Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 seniorkaLegenda s nabídkou změny dodavatele elektrické energie opět zabrala. Tentokrát se obětí podvodníků stala osmašedesátiletá paní z Brodku u Prostějova, kterou tři neznámí muži kontaktovali přímo u ní doma. Zazvonili a nabízeli jí změnu dodavatele elektrické energie, načež je nebohá seniorka pozvala do domu...

„Podmínkou bylo, aby jim ukázala smlouvu stávajícího dodavatele, tím ji zabavili. Po jejich odchodu zjistila, že jí z jedné z místností zmizelo čtyřiačtyřicet tisíc korun. Na základě zjištěných informací se mělo jednat o tři muže,“ prozradila pro vecernikpv.cz Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje s tím, že první z nich byl silnější postavy, vysoký kolem 172 cm. Vlasy barvy špinavá blond, oválný obličej. Na sobě měl šedou mikinu a tmavé brýle. Druhý muž měl mít černé kudrnaté vlasy a na sobě černý oblek. Jejich bližší popis ani popis třetího z mužů nebyl zatím zjištěn. „Policisté na případu pracují a po pachatelích pátrají. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ přidala Urbánková.

Policie ČR se obrací na občany se žádostí o pomoc, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k  neznámým mužům, případně na svědky, které mohli tito muži kontaktovat, aby  kontaktovali Policii ČR. Jakékoliv informace mohou sdělit buď na obvodní oddělení Policie ČR Němčice nad Hanou, kteroukoliv policejní služebnu, případně kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158. Za spolupráci děkujeme.

Policie ČR radí občanům, aby byli obezřetní při kontaktu s cizími lidmi, nikoho cizího si do bytu či domu nevpouštěli. Podvodníci využívají nejrůznější záminky a lsti, jak se dostat k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu či domu a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást. Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments