 16:00 hodin bylo policejní hlídkou v Olšanech u Prostějova zastaveno vozidlo Renault Megane, které se dopsutilo dopravního přestupku. Pohybovalo po zpoplatněné komunikaci bez uhrazeného dálničního poplatku. U 23letého řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní na amphetaminy. Po poučení řidič lékařské vyšetření, spojené s odběrem biologického materiálu, odmítl. Během kontroly muži zákona navíc zjistili, že řidič má Okresním soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do srpna letošního roku. Na místě mu byla další jízda zakázána,” uvedla policejní tisková mluvčí Irena Urbánková. Podobně jako jeho mladší kolega je muž podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-