Dobrý večer, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Musí to být nebezpečný šílenec či snad šílenkyně, jinak tuto osobu nelze nazvat! Policisty a pyrotechniky uplynulý pátek zaměstnal hned ve čtyřech hanáckých městech zatím neznámý muž, který na různých místech nahlásil umístění nástražného výbušného systému. V centru Prostějova museli policisté neprodyšně uzavřít prostor před UniCredit Bank na náměstí T. G. Masaryka. Byla tam bomba, nebo šlo o planých poplach? 

Uplynulý pátek během pár hodin vystrašil veřejnost a zaměstnal policejní pyrotechniky zatím neznámý pachatel, možná i pachatelé, který v Prostějově, Olomouci, Přerově a Kroměříži anonymně nahlásil uložení nástražného výbušného systému na různých místech. Policisté zatím tyto případy oficiálně nijak nespojují, respektive příliš je zatím komentovat nechtějí. Zároveň nelze skutečně vyloučit, že se jedná o jednu a tutéž stejnou osobu...
Prostějovany zaujal především případ, kdy v pátek 22. září po poledni policisté zcela uzavřeli prostor před UniCredit Bank. „Dnešní zákrok policistů na náměstí T. G. Masaryka se týkal přijatého oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově banky. Oznámení jsme prověřili a uložení bomby v budově jsme vyloučili,“ odpověděl Večerníku na dotaz bez dalších podrobností František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
„Už tady stojí asi deset minut, jenom nám řekli, ať zůstaneme uvnitř a nevycházíme ven. Vůbec nevíme, co se děje. Já myslel, že tu banku někdo přepadl, ale vypadá to, že jde o něco jiného,“ pokrčil rameny majitel obchodu v sousedství banky.
Brzy na to přišly do Večerníku další zprávy z Krajského ředitelství Policie ČR o podobných činech anonymního bombového útočníka. „Před jedenáctou hodinou dopolední jsme přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v přerovské pobočce banky v ulici Čechova. Bezprostřední okolí místa bylo neprodleně uzavřeno. Na místě zasahovalo dvanáct policistů a byl vyžádán psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Asi po dvacetiminutové prohlídce nebylo zjištěno, že by se v budově nacházel nástražný výbušný systém. Z banky a objektu bylo evakuováno třináct osob,“ informovala mluvčí krajských policistů Miluše Zajícová.
V Olomouci dokonce neznámý člověk hrozil výbuchem bomby ve škole plné dětí! „Přijali jsme anonymní oznámení o uložení bomby v budově základní školy v ulici 8. května v Olomouci. V této souvislosti proběhla evakuace 390 osob. Z uvedeného počtu se jednalo o osmatřicet lidí personálu, zbytek tvořily děti základní a mateřské školy. Na místo byl přivolán také policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin, který provedl prohlídku budovy. Provedenou prohlídkou nebyl žádný nástražně výbušný systém nalezen,“ konstatovala Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Stejně tedy dopadlo i hledání v prostějovské pobočce banky v centru města. Nenašlo se vůbec nic a po více jak dvou hodinách policisté veškerou akci ukončili. Večerník ještě na sociálních sítích zachytil zprávy o stejné vyhrůžce neznámého anonyma, který ohlásil bombu v bance na náměstí v Kroměříži. Tento případ policie do uzávěrky vydání nepotvrdila. Stejně tak strážci zákona zatím nechtějí hovořit o tom, zda všechny případy má na svědomí jeden a tentýž pachatel.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #2 fujtajbl 2017-10-01 12:52
kdybysCituji Bob:
Jak ho najdou tak zavřít až zčerná, jen nechápu práci policie, pokud by tam byla bomba opravdu, tak to zapáskování a procházející lidé v bezprostřední blízkosti by asi nebylo dobře... Jde vidět, že tomu tam velel nějaký opravdu intelignet.

Kdybys věděl o celé akci víc, smál by ses, až by ses za břicho popadal. A až by ti to došlo, bylo by ti k pláči, kam ta "demokracie" došla. Jsme jen položky. Čísla v tabulce.
Citovat
+2 #1 Bob 2017-09-24 22:08
Jak ho najdou tak zavřít až zčerná, jen nechápu práci policie, pokud by tam byla bomba opravdu, tak to zapáskování a procházející lidé v bezprostřední blízkosti by asi nebylo dobře... Jde vidět, že tomu tam velel nějaký opravdu intelignet.
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...