Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 seniorkaLegenda s nabídkou změny dodavatele elektrické energie opět zabrala. Tentokrát se obětí podvodníků stala osmašedesátiletá paní z Brodku u Prostějova, kterou tři neznámí muži kontaktovali přímo u ní doma. Zazvonili a nabízeli jí změnu dodavatele elektrické energie, načež je nebohá seniorka pozvala do domu...

„Podmínkou bylo, aby jim ukázala smlouvu stávajícího dodavatele, tím ji zabavili. Po jejich odchodu zjistila, že jí z jedné z místností zmizelo čtyřiačtyřicet tisíc korun. Na základě zjištěných informací se mělo jednat o tři muže,“ prozradila pro vecernikpv.cz Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje s tím, že první z nich byl silnější postavy, vysoký kolem 172 cm. Vlasy barvy špinavá blond, oválný obličej. Na sobě měl šedou mikinu a tmavé brýle. Druhý muž měl mít černé kudrnaté vlasy a na sobě černý oblek. Jejich bližší popis ani popis třetího z mužů nebyl zatím zjištěn. „Policisté na případu pracují a po pachatelích pátrají. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ přidala Urbánková.

Policie ČR se obrací na občany se žádostí o pomoc, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k  neznámým mužům, případně na svědky, které mohli tito muži kontaktovat, aby  kontaktovali Policii ČR. Jakékoliv informace mohou sdělit buď na obvodní oddělení Policie ČR Němčice nad Hanou, kteroukoliv policejní služebnu, případně kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158. Za spolupráci děkujeme.

Policie ČR radí občanům, aby byli obezřetní při kontaktu s cizími lidmi, nikoho cizího si do bytu či domu nevpouštěli. Podvodníci využívají nejrůznější záminky a lsti, jak se dostat k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu či domu a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást. Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-