Dobré odpoledne, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 kosicekVelice smutná zpráva zasáhla celý Prostějov. Ve věku nedožitých čtyřiašedesáti let zemřel v úterý 22. července farář Církve československé husitské v Prostějově a nenapravitelný lidumil Miloš Košíček.

 

Miloš Košíček se narodil 13. srpna 1950 v Brně. V roce 1979 se přestěhoval do Prostějova. Za komunismu pracoval jako topič, pojišťovák či uklízeč. V osmdesátých letech se aktivně zapojil do protikomunistického disentu. Tiskl tehdy nelegální samizdatové časopisy jako Teologické texty či Čtení do krosny stejně jako knihy v edičních řadách Orientace a Duch a život. Po sametové revoluci se stal ředitelem Domova důchodců v Nerudově ulici, těsně před svými padesátými narozeninami dostudoval magisterský obor teologie, psychosociální vědy a pedagogiku. Po prodělané rakovině se rozhodl trvale pro cestu duchovního.

Jako člověk vynikal jak svojí zásadovostí, tak i nezměrnou tolerancí. Měl i smysl pro humor a obdivuhodný nadhled. V předvečer Štědrého dne v roce 2011 se v prostějovském Husově sboru sešlo několik desítek lidí, aby tichou motlidbou zavzpomínali na našeho prvního polistopadového prezidenta. „Děkujeme Ti Bože za Václava Havla, jehož každodenní slušnost a schopnost mít rád lidi nejrůznějších kultur byla inspirací pro mnohé z nás. Byl to duchovní člověk. Určitě bude zajímavé jeho setkání se Stvořitelem,” řekl během této zádušní mše Miloš Košíček. O něm samotném se v tomto směru nedá napsat nic lepšího.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-