Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 zahradnickovaUž více jak deset dní desítky státních i městských policistů marně pátrají po Boženě Zahradníčkové ze Spitznerovy ulice v Prostějově. Sedmaosmdesátiletá stařenka trpící sníženou rozlišovací schopností a zapomnětlivostí si ve čtvrtek 31. ledna po obědě vyšla do města. Údajně na hřbitov. Od té doby o ní ale nikdo neví!

„Veškeré úsilí bylo zatím marné, ale dokud žije naděje, nevzdáváme se jí,“ odpověděl na první dotaz Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Podle něho policisté po nešťastné seniorce pátrají všude možně. „Ve spolupráci s městskou policií jsme pročesali městský hřbitov a jeho široké okolí. Vyslechli jsme řidiče městské hromadné dopravy, kontaktovali nemocnice, veškeré známé paní Zahradníčkové a provedli jsme množství dalších úkonů. Zatím bohužel bezvýsledně, je to záhada,“ pokrčil rameny šéf prostějovské policie.

Večerník krátce po vyhlášení celostátního pátrání navštívil syna a dceru Boženy Zahradníčkové. Jaromír Kučera se Zdeňkou Dvorskou nyní společně v bytě domu ve Spitznerově ulici čekají na jakoukoliv zprávu od policie. „Už ale pomalu přestáváme věřit. Bojíme se každého zazvonění, kdo nám přijde oznámit něco smutného,“ zašeptala ve čtvrtek dcera pohřešované Boženy Zahradníčkové.

Jak ale sám řekl šéf prostějovské Policie ČR, naděje umírá poslední. Také Prostějovský Večerník do poslední chvíle bude věřit, že se stařenka najde. Pomůžete v pátrání také, vážení čtenáři? Pokud sedmaosmdesátiletou Boženu Zahradníčkovou zahlédnete, volejte okamžitě na policejní tísňovou linku 158 nebo do 15.00 hodin na telefonní číslo 974 781 326! Policie o pohřešované uvítá jakoukoliv informaci!

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-