Dobré dopoledne, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 prehradaDodělat zábradlí a posekat trávu. Tak to jsou hlavní úkoly, před kterými stále ještě stojí pracovníci činící se na Plumlovské přehradě. Zatímco zábradlí na hrázi nahradilo původní kamennou zídku, na některých místech až metr vysokou zeleň už zaplavila voda.   

 

 

Revitalizace Plumlovské přehrady zatím přišla na 270 milionů korun. Zahrnovala vybagrování dna od bahna obsahujícího živiny pro sinice a opravu hráze, která by nyní měla vydržet tisíciletou vodu. Přehrada se začala napouštět v srpnu. I po měsíci však na dně stále roste bujná vegetace. To u řady čtenářů vyvolalo mírně řečeno údiv. „Všechny práce včetně sečení by měly být dokončeny do poloviny října,“ informoval v úterý ředitel Povodí Moravy Radim Světlík s tím, že po tomto datu se ještě bude budovat tzv. litorální pásmo. To má pomocí kořenů vysázených rostlin čistit přitékající vodu na začátku přehrady i Podhradského rybníka. V tuto chvíli tak činí chemická srážedla, na jejichž provoz budou přispívat i obce z Mikroregionu Plumlovsko.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar