Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 nacerno 01Velké rušno bylo uplynulo pátek dopoledne ve Svolinského ulici v Prostějově. Hranická stavební firma PB SCOM, která zde pro magistrát statutárního města realizuje rekonstrukci vozovky a parkovacích míst, měla pro ni velmi nevítanou návštěvu! Na stavbu totiž zcela nečekaně dorazili agenti Oblastního inspektorátu práce Olomouckého kraje. „Policajti tady odvážejí jednoho dělníka za druhým,“ hlásili Večerníku místní občané a pozorní čtenáři, kteří nás na celé dění hbitě upozornili.

Po našem příjezdu na místo jsme inspektory zastihli přímo při práci. Snědí dělníci jim neochotně ukazovali doklady, přičemž v nejednom případě dorazilo policejní auto a městští strážníci muže v montérkách odvezli pryč. „To už je šestý nebo sedmý člověk, kterého nakládají do auta,“ sdělila Večerníku ve Svolinského ulici žena, která akci inspektorů sledovala od samého počátku.

 

„V tuto chvíli vám mohu pouze potvrdit, že v Prostějově vykonáváme kontrolní akci zaměřenou na dodržování povinností plynoucích z pracovněprávních předpisů. Jednoduše řečeno, kontrolovali jsme, zda dělníci nejsou u firmy zaměstnáni takzvaně načerno.

O výsledcích akce nesmíme ze zákona informovat, proto vám nemohu sdělit, jaký počet nelegálně pracujících osob jsme ve Svolinského ulici v Prostějově odhalili,“ reagovala na dotaz Večerníku Jana Hemerková z Oblastního inspektorátu práce Olomouckého kraje.

Akce probíhala v součinnosti s městskou policií. „Převáželi jsme pracovníky stavební firmy na služebnu Policie ČR ke zjištění totožnosti. Mnozí z nich totiž neměli u sebe žádné doklady. Zatím mám informace od členů jediné hlídky, ta takto převezla čtyři muže,“ prozradila nám Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově. 

40 nacerno 02

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments