Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 smradStatek Prostějov po roce opět nasadil proti celému městu zbraně nejtěžšího kalibru! Na polích mezi Určickou a Brněnskou ulicí ve čtvrtek zemědělci zalili čerstvé strniště hnusnou smradlavou močůvkou. Neuvěřitelný puch se záhy pořádně rozšířil, a to především do jižní části Prostějova. Zásluhou intervence Večerníku se však zemědělci rozhodli nepříjemně zapáchající močůvku zaorat ještě týž den!

Před rokem jsme byli svědky úplně stejné situace, v parném vedru se zemědělci rozhodli hnojit a neskutečným zápachem zamořit celý Prostějov. „Jde nám o dodržení termínu, nemůžeme se řídit počasím. Bylo by lepší, kdybychom pole hnojili tak při patnácti stupních a pod mrakem. Ale pole se hnojí vždy v srpnu po skončení žní a před setím nových plodin. V takto silné intenzitě se to však děje pouze jednou za čtyři roky,“ vysvětlil Večerníku na začátku srpna loňského roku František Křivánek, ředitel Statku Prostějov.

Jenže, uprostřed uplynulého týdne, takřka přesně po roce, se jižní částí Prostějova dalo projet jen za cenu zadrženého dechu... „To je k nevydržení, musíme mít v tom horku zavřená okna, jinak bychom se zřejmě v bytě udusili smradem. Ti zemědělci snad nemají soudnost...,“ láteřil ve čtvrtek Jaroslav N. z Prostějova, bydlící v ulici Dr. Horáka. Do redakce pak volali i další, podobně rozhořčení občané...

Co na to řekl šéf prostějovského statku minulý čtvrtek? „Zdá se mi, že tento národ je neuvěřitelně zludrařený. Každý chce jíst zdravě, přitom chemická hnojiva jim nevadí. My ale hnojíme organickými látkami. Zatím pole zavážíme močůvkou, kterou do čtyřiceti hodin podle zákona zaoráme,“ bagatelizoval celou situaci František Křivánek.

Jak sám přiznal, nával daleko silnějšího smradu z polí v těsné blízkosti města nás teprve čeká. „V tomto směru bude skutečně asi hůř, drůbeží trus začneme na pole navážet teprve za týden,“ prozradil Večerníku aktuálně v sobotu večer František Křivánek.

Jak již bylo uvedeno, díky tomu, že jsme se ve čtvrtek odpoledne o rozlévání močůvky začali okamžitě zajímat, Statek Prostějov se rozhodl nečekat na zákonných 40 hodin a „tekutý smrad“ byl zaorán okamžitě. „Kdybyste se o to tak vehementně nezajímali, nechali bychom to tak, jak nám ukládá zákon. Takto můžete veřejnost uklidnit, že jsme pro ni udělali maximum,“ uvedl ředitel František Křivánek.

Znovu ale připomínáme, že Prostějované projdou ještě jednou těžkou zkouškou. Už tento týden budou zemědělci na pole mezi Určickou a Brněnskou ulicí rozvážet drůbeží trus. „Jde o celoroční produkci trusu a přestože máme objednány velkokapacitní rozmetače, může to trvat celý den. A jelikož chceme být znovu ohleduplní, zaoráme ho co nejdříve,“ slíbil František Křivánek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-