Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 kukula„Velice mírný, přívětivý a společenský člověk.“ Takto charakterizovali přátelé a bývalí spolupracovníci JUDr. Otakara Kukulu. První porevoluční předseda prostějovského soudu nedávno zemřel, stalo se tak přímo na Štědrý den. Bylo mu jedenaosmdesát let...

Doktor práv Otakar Kukula se aktivně zapojil do reforem souvisejících s takzvaným „Pražským jarem“ koncem šedesátých let minulého století. Necelý měsíc po vstupu vojsk Varšavské smlouvy byl dokonce jmenován do zvláštního senátu Krajského soudu v Brně, který se zabýval rehabilitacemi politických vězňů. Následně tak musel coby soudce čelit obrovským tlakům. „Za obzvláště složitých okolností projevoval při rozhodování o rehabilitacích značnou odvahu. To se mu ovšem během následující normalizace stalo osudným a posléze musel justici na patnáct let opustit,“ sdělil exkluzivně Večerníku Petr Vrtěl, současný předseda Okresního soudu v Prostějově.

Po vyhazovu z justice nastoupil Otakar Kukula do JZD Senice na Hané. „S právním světem ani poté kontakt zcela neztratil, když zastupoval družstvo při různých příležitostech. Hned po revoluci požádal o návrat do justice a už v květnu 1990 byl jmenován předsedou prostějovského soudu. V této pozici se významně podílel na reformě soudu, která souvisela se změnami po ´Sametové revoluci´. Coby soudce pak zužitkoval své předchozí zkušenosti při rozhodování o zemědělských restitucích,“ doplnil Vladimír Váňa, který Kukulu v roce 1999 ve funkci prvního muže prostějovského soudu vystřídal. Dva roky na to Otakar Kukula soudnictví definitivně opustil. Tentokrát však již dobrovolně.

Kromě své práce a rodiny patřil mezi záliby Otakara Kukuly i sport. Při patřičné sněhové nadílce ho bylo například možné potkat, jak na běžkách sjíždí Drahanskou vrchovinu. Rodina, přátelé i kolegové se s Otakarem Kukulou naposledy rozloučili v pátek 2. ledna v obřadní síni na městském hřbitově v Prostějově.  

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-