Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulý týden se uzavřely kandidátky pro říjnové sněmovní volby. Když se podíváme na jejich složení, překvapí poměrně nízký počet Prostějovanů a kandidátů z místního regionu, kteří mají šanci zasednout v Poslanecké sněmovně. Některé strany dokonce nemají mezi těmi, které chtějí vyslat do parlamentu, žádného rodáka, jiné jim přisoudily nízké pozice, z nichž uspějí jen těžko.

Nadějná dvojka
Viditelné je to u stran napravo od středu. Tam nadějné místo z Prostějovanů získal pouze prostějovský kandidát občanských demokratů - vysokoškolský učitel Petr Sokol. Ten je na druhém místě krajské kandidátky ODS a má velmi reálnou šanci zasednout po říjnovém hlasování za náš okres v poslanecké lavici. O konečném výsledku samozřejmě rozhodnou až hlasy a hlavně kroužky voličů, jimiž pošlou do Sněmovny přesně toho, koho tam chtějí. Pomocí kroužků u prostějovských kandidátů můžeme zaručit, že někdo bude v Praze bojovat za naše zájmy a nebudou tam sedět jen kandidáti z jiných regionů Olomouckého kraje.
Výhodou Petra Sokola může být fakt, že do volebního klání vstupuje jako odborník, jehož názory nejsou neznámé, protože pravidelně vystupuje v celostátní televizi a také píše jak do PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, tak do dalších médií. Není proto kandidátem vytaženým z klobouku na poslední chvíli, ale někým, komu lidé jeho návrhy mohou věřit.

Platy místo dotací

Stejně jako ostatní kandidáti občanských demokratů chce i Petr Sokol prosekat džungli nepřehledných zákonů a vyhlášek, které nás omezují. „Jsem také přesvědčen o tom, že potřebujeme nižší daně, protože když stát nechá peníze firmám, zbude daleko více na platy zaměstnanců a investice. Navíc dobře víme, jak se mnoho dotací, na něž stát naše daně používá, doslova ´rozfrcá´ a mnohdy skončí u lidí, kteří je vůbec nepotřebují,“ říká Petr Sokol. Je také fanouškem myšlenky, aby byla zavedena jednotná sociální dávka, někdy zvaná základní příjem. „Nejvíce by to pomohlo lidem, kteří chtějí pracovat, ale mají nízký plat. I oni by takovou částku dostali a zároveň by nebyl zatížen státní rozpočet.“ Jasný názor má Petr Sokol také na migraci: „Zaveďme systém, který funguje v Austrálii. Kdo přijde do země ilegálně, nikdy již v ní nemůže žádat o azyl a hned je vrácen za hranice. To je samozřejmě doplněno přísnou ochranou hranic. Když se chce, tak to jde.“
Vysokoškolský učitel Petr Sokol by proto mohl být dobrým zástupcem Prostějovska ve Sněmovně a hájit tam jasné názory.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments