Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 RodeniJe to už taky pár let obehraná písnička. O nutnosti řešení svízelné dopravní situace u motorestu v Dolní ulici se hovoří už hodně dlouho. Kruhová křižovatka „U Rodenů“ je v plánu města zhruba tři roky, přesto k její realizaci nedojde ani letos. Radní však dali vědět, že rondel zde bude určitě příští rok. Byť zatím provizorně... „Křižovatka ´U Rodenů´, to je věc, která nás skutečně trápí řadu let. Tuším, že už v roce 2012 byl vypracován projekt nové kruhové křižovatky, která by jednoznačně vyřešila nepřehlednou dopravní situaci v této lokalitě.

Jednalo by se o poměrně složitou záležitost, kdy by se na této investici musel podílet jak Olomoucký kraj, tak Ředitelství silnic a dálnic a pochopitelně rovněž prostějovský magistrát. Navíc by se musely vyřešit některé majetkoprávní vztahy se soukromými majiteli pozemků. Ale problém by v tom zřejmě velký nebyl,“ nastínila Alena Rašková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov. Než se však zmínění investoři pustí do výstavby stálého rondelu, chtějí nejdříve vyzkoušet jeho účinnost. „Máme připraven projekt a chtěli bychom ho zrealizovat v příštím roce. Zatím by šlo o takovou dočasnou kruhovou křižovatku, kdy kulatý středový ostrůvek by byl vytvořen z panelů. Jednalo by se o stejné řešení, které se před pár lety objevilo u nové nemocnice. Na křižovatce U Rodenů bychom pak zhruba rok sledovali, zda se rondel osvědčuje a jestli je po zavedení tohoto řešení provoz plynulejší a hlavně bezpečnější. Podle mého názoru by po instalování i provizorního rondelu rozhodně nedocházelo k tak obrovským frontám čekajících vozidel ve směru od průmyslové zóny, jako je tomu nyní, kdy je křižovatka na konci Dolní ulice řešena klasickým způsobem,“ míní Alena Rašková, která je na radnici zodpovědná za dopravu v Prostějově.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments