Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_ples_radniceTak to je překvápko. Po pěti letech nejrůznějších spekulací vedení města konečně řeklo rázné slovo. A mnohým lidem tím vyrazilo dech. Agentura Hóser jako první a jediná vyšťourala, kde se po zbourání Kaska budou konat plesy a další společenské či kulturní akce. Bude to přímo na prostějovské radnici!

Dohady skončily. Soudruzi ze společnosti Manhattan konečně jasně řekli, že ten obchoďák v centru města za miliardu postaví stůj co stůj. „Jdeme do toho. Chceme tisícům Prostějovanů milujícím nákupy udělat radost. Je nám úplně jedno, že si pár rejpalů naši investici vůbec nezaslouží,“ pravil Juraj Mekáč ze společnosti Manhattan, která pod jiným jménem vybudovala úspěšný obchoďák v centru Olomouce. 

Od chvíle, kdy Manhattan prolomil zeď mlčení, se na prostějovské radnici začaly dít věci. Původní záměry vybudovat nový „kulturák“ přímo v nákupáku či místo Jezdeckých kasáren padly. „Rozhodli jsme se, že nebudeme zadlužovat budoucí generace,“ zdůvodnil primátor města Miroslav Nakaseseděl. „No, hlavně nám už nikdo nechce půjčit...,“ utrousil jeho politicky méně zkušený náměstek Jiří Nikamnepospíchal.

Za kulturou do Suchdolu

Jenže co teď? Kam se všemi těmi plesy, koncerty a výprodeji použitého textilu, které dosud Kasko plnily až k prasknutí? „Původně jsme plánovali pronájem kulturáku v Suchdole. Mají ho tam pěkně opravený a lidé z Prostějova by si do této vísky určitě občas rádi udělali pěkný výlet. Jenže tamní radnice nám vůbec nevyšla vstříc. Za pronájem chtěla nekřesťanské peníze,“ posteskl si Nakaseseděl, jehož životní motto zní: „Kdo šetří, má za tři.“ Právě v jeho hlavě se zrodil nápad pořádat plesy přímo na radnici. „Dovolím si tvrdit, že za ty roky radnici znám lépe než kdokoliv jiný.
A řeknu vám jedno: je to fakt velký barák. Obzvláště o víkendech ovšem trestuhodně zeje prázdnotou. Občas tady máme nějakou tu svatbu, ale kvůli tomu se nevyplatí ani topit,“ osvětlila spořivá hlava našeho velkolepého města.

Valčík na schodišti

Než se vedení města definitivně rozhodlo, proběhl na radnici testovací maturitní ples jedné z prostějovských středních škol. „Všichni si to moc pochvalovali. Aby ne, když jsme jim přispěli na výrobu stužek,“ ubezpečoval Agenturu Hóser Miroslav Nakaseseděl. Samotní studenti se při otázce na ples na radnici poněkud ošívali. „No přežili jsme to...,“ vydechnul po chvilce ticha Jakub Procházka. „Bylo to tanec od tance. Třeba při ploužáku jsme se k sobě všichni tak přitiskli, že jsme se do té zasedačky nakonec vlezli. Ale třeba valčík museli někteří z nás tancovat po schodišti, což bylo opravdu maso,“ dodal vzápětí Procházka.
Miroslav Nakaseseděl v tom ovšem nevidí problém. „Mladí si dneska hrozně vymrčují. Pořád se jim něco nelíbí. To my jsme se dokázali jinak uskromnit,“ uzavřel rázně primátor.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-