Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 nezamestnanostV srpnu se počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji nepatrně snížil o 10 osob. Na Úřadu práce v Olomouckém kraji se v průběhu srpna nově zaregistrovalo 2 616 uchazečů o zaměstnání, což je o 795 osob méně než v předchozím měsíci, což znamená pokles o třiadvacet procent. Do zaměstnání přitom nastoupilo 1 113 osob. V okrese Prostějov se počet uchazečů prakticky nezměnil.

 

"V meziročním srovnání pozorujeme v Olomouckém kraji stále výrazné zvýšení nezaměstnanosti – počet nezaměstnaných je o 4 256 osob vyšší než ve stejném měsíci roku 2012 (+ 12,3 %). V rámci jednotlivých okresů došlo k největšímu meziročnímu procentuálnímu nárůstu nezaměstnanosti na Olomoucku – počet nezaměstnaných se meziročně zvýšil o 2 295 osob (20,2 %)," informoval Bc. Jaroslav Mikšaník, referát Trhu práce Úřadu práce České republiky Krajská pobočka v Olomouci.

Na konci srpna bylo v databázi volných míst nejvíce pracovních příležitostí pro kvalifikované dělnické strojírenské profese (soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře), pomocné a nekvalifikované pracovníky, řidiče nákladních automobilů, prodavače a dále pro obchodní zástupce, referenty a pracovníky v oblasti pojišťovnictví, stavební dělníky a zedníky, vrátné a strážné, číšníky a kuchaře.

"Celkový počet volných pracovních míst se v Olomouckém kraji meziměsíčně mírně zvýšil (o 115 nabídek, tj. 8 %), v meziročním srovnání je počet míst mírně nižší (o 3 %). Na konci srpna připadalo na jedno volné místo pětadvacet uchazečů o zaměstnání. Nejvyšší počet nezaměstnaných na 1 VM připadá na Jesenicku, pětačtyřicet osob," prozradila k situaci na trhu práce Olga Pacáková.

V současné době nabízí vyšší počet volných míst například strojírenská společnost Futures Contproduct s.r.o., která hledá tři desítky zaměstnanců do profesí instalatér, zámečník, svářeč, lakýrník, montáţní dělník a výstupní kontrolor. V hlášení volných míst pokračují i další společnosti, které plánují otevřít své provozovny v prodejní galerii Šantovka (na místě bývalého potravinářského závodu MILO Olomouc).

Olomoucký kraj vykazuje podíl nezaměstnaných osob 8,7 %, což je čtvrtá nejvyšší hodnota v ČR – za Ústeckým (11 %), Moravskoslezským (9,7 %) a Karlovarským krajem (8,8 %). Na úrovni okresů se Jesenicko, Přerovsko a Šumpersko v celorepublikovém srovnání nacházejí v první pětině okresů s nejvyšší nezaměstnaností (na 12. aţ 14. místě). Nejlepší umístění opět vykazuje okres Prostějov s PNO 7,4 %, což je o 0,1 p.b. nižší hodnota, než celorepublikový průměr. V rámci ČR nejvyšší PNO byl zaznamenán v okresech Most (13,6 %), Bruntál a Ústí nad Labem (12,2 %), Karviná (12 %) a Chomutov (11,6 %).

"Během srpna tři vojenské útvary v Olomouci oznámily, že na konci roku budou zrušeny a budou propuštěny minimálně tři desítky občanských zaměstnanců. Propouštění proběhlo i v závodě společnosti PRECIOSA, a.s. v Brodku u Konice, odkud během srpna a začátkem září přišly do evidence úřadu práce dvě desítky bývalých zaměstnanců. Kromě toho další dva zaměstnavatelé z Olomouckého kraje nahlásili, že do konce roku propustí dohromady až 130 zaměstnanců," nastínil Mikšaník. "Očekáváme, že v září dojde s příchodem nových absolventů škol ke znatelnějšímu nárůstu nezaměstnanosti," dodal.

Pomocí nástrojů APZ bylo v Olomouckém kraji od počátku roku podpořeno 4 214 uchazečů o zaměstnání a 45 zaměstnanců.

36 nezamestnanost1

36 nezamestnanost2

nahled 36_nezamestnanost3

36 nezamestnanost4

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-