Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 06 SmeralkaKdyž v pátek 10. ledna ráno vjela mezi panelové domy ve Šmeralově ulici četa pracovníků technických služeb s motorovými pilami a náklaďákem, a okamžitě se pustila do kácení dvou košatých stromů, několik místních občanů v tu chvíli málem trefil šlak. „To je zrůdný svévolný čin! Ty stromy jsou naprosto zdravé,“ volali lidé do redakce Večerníku.Jakmile jsme dorazili na místo, spatřili dělníky v montérkách, jak už nakládají objemné špalky z pokácené lípy a javoru na náklaďák.

Všichni byli přitom peskováni nevybíravými slovy jedné zdatné seniorky. „Ničíte nám tady zeleň, pod těmi stromy jsme v létě seděli na lavičce ve stínu. Vždyť jsou úplně zdravé a rostou tady osmdesát let,“ křičela na dělníky notně rozčílená dáma v letech. Bylo tomu skutečně tak? „Nikdy bychom si nedovolili pokácet stromy, které jsou zdravé. Činíme tak na základě rozhodnutí několika odborníků a na podnět odboru správy majetku města,“ reagoval na dotaz Večerníku Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově. Celkové vysvětlení nám pak ještě v tentýž den poskytla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov, která je ve městě zodpovědná za životní prostředí. „Magistrát má od dendrologické agentury zpracovanou odbornou studii zdravotního stavu všech stromů v Prostějově. A právě odborníci vyhodnotili ve Šmeralově ulici stav vámi uváděných dvou stromů jako rizikový. Konkrétně u nich hrozilo rozlomení při jenom trochu silnějším větru. A to i přesto, že vnitřek kmene vypadá zdravě,“ sdělila Hemerková. Jak vzápětí rychle dodala, hned na jaře budou přesně na místě těch pokácených vysazeny nové stromy. „To mně už bude prd platné, než vyrostou a budou mít nějakou korunu, tak to budu dávno na krchově...,“ ulevil si další senior ze Šmeralovy ulice.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments