Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.12.2017
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Musí to být nebezpečný šílenec či snad šílenkyně, jinak tuto osobu nelze nazvat! Policisty a pyrotechniky uplynulý pátek zaměstnal hned ve čtyřech hanáckých městech zatím neznámý muž, který na různých místech nahlásil umístění nástražného výbušného systému. V centru Prostějova museli policisté neprodyšně uzavřít prostor před UniCredit Bank na náměstí T. G. Masaryka. Byla tam bomba, nebo šlo o planých poplach? 

Uplynulý pátek během pár hodin vystrašil veřejnost a zaměstnal policejní pyrotechniky zatím neznámý pachatel, možná i pachatelé, který v Prostějově, Olomouci, Přerově a Kroměříži anonymně nahlásil uložení nástražného výbušného systému na různých místech. Policisté zatím tyto případy oficiálně nijak nespojují, respektive příliš je zatím komentovat nechtějí. Zároveň nelze skutečně vyloučit, že se jedná o jednu a tutéž stejnou osobu...
Prostějovany zaujal především případ, kdy v pátek 22. září po poledni policisté zcela uzavřeli prostor před UniCredit Bank. „Dnešní zákrok policistů na náměstí T. G. Masaryka se týkal přijatého oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově banky. Oznámení jsme prověřili a uložení bomby v budově jsme vyloučili,“ odpověděl Večerníku na dotaz bez dalších podrobností František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
„Už tady stojí asi deset minut, jenom nám řekli, ať zůstaneme uvnitř a nevycházíme ven. Vůbec nevíme, co se děje. Já myslel, že tu banku někdo přepadl, ale vypadá to, že jde o něco jiného,“ pokrčil rameny majitel obchodu v sousedství banky.
Brzy na to přišly do Večerníku další zprávy z Krajského ředitelství Policie ČR o podobných činech anonymního bombového útočníka. „Před jedenáctou hodinou dopolední jsme přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v přerovské pobočce banky v ulici Čechova. Bezprostřední okolí místa bylo neprodleně uzavřeno. Na místě zasahovalo dvanáct policistů a byl vyžádán psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Asi po dvacetiminutové prohlídce nebylo zjištěno, že by se v budově nacházel nástražný výbušný systém. Z banky a objektu bylo evakuováno třináct osob,“ informovala mluvčí krajských policistů Miluše Zajícová.
V Olomouci dokonce neznámý člověk hrozil výbuchem bomby ve škole plné dětí! „Přijali jsme anonymní oznámení o uložení bomby v budově základní školy v ulici 8. května v Olomouci. V této souvislosti proběhla evakuace 390 osob. Z uvedeného počtu se jednalo o osmatřicet lidí personálu, zbytek tvořily děti základní a mateřské školy. Na místo byl přivolán také policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin, který provedl prohlídku budovy. Provedenou prohlídkou nebyl žádný nástražně výbušný systém nalezen,“ konstatovala Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Stejně tedy dopadlo i hledání v prostějovské pobočce banky v centru města. Nenašlo se vůbec nic a po více jak dvou hodinách policisté veškerou akci ukončili. Večerník ještě na sociálních sítích zachytil zprávy o stejné vyhrůžce neznámého anonyma, který ohlásil bombu v bance na náměstí v Kroměříži. Tento případ policie do uzávěrky vydání nepotvrdila. Stejně tak strážci zákona zatím nechtějí hovořit o tom, zda všechny případy má na svědomí jeden a tentýž pachatel.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #2 fujtajbl 2017-10-01 12:52
kdybysCituji Bob:
Jak ho najdou tak zavřít až zčerná, jen nechápu práci policie, pokud by tam byla bomba opravdu, tak to zapáskování a procházející lidé v bezprostřední blízkosti by asi nebylo dobře... Jde vidět, že tomu tam velel nějaký opravdu intelignet.

Kdybys věděl o celé akci víc, smál by ses, až by ses za břicho popadal. A až by ti to došlo, bylo by ti k pláči, kam ta "demokracie" došla. Jsme jen položky. Čísla v tabulce.
Citovat
+2 #1 Bob 2017-09-24 22:08
Jak ho najdou tak zavřít až zčerná, jen nechápu práci policie, pokud by tam byla bomba opravdu, tak to zapáskování a procházející lidé v bezprostřední blízkosti by asi nebylo dobře... Jde vidět, že tomu tam velel nějaký opravdu intelignet.
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Všechno hned dvakrát!

Stálo to spoustu potu, ale podařilo se. Kolektiv Večerníku připravil dnes pro své čtenáře všechno tuplovaně. Dvojité číslo, dvě speciální přílohy a televizní program dokonce na tři týdny. Tož ať nás čtou!

 

Něco tu Rusové nechali!

Při zemních pracích na výstavbě nového výrobního areálu firmy Mubea byla v průmyslové zóně nalezena letecká bomba. Ta zřejmě pochází z ruského bombardování města 8. května 1945.

Osobnost týdne

Číslo týdne

1 109 000 000

Hodně přes miliardu korun spotřebuje prostějovský magistrát v roce 2018. Rozpočet města na příští rok ale zastupitelé schválili, přestože k němu měli několik výhrad

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla