Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 RodeniJe to už taky pár let obehraná písnička. O nutnosti řešení svízelné dopravní situace u motorestu v Dolní ulici se hovoří už hodně dlouho. Kruhová křižovatka „U Rodenů“ je v plánu města zhruba tři roky, přesto k její realizaci nedojde ani letos. Radní však dali vědět, že rondel zde bude určitě příští rok. Byť zatím provizorně... „Křižovatka ´U Rodenů´, to je věc, která nás skutečně trápí řadu let. Tuším, že už v roce 2012 byl vypracován projekt nové kruhové křižovatky, která by jednoznačně vyřešila nepřehlednou dopravní situaci v této lokalitě.

Jednalo by se o poměrně složitou záležitost, kdy by se na této investici musel podílet jak Olomoucký kraj, tak Ředitelství silnic a dálnic a pochopitelně rovněž prostějovský magistrát. Navíc by se musely vyřešit některé majetkoprávní vztahy se soukromými majiteli pozemků. Ale problém by v tom zřejmě velký nebyl,“ nastínila Alena Rašková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov. Než se však zmínění investoři pustí do výstavby stálého rondelu, chtějí nejdříve vyzkoušet jeho účinnost. „Máme připraven projekt a chtěli bychom ho zrealizovat v příštím roce. Zatím by šlo o takovou dočasnou kruhovou křižovatku, kdy kulatý středový ostrůvek by byl vytvořen z panelů. Jednalo by se o stejné řešení, které se před pár lety objevilo u nové nemocnice. Na křižovatce U Rodenů bychom pak zhruba rok sledovali, zda se rondel osvědčuje a jestli je po zavedení tohoto řešení provoz plynulejší a hlavně bezpečnější. Podle mého názoru by po instalování i provizorního rondelu rozhodně nedocházelo k tak obrovským frontám čekajících vozidel ve směru od průmyslové zóny, jako je tomu nyní, kdy je křižovatka na konci Dolní ulice řešena klasickým způsobem,“ míní Alena Rašková, která je na radnici zodpovědná za dopravu v Prostějově.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments