Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_ples_radniceTak to je překvápko. Po pěti letech nejrůznějších spekulací vedení města konečně řeklo rázné slovo. A mnohým lidem tím vyrazilo dech. Agentura Hóser jako první a jediná vyšťourala, kde se po zbourání Kaska budou konat plesy a další společenské či kulturní akce. Bude to přímo na prostějovské radnici!

Dohady skončily. Soudruzi ze společnosti Manhattan konečně jasně řekli, že ten obchoďák v centru města za miliardu postaví stůj co stůj. „Jdeme do toho. Chceme tisícům Prostějovanů milujícím nákupy udělat radost. Je nám úplně jedno, že si pár rejpalů naši investici vůbec nezaslouží,“ pravil Juraj Mekáč ze společnosti Manhattan, která pod jiným jménem vybudovala úspěšný obchoďák v centru Olomouce. 

Od chvíle, kdy Manhattan prolomil zeď mlčení, se na prostějovské radnici začaly dít věci. Původní záměry vybudovat nový „kulturák“ přímo v nákupáku či místo Jezdeckých kasáren padly. „Rozhodli jsme se, že nebudeme zadlužovat budoucí generace,“ zdůvodnil primátor města Miroslav Nakaseseděl. „No, hlavně nám už nikdo nechce půjčit...,“ utrousil jeho politicky méně zkušený náměstek Jiří Nikamnepospíchal.

Za kulturou do Suchdolu

Jenže co teď? Kam se všemi těmi plesy, koncerty a výprodeji použitého textilu, které dosud Kasko plnily až k prasknutí? „Původně jsme plánovali pronájem kulturáku v Suchdole. Mají ho tam pěkně opravený a lidé z Prostějova by si do této vísky určitě občas rádi udělali pěkný výlet. Jenže tamní radnice nám vůbec nevyšla vstříc. Za pronájem chtěla nekřesťanské peníze,“ posteskl si Nakaseseděl, jehož životní motto zní: „Kdo šetří, má za tři.“ Právě v jeho hlavě se zrodil nápad pořádat plesy přímo na radnici. „Dovolím si tvrdit, že za ty roky radnici znám lépe než kdokoliv jiný.
A řeknu vám jedno: je to fakt velký barák. Obzvláště o víkendech ovšem trestuhodně zeje prázdnotou. Občas tady máme nějakou tu svatbu, ale kvůli tomu se nevyplatí ani topit,“ osvětlila spořivá hlava našeho velkolepého města.

Valčík na schodišti

Než se vedení města definitivně rozhodlo, proběhl na radnici testovací maturitní ples jedné z prostějovských středních škol. „Všichni si to moc pochvalovali. Aby ne, když jsme jim přispěli na výrobu stužek,“ ubezpečoval Agenturu Hóser Miroslav Nakaseseděl. Samotní studenti se při otázce na ples na radnici poněkud ošívali. „No přežili jsme to...,“ vydechnul po chvilce ticha Jakub Procházka. „Bylo to tanec od tance. Třeba při ploužáku jsme se k sobě všichni tak přitiskli, že jsme se do té zasedačky nakonec vlezli. Ale třeba valčík museli někteří z nás tancovat po schodišti, což bylo opravdu maso,“ dodal vzápětí Procházka.
Miroslav Nakaseseděl v tom ovšem nevidí problém. „Mladí si dneska hrozně vymrčují. Pořád se jim něco nelíbí. To my jsme se dokázali jinak uskromnit,“ uzavřel rázně primátor.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments