Dobré odpoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 nacerno 01Velké rušno bylo uplynulo pátek dopoledne ve Svolinského ulici v Prostějově. Hranická stavební firma PB SCOM, která zde pro magistrát statutárního města realizuje rekonstrukci vozovky a parkovacích míst, měla pro ni velmi nevítanou návštěvu! Na stavbu totiž zcela nečekaně dorazili agenti Oblastního inspektorátu práce Olomouckého kraje. „Policajti tady odvážejí jednoho dělníka za druhým,“ hlásili Večerníku místní občané a pozorní čtenáři, kteří nás na celé dění hbitě upozornili.

Po našem příjezdu na místo jsme inspektory zastihli přímo při práci. Snědí dělníci jim neochotně ukazovali doklady, přičemž v nejednom případě dorazilo policejní auto a městští strážníci muže v montérkách odvezli pryč. „To už je šestý nebo sedmý člověk, kterého nakládají do auta,“ sdělila Večerníku ve Svolinského ulici žena, která akci inspektorů sledovala od samého počátku.

 

„V tuto chvíli vám mohu pouze potvrdit, že v Prostějově vykonáváme kontrolní akci zaměřenou na dodržování povinností plynoucích z pracovněprávních předpisů. Jednoduše řečeno, kontrolovali jsme, zda dělníci nejsou u firmy zaměstnáni takzvaně načerno.

O výsledcích akce nesmíme ze zákona informovat, proto vám nemohu sdělit, jaký počet nelegálně pracujících osob jsme ve Svolinského ulici v Prostějově odhalili,“ reagovala na dotaz Večerníku Jana Hemerková z Oblastního inspektorátu práce Olomouckého kraje.

Akce probíhala v součinnosti s městskou policií. „Převáželi jsme pracovníky stavební firmy na služebnu Policie ČR ke zjištění totožnosti. Mnozí z nich totiž neměli u sebe žádné doklady. Zatím mám informace od členů jediné hlídky, ta takto převezla čtyři muže,“ prozradila nám Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově. 

40 nacerno 02

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments