Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 kosicekVelice smutná zpráva zasáhla celý Prostějov. Ve věku nedožitých čtyřiašedesáti let zemřel v úterý 22. července farář Církve československé husitské v Prostějově a nenapravitelný lidumil Miloš Košíček.

 

Miloš Košíček se narodil 13. srpna 1950 v Brně. V roce 1979 se přestěhoval do Prostějova. Za komunismu pracoval jako topič, pojišťovák či uklízeč. V osmdesátých letech se aktivně zapojil do protikomunistického disentu. Tiskl tehdy nelegální samizdatové časopisy jako Teologické texty či Čtení do krosny stejně jako knihy v edičních řadách Orientace a Duch a život. Po sametové revoluci se stal ředitelem Domova důchodců v Nerudově ulici, těsně před svými padesátými narozeninami dostudoval magisterský obor teologie, psychosociální vědy a pedagogiku. Po prodělané rakovině se rozhodl trvale pro cestu duchovního.

Jako člověk vynikal jak svojí zásadovostí, tak i nezměrnou tolerancí. Měl i smysl pro humor a obdivuhodný nadhled. V předvečer Štědrého dne v roce 2011 se v prostějovském Husově sboru sešlo několik desítek lidí, aby tichou motlidbou zavzpomínali na našeho prvního polistopadového prezidenta. „Děkujeme Ti Bože za Václava Havla, jehož každodenní slušnost a schopnost mít rád lidi nejrůznějších kultur byla inspirací pro mnohé z nás. Byl to duchovní člověk. Určitě bude zajímavé jeho setkání se Stvořitelem,” řekl během této zádušní mše Miloš Košíček. O něm samotném se v tomto směru nedá napsat nic lepšího.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments