Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 03 konec v odsDo posledního březnového dne museli členové ODS zaplatit příspěvky, aby si o další rok prodloužili pobyt v této pravicové straně, která už dlouhé roky spoluřídí prostějovskou radnici. Večerník zajímalo, kolik členů toto politické sdružení, které loni vypadlo z vládní koalice a poslední měsíce je na ústupu, opustilo.

„V Prostějově nás ubylo jen přibližně dvacet, což zhruba odpovídá každoročnímu počtu těch, kteří z různých důvodů už nezaplatí,“ prozradil okresní šéf „modré“ strany Petr Sokol, který pro Večerník dodal: „Potěšilo mne, že některými škarohlídy očekávaný masový úprk z naší strany minimálně v Prostějově nenastal.“

Podle Petra Sokola se ODS začíná s novým celostátním předsedou Petrem Fialou pomalu zvedat a ti, kteří opravdu vyznávají pravicové myšlenky, v prostějovské sekci zůstávají. Občanští demokraté díky tomu udrželi pozici jedné ze stran s nejsilnějším členstvem ve městě a v Prostějově se jejich oslabení příliš neprojevuje.

Mezi těmi, kterým ale členství zaniklo právě kvůli nezaplacení příspěvků, jsou ale dva náměstci prostějovského primátora Jiří Pospíšil a Ivana Hemerková. Pospíšil před čtyřmi roky kandidoval jako jednička ODS a zisk prostějovských občanských demokratů mu vynesl post prvního náměstka primátora, přestože jím vedená kandidátka neobhájila dřívější úspěchy dlouholetého starosty za ODS Jana Tesaře. Právě toho před čtyřmi lety jako lídr vystřídal. Navíc Jiří Pospíšil získal za ODS také křeslo v krajském zastupitelstvu. Pravicová ODS přitom nebyla první stranou prostějovského náměstka, již v minulosti usiloval o křeslo zastupitele v barvách jedné malé středové strany.

Předseda okresní ODS Petr Sokol komentoval odchod Pospíšila a Hemerkové s nadhledem: „Jsou členové, kteří zůstávají, i když nejste zrovna nahoře, zatímco jiní jdou, když se chvíli nedaří, o dům dál. Tak je to ve všech stranách. Přeju jim hodně úspěchů v další práci.“

I přes zmíněné odchody zůstávají občanským demokratům v užším vedení magistrátu, tj.  radě města dva zástupci Milada Sokolová a Zdeněk Peichl. Reakce Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerková vám Večerník přinese v příštím vydání!

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments