Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Ve čtvrtek vpodvečer se tělocvična školy v ulici Majakovského ve Vrahovicích zaplnila do posledního místečka. Na setkání s prostějovskými radními a vedoucími odborů magistrátu přišlo přes sedm desítek místních občanů. První náměstek primátorky Zdeněk Fišer nejdříve hostům setkání vypočítal, kolik se do Vrahovic investovalo peněz letos a co všechno je čeká příští rok...

„O letošní největší investici ve Vrahovicích asi není potřeba se déle vyjadřovat, jedná se o rekonstrukci a výstavbu kanalizace v ulicích Jano Köhlera a Hrázky. Tato investice za zhruba patnáct milionů korun se už pomalu dokončuje a obyvatelé ulic se konečně dočkají i jejich zprovoznění. Ještě letos zahájíme rozsáhlou rekonstrukci vrahovického koupaliště, za pět milionů korun půjde hlavně o demoliční a zemní práce. Začaly už práce na rekonstrukci mostu u pivovaru na začátku Vrahovic a podařilo se nám už vyřešit všechny majetkové problémy z okolí takzvané ´myší díry´, kde v příštím roce proběhne výrazná rekonstrukce, opravena a rozšířena tady bude vozovka a rovněž vznikne nová část cyklostezky,“ prozradil Zdeněk Fišer (ČSSD) s tím, že v roce 2018 čekají Vrahovice rekordní investice, které pohltí až třetinu všech rozpočtových nákladů na stavební investice v celém Prostějově. „Rekonstrukce koupaliště bude stát celkem osmdesát milionů korun, pak nás čeká komplexní oprava zdejší hasičské zbrojnice za deset milionů korun, rekonstrukce mostu spolkne čtyři miliony a úpravy okolo ´myší díry´ ještě asi jeden milion korun,“ vypočítal Fišer.


Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments