Příjemnou noc, dnes je pátek 10.4.2020
svátek slaví Darja,
zítra Izabela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 kosicekVelice smutná zpráva zasáhla celý Prostějov. Ve věku nedožitých čtyřiašedesáti let zemřel v úterý 22. července farář Církve československé husitské v Prostějově a nenapravitelný lidumil Miloš Košíček.

 

Miloš Košíček se narodil 13. srpna 1950 v Brně. V roce 1979 se přestěhoval do Prostějova. Za komunismu pracoval jako topič, pojišťovák či uklízeč. V osmdesátých letech se aktivně zapojil do protikomunistického disentu. Tiskl tehdy nelegální samizdatové časopisy jako Teologické texty či Čtení do krosny stejně jako knihy v edičních řadách Orientace a Duch a život. Po sametové revoluci se stal ředitelem Domova důchodců v Nerudově ulici, těsně před svými padesátými narozeninami dostudoval magisterský obor teologie, psychosociální vědy a pedagogiku. Po prodělané rakovině se rozhodl trvale pro cestu duchovního.

Jako člověk vynikal jak svojí zásadovostí, tak i nezměrnou tolerancí. Měl i smysl pro humor a obdivuhodný nadhled. V předvečer Štědrého dne v roce 2011 se v prostějovském Husově sboru sešlo několik desítek lidí, aby tichou motlidbou zavzpomínali na našeho prvního polistopadového prezidenta. „Děkujeme Ti Bože za Václava Havla, jehož každodenní slušnost a schopnost mít rád lidi nejrůznějších kultur byla inspirací pro mnohé z nás. Byl to duchovní člověk. Určitě bude zajímavé jeho setkání se Stvořitelem,” řekl během této zádušní mše Miloš Košíček. O něm samotném se v tomto směru nedá napsat nic lepšího.

Total Comments

  • Kominek
  • Zahradnictvi Plumlov
  • Basic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments