Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Musí to být nebezpečný šílenec či snad šílenkyně, jinak tuto osobu nelze nazvat! Policisty a pyrotechniky uplynulý pátek zaměstnal hned ve čtyřech hanáckých městech zatím neznámý muž, který na různých místech nahlásil umístění nástražného výbušného systému. V centru Prostějova museli policisté neprodyšně uzavřít prostor před UniCredit Bank na náměstí T. G. Masaryka. Byla tam bomba, nebo šlo o planých poplach? 

Uplynulý pátek během pár hodin vystrašil veřejnost a zaměstnal policejní pyrotechniky zatím neznámý pachatel, možná i pachatelé, který v Prostějově, Olomouci, Přerově a Kroměříži anonymně nahlásil uložení nástražného výbušného systému na různých místech. Policisté zatím tyto případy oficiálně nijak nespojují, respektive příliš je zatím komentovat nechtějí. Zároveň nelze skutečně vyloučit, že se jedná o jednu a tutéž stejnou osobu...
Prostějovany zaujal především případ, kdy v pátek 22. září po poledni policisté zcela uzavřeli prostor před UniCredit Bank. „Dnešní zákrok policistů na náměstí T. G. Masaryka se týkal přijatého oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově banky. Oznámení jsme prověřili a uložení bomby v budově jsme vyloučili,“ odpověděl Večerníku na dotaz bez dalších podrobností František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
„Už tady stojí asi deset minut, jenom nám řekli, ať zůstaneme uvnitř a nevycházíme ven. Vůbec nevíme, co se děje. Já myslel, že tu banku někdo přepadl, ale vypadá to, že jde o něco jiného,“ pokrčil rameny majitel obchodu v sousedství banky.
Brzy na to přišly do Večerníku další zprávy z Krajského ředitelství Policie ČR o podobných činech anonymního bombového útočníka. „Před jedenáctou hodinou dopolední jsme přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v přerovské pobočce banky v ulici Čechova. Bezprostřední okolí místa bylo neprodleně uzavřeno. Na místě zasahovalo dvanáct policistů a byl vyžádán psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Asi po dvacetiminutové prohlídce nebylo zjištěno, že by se v budově nacházel nástražný výbušný systém. Z banky a objektu bylo evakuováno třináct osob,“ informovala mluvčí krajských policistů Miluše Zajícová.
V Olomouci dokonce neznámý člověk hrozil výbuchem bomby ve škole plné dětí! „Přijali jsme anonymní oznámení o uložení bomby v budově základní školy v ulici 8. května v Olomouci. V této souvislosti proběhla evakuace 390 osob. Z uvedeného počtu se jednalo o osmatřicet lidí personálu, zbytek tvořily děti základní a mateřské školy. Na místo byl přivolán také policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin, který provedl prohlídku budovy. Provedenou prohlídkou nebyl žádný nástražně výbušný systém nalezen,“ konstatovala Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Stejně tedy dopadlo i hledání v prostějovské pobočce banky v centru města. Nenašlo se vůbec nic a po více jak dvou hodinách policisté veškerou akci ukončili. Večerník ještě na sociálních sítích zachytil zprávy o stejné vyhrůžce neznámého anonyma, který ohlásil bombu v bance na náměstí v Kroměříži. Tento případ policie do uzávěrky vydání nepotvrdila. Stejně tak strážci zákona zatím nechtějí hovořit o tom, zda všechny případy má na svědomí jeden a tentýž pachatel.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #2 fujtajbl 2017-10-01 12:52
kdybysCituji Bob:
Jak ho najdou tak zavřít až zčerná, jen nechápu práci policie, pokud by tam byla bomba opravdu, tak to zapáskování a procházející lidé v bezprostřední blízkosti by asi nebylo dobře... Jde vidět, že tomu tam velel nějaký opravdu intelignet.

Kdybys věděl o celé akci víc, smál by ses, až by ses za břicho popadal. A až by ti to došlo, bylo by ti k pláči, kam ta "demokracie" došla. Jsme jen položky. Čísla v tabulce.
Citovat
+2 #1 Bob 2017-09-24 22:08
Jak ho najdou tak zavřít až zčerná, jen nechápu práci policie, pokud by tam byla bomba opravdu, tak to zapáskování a procházející lidé v bezprostřední blízkosti by asi nebylo dobře... Jde vidět, že tomu tam velel nějaký opravdu intelignet.
Citovat
  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...