Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulý týden se uzavřely kandidátky pro říjnové sněmovní volby. Když se podíváme na jejich složení, překvapí poměrně nízký počet Prostějovanů a kandidátů z místního regionu, kteří mají šanci zasednout v Poslanecké sněmovně. Některé strany dokonce nemají mezi těmi, které chtějí vyslat do parlamentu, žádného rodáka, jiné jim přisoudily nízké pozice, z nichž uspějí jen těžko.

Nadějná dvojka
Viditelné je to u stran napravo od středu. Tam nadějné místo z Prostějovanů získal pouze prostějovský kandidát občanských demokratů - vysokoškolský učitel Petr Sokol. Ten je na druhém místě krajské kandidátky ODS a má velmi reálnou šanci zasednout po říjnovém hlasování za náš okres v poslanecké lavici. O konečném výsledku samozřejmě rozhodnou až hlasy a hlavně kroužky voličů, jimiž pošlou do Sněmovny přesně toho, koho tam chtějí. Pomocí kroužků u prostějovských kandidátů můžeme zaručit, že někdo bude v Praze bojovat za naše zájmy a nebudou tam sedět jen kandidáti z jiných regionů Olomouckého kraje.
Výhodou Petra Sokola může být fakt, že do volebního klání vstupuje jako odborník, jehož názory nejsou neznámé, protože pravidelně vystupuje v celostátní televizi a také píše jak do PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, tak do dalších médií. Není proto kandidátem vytaženým z klobouku na poslední chvíli, ale někým, komu lidé jeho návrhy mohou věřit.

Platy místo dotací

Stejně jako ostatní kandidáti občanských demokratů chce i Petr Sokol prosekat džungli nepřehledných zákonů a vyhlášek, které nás omezují. „Jsem také přesvědčen o tom, že potřebujeme nižší daně, protože když stát nechá peníze firmám, zbude daleko více na platy zaměstnanců a investice. Navíc dobře víme, jak se mnoho dotací, na něž stát naše daně používá, doslova ´rozfrcá´ a mnohdy skončí u lidí, kteří je vůbec nepotřebují,“ říká Petr Sokol. Je také fanouškem myšlenky, aby byla zavedena jednotná sociální dávka, někdy zvaná základní příjem. „Nejvíce by to pomohlo lidem, kteří chtějí pracovat, ale mají nízký plat. I oni by takovou částku dostali a zároveň by nebyl zatížen státní rozpočet.“ Jasný názor má Petr Sokol také na migraci: „Zaveďme systém, který funguje v Austrálii. Kdo přijde do země ilegálně, nikdy již v ní nemůže žádat o azyl a hned je vrácen za hranice. To je samozřejmě doplněno přísnou ochranou hranic. Když se chce, tak to jde.“
Vysokoškolský učitel Petr Sokol by proto mohl být dobrým zástupcem Prostějovska ve Sněmovně a hájit tam jasné názory.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #9 Bob 2017-09-17 22:12
Jen leť Sokole leť, aspoň Sokolka bude mít víc času ;-)
Citovat
-2 #8 august 2017-09-17 09:36
Cituji Piščák ml.:
Vážení nestraní čtenáři bulvárního Večerníku, nemusím snad ani psát co si myslím o tomto "řiťoalpinistickým" článku.... :-x Hromada trusu má větší vypovídající hodnotu a cenu. Večerníku, děláš z místních lidí-voličů ještě větší blbce, než jste všichni v redakci :P

Cituji Piščák ml.:
Vážení nestraní čtenáři bulvárního Večerníku, nemusím snad ani psát co si myslím o tomto "řiťoalpinistickým" článku.... :-x Hromada trusu má větší ,vypovídající hodnotu a cenu. Večerníku, děláš z místních lidí-voličů ještě větší blbce, než jste všichni v redakci :P

Hromada ,trusu , to je přeci vol.program -KSČ m .
Citovat
0 #7 august 2017-09-17 09:15
Cituji Karel Marhory:
Co nového? NIC! Inu, ODS, aneb Občas Děláme Svinstvo. A od doby ztráty Klause je to čím dál horší

Spletl sis to s KSČ m ,ti dělají Svinstvo neustále .
Citovat
-1 #6 august 2017-09-17 09:09
Hlavně nevolte Červené Mužíky , ti už tady napáchli hodně škody.
Citovat
0 #5 perless 2017-09-15 14:15
PODÍVEJTE SE ZDE A PAK VOLTE:

https://www.youtube.com/watch?v=c8ogmsBnOm8
Citovat
+1 #4 ODS 2017-09-15 09:07
Nevyloučila koalici s ANO
https://youtu.be/c8ogmsBnOm8
Citovat
+7 #3 Karel Marhory 2017-09-15 07:55
Co nového? NIC! Inu, ODS, aneb Občas Děláme Svinstvo. A od doby ztráty Klause je to čím dál horší
Citovat
+8 #2 Puma 2017-09-14 21:08
Peníze firmám?To je pěkná hloupost.Těm zahraničním už jsme dali úroky z vkladů a ty naše spolu s nimi z toho udělali jediné.Že se pakují šéfové firem bohatnou korporace a lidi přišly o úroky v bankách a to i s důchodci,kteří si tak šetřili a neviseli jen na krku státnímu rozpočtu.Půjčov at je sice hezké,ale dluhy jsou dluhy a jednou se budou muset splatit.I kdyby úrok byl nula,tak půjčka se prostě bude muset splatit.A k čemu pořád ulevovat firmám,když ty pak mohou nebo nemusejí dát tyto peníze zaměstnancům.Le pší je vrátit úrok a snížit zbytečnou hotovost ve firmách,která pak odchází stejně do zahraničí.
Citovat
+11 #1 Piščák ml. 2017-09-14 19:30
Vážení nestraní čtenáři bulvárního Večerníku, nemusím snad ani psát co si myslím o tomto "řiťoalpinistic kým" článku.... :-x Hromada trusu má větší vypovídající hodnotu a cenu. Večerníku, děláš z místních lidí-voličů ještě větší blbce, než jste všichni v redakci :P
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě