Dobré dopoledne, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 parkovaniNa sídlišti Edvarda Beneše se naplno rozběhla další etapa jeho rekonstrukce. A tak lidé tu mají přechodně velký problém zaparkovat. O to víc je na konci týdne zaujaly značky, které ohlašují, že na sídlišti bude probíhat strojní čištění. „Považujeme to za absurdní,“ nechalo se slyšet hned několik z nich, kteří navštívili či kontaktovali redakci Večerníku.

Faktem je, že už nyní mají lidé na sídlišti E. Beneše problém zaparkovat. „Opravují se tu dvě parkoviště. Není kde nechat auto, někteří stojí až na Arbesově náměstí,“ prohlásil čtenář Martin D. žijící na sídlišti. V takové situaci jeho obyvatele šokovalo, že se chystá strojní čištění zbývajících dvou parkovišť a Veleslavínské ulice...

Jak se Večerník dozvěděl, ono strojní čištění plánuje odbor správy a údržby majetku města Prostějova, provádí ho .A.S.A. „Zajímalo by mě, kde ty stovky aut budou ve středu parkovat. Také nechápu, proč to teď chtějí čistit, když to nasazená těžká technika opět zašpiní. Na radnici buď nepřemýšlí, nebo levá ruka neví, co dělá pravá,“ okomentoval situaci Martin, který rozhodně nebyl jediným, kdo nás na tuto situaci upozornil.

Ohledně celé situace jsme se v pátek před polednem obrátili na tiskovou mluvčí magistrátu. „Co se týče parkování na sídlišti E. Beneše, kde probíhá rekonstrukce, magistrát by chtěl jeho obyvatele poprosit o trpělivost,“ reagovala na dotaz Jana Gáborová. Ke koordinaci probíhajících oprav a naplánovaného strojního čištění se pak nijak nevyjádřila.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar