Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 sebevrazda_policajtV Horním Štěpánově se od sobotního rána o ničem jiném nemluví. Syn dříve velmi známého dopravního policisty působícího v Prostějově našel svého otce v rodinném domě s prostřelenou hlavou. O rodinné tragédii informovala Večerník čtenářka Večerníku z Horního Štěpánova. Policie nám ještě o uplynulém víkendu potvrdila, že Alois Žilka s největší určitostí spáchal sebevraždu! Proč? To zatím nikdo neví…

„Mohu skutečně potvrdit, že v sobotu osmadvacátého září po osmé hodině ráno byl v domě v Horním Štěpánově na Prostějovsku svým synem nalezen bez známek života sedmapadesátiletý muž. Ten zřejmě spáchal sebevraždu zbraní, která ležela vedle něho. Policisté se případem intenzivně zabývají a zjišťují všechny okolnosti tohoto neštěstí,“ uvedla pro Večerník v neděli odpoledne Marie Štrbáková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. „Náš lékař nedokázal muži po příjezdu na místo už nijak pomoci. Střelné zranění do hlavy bylo neslučitelné se životem,“ konstatoval pak už ředitel prostějovské záchranky Radomír Gurka.  

„Byl to bývalý prostějovský dopravák, po svém odchodu od policie pracoval nějaký čas na konickém městském úřadu. Každý ho tady dobře znal,“ potvrdil  majitel pohřební služby v Konici, která byla k mrtvole přivolána, Otakar Svoboda.
„Je to tak, pan Žilka ale už před čtyřmi lety od nás odešel. Je to strašné neštěstí, dozvěděl jsem se o něm v sobotu v poledne. Ale co ho vedlo k sebevraždě, to opravdu nevím,“ pokrčil na náš dotaz rameny Vítězslav Procházka, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Konici.
Sebevražda bývalého pro-stějovského dopravního policisty je tragédií nejen pro jeho rodinu, ale také pro bývalé kolegy v uniformě. Večerník se tak v příštích dnech bude snažit zjistit veškeré možné okolnosti...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar