První říjnovou neděli zavítali fotbalisté Klenovic k jednomu z nejvzdálenějších soupeřů v soutěži, a sice na půdu lídra tabulky z Ústí. V duelu prvních dvou celků se po devadesáti minutách neradoval ani jeden celek a body si spravedlivě rozdělily.

Souboj prvního se druhým, takový byl šlágr devátého kola. V hlavní roli domácí hráči Ústí a na druhé straně družina Klenovic. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání, podle toho to také tak po celých devadesát minut vypadalo. Spíše opatrnější fotbal, s minimem šancí. Přesto se dvě nakonec ujaly, i když té první v podání hostů předcházel jednoznačný faul na brankáře Kubu Poláka. Bohužel VAR v nižších soutěžích není prozatím k dispozici. Přeci jen to poněkud rozhodilo morálku hostů, kterou trestal rozhodčí nekompromisně. V první půli rozdal celkem šest žlutých karet, z toho čtyři si zblízka prohlédli právě hosté. Naštěstí se tento trend později uklidnil, ačkoliv se ve druhé půli mohlo žlutit vícekrát. Hosté šli v osmnácté minutě do vedení, ještě předtím si Kuba poradil s nájezdem domácího snajpra, v koncovce pak ještě zklamal další domácí plejer. Ústeckého brankáře protáhl pouze Hirsch, na dorážku nedosáhl Zapletal, střela Rozehnala či Owusy neměly potřebnou razanci.

Druhá půle pokračovala v podobném trendu. Po pár vteřinách ještě musel Kuba Polák vytasit bravurní zákrok proti střele domácího kapitána, v dalším případě zastavil možnost k navýšení skóre praporek pomezního. Více soubojů bylo k vidění spíše mimo pokutová území, brankáři se příliš v této fázi zápasu nezapotili. Postupem času hosté zlepšili přechodovou fázi a čím dál více domácím zatápěli. K zakončení však příliš nedocházelo, vše zpacifikovala obrana Ústí nebo nepřesná kombinace nevedla až k úspěchu. Domácí hrozili především ze standardních situací, které zase naopak naše obrana dokázala eliminovat. Až čtyři minuty před koncem se povedla akce, na jejímž konci se nejlépe orientoval Raymond Owusu. Rozradostnil i věrné fandy, kteří vážili dalekou cestu až do Ústí. Velký podíl na brance měl neúnavný Martin Hirsch, jenž si pokryl míč a přesným centrem našel hlavu právě svého ghanského spoluhráče. Odpověď už domácí nenašli, a tak se zrodila zasloužená remíza.

Sokol Ústí

Sokol Klenovice

1:1 (1:0)

Branky: 18. Kuča – 86. Owusu. Rozhodčí: Dohnal – Koníček, Čásek. Žluté karty: 4. Škařupa, 33. Palacký – 5. Hirsch, 26. Procházka, 30. Neoral, 39. Spálovský, 67. Owusu. Diváků: 150.

Sestava Klenovic: Polák – Nehera, Procházka, Neoral, Grepl (46. Buček) – Bridzik, Owusu – Zapletal, Hirsch, Spálovský – Rozehnal. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: Tohle utkání bylo spíše bojovné než fotbalové. Setkala se dvě mužstva ze špice tabulky, a tak jsem čekal více fotbalovosti. My jsme hráli v bloku a na brejky. Poprvé se tak stalo, že nás soupeř zatlačil a my měli více otevřenou jeho obranu. Moc se nám ty útoky ale nedařily. Po skrumáži ve vápně jsme dostali branku na 1:0, tím jsme trochu znervózněli, následovala spousta faulů a zbytečných zákroků, za což jsme dostávali žluté karty. O poločase jsem kluky nabádal, abychom dohráli v jedenácti, protože nás čekají další důležitá utkání. A ať trpělivě čekáme na svou příležitost, která přišla pět minut před koncem. Remízu jsme si dle mě zasloužili. Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř měl dvě velké šance, my jsme měli v podstatě jednu, další nebyly tak nebezpečné. S bodem jsme určitě spokojeni.“

1.B.třída skupina A

9. kolo: Otaslavice - Újezdec 6:2 (4:0). Branky: 6., 23. a 56. Vogl, 35. Urbánek, 43. Drmola, 87. Tkáč – 67. a 90. Perutka. ŽK: 37. Vogl, 76. Sokele – 40. Dostál. * Vrchoslavice – Hustopeče nad Bečvou 3:6 (0:3). Branky: 76. J.Horák, 83. Neckář, 88. P.Horák – 8. Holub, 23. a 66. Kopecký, 36. A.Hajlman, 70. J.Hajlman, 78. Sikachov. ŽK: 61. Panáček, 70. Jašek – 28. Maloušek. * Dub nad Moravou – Horní Moštěnice 0:3 (0:2). Branky: 10. Suchánek, 18. Ďopan, 57. Keňo. ŽK: 35. Vychodil, 76. Peterka, 82. Pazdera – 34. Frode, 41. Podhorný, 41. Karas. * Ústí - Klenovice 1:1 (1:0). Branky: 18. Kuča – 86. Owusu. ŽK: 4. Škařupa, 33. Palacký – 5. Hirsch, 26. Procházka, 30. Neoral, 39. Spálovský, 67. Owusu. * Troubky - Domaželice 2:5 (1:3). Branky: 37. Polepil, 91. Pecha – 15. Talla, 42. a 55. Bakala, 45. Dvořák, 83. Tichavský. ŽK: 77. Stoklásek, 90. Němčák – 34. Bakala, 70. Tichavský. * Tovačov - Radslavice 1:2 (0:1). Branky: 88. Zatloukal – 3. Strnad, 80. Suchánek. ŽK: 40. Hromada, 74. Válek – 31. Barot, 92. Horký. * Mostkovice – Brodek u Prostějova 0:0 ŽK: 89. J.Bureš – 72. T.Bureš.

1              Sokol Ústí               8              5              3              0              29:8         18

2              Sokol Horní Moštěnice           8              6              0              2              27:10       18

3              Sokol Klenovice       8              5              2              1              22:11       17

4              Sokol Brodek u Prostějova     8              5              2              1              20:11       17

5              Sokol Otaslavice      8              5              0              3              22:18       15

6              SK Radslavice         8              4              1              3              13:7         13

7              Sokol Dub nad Moravou        8              3              1              4              17:18       10

8              Sokol Tovačov        8              3              1              4              19:28       10

9              TJ Sokol Mostkovice               8              2              3              3              13:16       9

10            Sokol Vrchoslavice 1946        8              2              2              4              15:23       8

11            Sokol Újezdec         8              2              2              4              15:27       8

12            Sokol Domaželice   8              2              1              5              14:27       7

13            FK Troubky             8              2              0              6              20:25       6

14            Hustopeče nad Bečvou          8              1              0              7              18:35       3