Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jako by se toho na něj nevalilo už tak dost! Poslanec Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR a současně prostějovský zastupitel Jaroslav Faltýnek (ANO 2011) byl nedávno společně s Andrejem Babišem vydán policii k trestnímu stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu při stavbě Čapího hnízda. Faltýnkovu hlavu a odvolání z představenstva společnosti Vodovody a kanalizace i dozorčí rady společnosti FCC Prostějov si pak přáli někteří opoziční zastupitelé!

Kritikům kolem Petra Kapounka (Změna pro Prostějov) však nešlo o Čapí hnízdo. „Inženýr Faltýnek je současně při členství v představenstvu společnosti Vak Prostějov také členem dozorčí rady společnosti Moravská Vodárenská. Zájmy obou společností jsou z principu protichůdné. První plní veřejnou funkci tím, že vlastní vodovodní síť sloužící občanům města Prostějova, druhá je subjektem, který si tuto síť pronajímá. Jejím cílem je maximalizace zisku. Ze strany pana Faltýnka tedy dochází k závažnému střetu zájmů,“ míní Petr Kapounek, který předložil zastupitelům návrh na odvolání prostějovského poslance z představenstva městské společnosti.
To mu ale viditelně nestačilo a vzápětí přednesl druhý návrh. „Pan Faltýnek se v tomto volebním období zúčastnil až do konce pouhých třinácti procent jednání zastupitelstva města, přičemž na osmapadesáti procentech zasedání nebyl přítomen vůbec. Vzhledem k množství funkcí, které zastává, toto vyvolává vážné pochybnosti o jeho schopnosti věnovat se řádně funkci v dozorčí radě společnosti FCC Prostějov,“ požadoval Kapounek další odvolání poslance z městské funkce.
O návrzích se kupodivu na zastupitelstvu vůbec nediskutovalo, nikdo se totiž k těmto podnětům nepřidal! Primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková (ČSSD) i tak bez jakéhokoliv komentáře nechala o dvou návrzích odvolat Jaroslava Faltýnka z veřejných funkcí v městských společnostech okamžitě hlasovat. Návrhy však skončily fiaskem. Pro odvolání Faltýnka bylo v obou případech jen osm zastupitelů, prostějovského poslance totiž výrazně podpořila nejen část opozice, ale i koalice, jejíž členové byli výhradně proti.
Jaroslav Faltýnek na jednání zastupitelstva opět chyběl, Večerník se s ním ale spojil telefonicky. „Nezlobte se, já to vůbec v tuto chvíli nehodlám nijak komentovat. Hlasování dopadlo, jak dopadlo a je výmluvné,“ suše konstatoval.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+6 #6 perless 2017-09-26 08:52
Tohle, je demokracie po Česku..

Jen tiše doufám, že kde je spravedlnost krátká, tam pracují Boží mlýny.
Citovat
+6 #5 Uzenáři 2017-09-25 13:27
Cituji Zatloukal Miroslav:
Faltynek je je zlodej bez patere.Koalice banda bez charakteru!Kazdy clen ANO je tupa,blba,nenazrana ovce,schopna vylizat zlodeji Babisovi kdykoliv prd..

Kdepak pr.el.Kostelečt í kuřbuřti to mají v logu na továrně.Stačí se podívat a víte hned,co je ANO
Citovat
+13 #4 Zatloukal Miroslav 2017-09-25 10:41
Faltynek je je zlodej bez patere.Koalice banda bez charakteru!Kazd y clen ANO je tupa,blba,nenaz rana ovce,schopna vylizat zlodeji Babisovi kdykoliv prd..
Citovat
+10 #3 Puma 2017-09-25 10:10
Aspoň je na nvšechny vidět.Opozici poděkujme,proto že vidíme čí jsou zdejší poslanci zaměstnanci a kdo je instruuje jak mají hlasovat.Občanů jistě ne.Až půjdete volit,tak si na tyto hlasování vzpomeňte,hanác ké ovce.A už konečně zabučte něco jiného než souhlasím,proto že to řekl náš velitel.
Citovat
+12 #2 Puma 2017-09-25 10:06
Cituji JARDA NOVÁK:
Všude v civilizovaných demokratických státech za prohřešky které naší politici dělají dobrovolně odstupují. U nás policejně stíhaní míří nahoru a ještě provokují spoluobčany a naší zaslepení spoluobčané jim dávají hlasy.Babiš tráví republiku a Socaní rozdávají na dluh.

U nás je naopak tak drzej,že si ještě drze bere od daňových poplatníků dotace na svoje prasárny.
Citovat
+14 #1 JARDA NOVÁK 2017-09-25 07:24
Všude v civilizovaných demokratických státech za prohřešky které naší politici dělají dobrovolně odstupují. U nás policejně stíhaní míří nahoru a ještě provokují spoluobčany a naší zaslepení spoluobčané jim dávají hlasy.Babiš tráví republiku a Socaní rozdávají na dluh.
Citovat
  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL