Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jako by se toho na něj nevalilo už tak dost! Poslanec Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR a současně prostějovský zastupitel Jaroslav Faltýnek (ANO 2011) byl nedávno společně s Andrejem Babišem vydán policii k trestnímu stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu při stavbě Čapího hnízda. Faltýnkovu hlavu a odvolání z představenstva společnosti Vodovody a kanalizace i dozorčí rady společnosti FCC Prostějov si pak přáli někteří opoziční zastupitelé!

Kritikům kolem Petra Kapounka (Změna pro Prostějov) však nešlo o Čapí hnízdo. „Inženýr Faltýnek je současně při členství v představenstvu společnosti Vak Prostějov také členem dozorčí rady společnosti Moravská Vodárenská. Zájmy obou společností jsou z principu protichůdné. První plní veřejnou funkci tím, že vlastní vodovodní síť sloužící občanům města Prostějova, druhá je subjektem, který si tuto síť pronajímá. Jejím cílem je maximalizace zisku. Ze strany pana Faltýnka tedy dochází k závažnému střetu zájmů,“ míní Petr Kapounek, který předložil zastupitelům návrh na odvolání prostějovského poslance z představenstva městské společnosti.
To mu ale viditelně nestačilo a vzápětí přednesl druhý návrh. „Pan Faltýnek se v tomto volebním období zúčastnil až do konce pouhých třinácti procent jednání zastupitelstva města, přičemž na osmapadesáti procentech zasedání nebyl přítomen vůbec. Vzhledem k množství funkcí, které zastává, toto vyvolává vážné pochybnosti o jeho schopnosti věnovat se řádně funkci v dozorčí radě společnosti FCC Prostějov,“ požadoval Kapounek další odvolání poslance z městské funkce.
O návrzích se kupodivu na zastupitelstvu vůbec nediskutovalo, nikdo se totiž k těmto podnětům nepřidal! Primátorka Statutárního města Prostějova Alena Rašková (ČSSD) i tak bez jakéhokoliv komentáře nechala o dvou návrzích odvolat Jaroslava Faltýnka z veřejných funkcí v městských společnostech okamžitě hlasovat. Návrhy však skončily fiaskem. Pro odvolání Faltýnka bylo v obou případech jen osm zastupitelů, prostějovského poslance totiž výrazně podpořila nejen část opozice, ale i koalice, jejíž členové byli výhradně proti.
Jaroslav Faltýnek na jednání zastupitelstva opět chyběl, Večerník se s ním ale spojil telefonicky. „Nezlobte se, já to vůbec v tuto chvíli nehodlám nijak komentovat. Hlasování dopadlo, jak dopadlo a je výmluvné,“ suše konstatoval.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+6 #6 perless 2017-09-26 08:52
Tohle, je demokracie po Česku..

Jen tiše doufám, že kde je spravedlnost krátká, tam pracují Boží mlýny.
Citovat
+6 #5 Uzenáři 2017-09-25 13:27
Cituji Zatloukal Miroslav:
Faltynek je je zlodej bez patere.Koalice banda bez charakteru!Kazdy clen ANO je tupa,blba,nenazrana ovce,schopna vylizat zlodeji Babisovi kdykoliv prd..

Kdepak pr.el.Kostelečt í kuřbuřti to mají v logu na továrně.Stačí se podívat a víte hned,co je ANO
Citovat
+13 #4 Zatloukal Miroslav 2017-09-25 10:41
Faltynek je je zlodej bez patere.Koalice banda bez charakteru!Kazd y clen ANO je tupa,blba,nenaz rana ovce,schopna vylizat zlodeji Babisovi kdykoliv prd..
Citovat
+10 #3 Puma 2017-09-25 10:10
Aspoň je na nvšechny vidět.Opozici poděkujme,proto že vidíme čí jsou zdejší poslanci zaměstnanci a kdo je instruuje jak mají hlasovat.Občanů jistě ne.Až půjdete volit,tak si na tyto hlasování vzpomeňte,hanác ké ovce.A už konečně zabučte něco jiného než souhlasím,proto že to řekl náš velitel.
Citovat
+12 #2 Puma 2017-09-25 10:06
Cituji JARDA NOVÁK:
Všude v civilizovaných demokratických státech za prohřešky které naší politici dělají dobrovolně odstupují. U nás policejně stíhaní míří nahoru a ještě provokují spoluobčany a naší zaslepení spoluobčané jim dávají hlasy.Babiš tráví republiku a Socaní rozdávají na dluh.

U nás je naopak tak drzej,že si ještě drze bere od daňových poplatníků dotace na svoje prasárny.
Citovat
+14 #1 JARDA NOVÁK 2017-09-25 07:24
Všude v civilizovaných demokratických státech za prohřešky které naší politici dělají dobrovolně odstupují. U nás policejně stíhaní míří nahoru a ještě provokují spoluobčany a naší zaslepení spoluobčané jim dávají hlasy.Babiš tráví republiku a Socaní rozdávají na dluh.
Citovat
  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...