Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 sakarovNěkdejší hokejová hvězda Petr Šakarov, který působil několik sezón i v prostějovském hokejovém klubu pověsil brusle na hřebík a chopil bible a mikrofonu. Jako pastor se s členy Církve víry podělil o svědectví jak uvěřil v Boha.

Nedělního kázání Církve víry se již po několikáté zúčastnil speciální host, bývalý útočník HC Prostějov a nynější hluboce věřící pastor Církve víry v Hradci Králové Petr Šakarov i s rodinou, který se s přítomnými věřícími podělil o svůj životní příběh a o své první setkání s Bohem, „vždy jsem přemýšlel, jestli Bůh existuje nebo ne. Své první setkání s duchovním světem jsem zažil ve svých zhruba patnácti letech, kdy jsme s kamarády vyvolávali duchy,“ popisuje svůj kontakt s nadpřirozenem Petr Šakarov s tím, že je třeba rozlišit duchovní svět dobrý a špatný. „Křesťanství mě neoslovilo možná proto, že nepocházím z věřící rodiny a křesťanství pro mě znamenalo především kostel, Ježíš na kříži, který ve mě evokuje smutek, zoufalství a smrt, což mě jako mladého člověka k víře příliš nelákalo,“ vysvětluje Šakarov, který našel nový smysl života ve víře v Boha v rámci Církve víry. Někdejší hokejový útočník si získal přítomné svým bezprostředním vystupováním a během kázání zavzpomínal i na svou hokejovou kariéru, z níž tu nejvydařenější část prožil právě v Prostějově, „občas si ještě zajdu zabruslit, protože hokej je dobrý sport. Navíc se do Prostějova vracím moc rád, je to jako můj druhý domov, kde žijí samí dobří lidé, s žádnými špatnými jsem se tu zatím nesetkal (smích). Dokladem toho je i rozhovor, který nedávno vyšel v PROSTĚJOVSKÉM Večerníku (22. dubna 2013, str. 1 a 13, pozn. red.), a který byl otištěn přesně v tom znění, jak skutečně proběhl, což mě překvapilo (smích)“. Přestože mu oslovení „pastor“ ještě není příliš blízké a sám sebe považuje spíše za obyčejného křesťana, za kázání před prostějovskými věřícími by nějaké ty body do tabulky střelců určitě získal.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments