Dobré poledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 06 SmeralkaKdyž v pátek 10. ledna ráno vjela mezi panelové domy ve Šmeralově ulici četa pracovníků technických služeb s motorovými pilami a náklaďákem, a okamžitě se pustila do kácení dvou košatých stromů, několik místních občanů v tu chvíli málem trefil šlak. „To je zrůdný svévolný čin! Ty stromy jsou naprosto zdravé,“ volali lidé do redakce Večerníku.Jakmile jsme dorazili na místo, spatřili dělníky v montérkách, jak už nakládají objemné špalky z pokácené lípy a javoru na náklaďák.

Všichni byli přitom peskováni nevybíravými slovy jedné zdatné seniorky. „Ničíte nám tady zeleň, pod těmi stromy jsme v létě seděli na lavičce ve stínu. Vždyť jsou úplně zdravé a rostou tady osmdesát let,“ křičela na dělníky notně rozčílená dáma v letech. Bylo tomu skutečně tak? „Nikdy bychom si nedovolili pokácet stromy, které jsou zdravé. Činíme tak na základě rozhodnutí několika odborníků a na podnět odboru správy majetku města,“ reagoval na dotaz Večerníku Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově. Celkové vysvětlení nám pak ještě v tentýž den poskytla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov, která je ve městě zodpovědná za životní prostředí. „Magistrát má od dendrologické agentury zpracovanou odbornou studii zdravotního stavu všech stromů v Prostějově. A právě odborníci vyhodnotili ve Šmeralově ulici stav vámi uváděných dvou stromů jako rizikový. Konkrétně u nich hrozilo rozlomení při jenom trochu silnějším větru. A to i přesto, že vnitřek kmene vypadá zdravě,“ sdělila Hemerková. Jak vzápětí rychle dodala, hned na jaře budou přesně na místě těch pokácených vysazeny nové stromy. „To mně už bude prd platné, než vyrostou a budou mít nějakou korunu, tak to budu dávno na krchově...,“ ulevil si další senior ze Šmeralovy ulice.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments