Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 nezamestnanostV červnu celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci klesl o 2,7 procenta na 38 079 osob, počet hlášených volných pracovních míst se naopak zvýšil o sedm procent na 2 454 a podíl nezaměstnaných osob klesl o 0,3 procentního bodu na hodnotu 8,5 procenta. Statistika nezaměstnanosti tak za uplynulý měsíc vykazuje jen samá pozitiva.

K 30. červnu 2014 evidoval Úřad práce ČR, krajská pobočka v Olomouci, celkem 38 079 uchazečů o zaměstnání. Podle očekávání došlo k sezónnímu poklesu nezaměstnanosti.  „Počet lidí bez práce se meziměsíčně snížil o 1 052 osob, to znamená o 2,7 procenta. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných nižší o dvěstěčtyřicetčtyři osob. Po dvou letech tedy již druhý měsíc zaznamenáváme meziroční pokles nezaměstnanosti, i když jen velmi mírný,“ libuje si Jaroslav Mikšaník z odboru analýzy trhu práce Úřadu práce ČR v Olomouci.

V průběhu června bylo v Olomouckém kraji nově zaevidováno 2 864 uchazečů o zaměstnání, z toho 156 osob, které přišly do evidence „pracáku“ z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. Počet nově registrovaných je vyšší než v předchozím měsíci o 349 osob, tedy o 14 procent. „Naopak z evidence během června odešlo celkem 3 916 uchazečů. Bylo to o 870 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 433 osob více než ve stejném měsíci minulého roku,“ přidal další statistická fakta Jaroslav Mikšaník.

V meziročním srovnání počet uchazečů v Olomouckém kraji klesl o 244 osob, ale v jednotlivých okresech byla situace rozdílná. „Zatímco v okresech Jeseník, Prostějov a Šumperk nezaměstnanost meziročně klesla, v okresech Olomouc a Přerov došlo k nárůstu počtu nezaměstnaných. Nejvíce na Přerovsku o 4,2 procenta. Co se týká konkrétně Prostějovska, zdejší pobočka Úřadu práce ČR evidovala poslední červnový den 5 474 lidí bez zaměstnání. Je to o stopadesátjedna klientů úřadu méně než v předchozím měsíci. V současnosti je v Prostějově pětsetpět volných pracovních míst,“ uvedl Jaroslav Mikšaník. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-