Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 parkPro laika, který v současnosti prochází okolo Smetanových sadů, jako by se zde čas a všechny práce zastavily. To je ovšem jenom zdání. Rekonstrukce prostějovského centrálního parku pomalu ale jistě finišuje. Skoro před samotným dokončením jsou všechny stavební úpravy. Jak už Večerník informoval v předešlých vydáních, park by se, alespoň částečně, měl veřejnosti otevřít v září tohoto roku.

 

„Veškeré stavební práce budou během letních prázdnin definitivně ukončeny. Pak ovšem rekonstrukce parku bude pokračovat, v plánu je výsadba zelených ploch, které však musí být ještě nějaký čas chráněny. Zejména trávníky, než zakoření. Než se zatravněné plochy zcelí, budou ještě ohraničeny ochranným plotem. Konečná výsadba stromů bude probíhat během podzimu a dále na jaře příštího roku, tedy v době vegetačního klidu. Takže definitivní rekonstrukce bude ukončena až na jaře roku 2014,“ připomenul technické záležitosti Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova, který je na radnici zodpovědný za stavební investice. „Předpokládáme ovšem, že pokud během srpna vzejde tráva a budou vysazena i některá keřová pásma, mohlo by ochranné oplocení zmizet v průběhu září a v tuto dobu, alespoň částečně, Smetanovy sady otevřít pro veřejnost. Lze to ale velmi těžko odhadnout, záleží na povětrnostních podmínkách. Pokud bude dostatečně pršet a zeleň bude pěkně růst, nevidím důvod, proč by tam ten plot musel neustále být,“ dodala Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova. Také samotný primátor se vyjádřil k aktuálnímu stavu rekonstrukce Smetanových sadů a hlavně o rozhodnutí rady města ohledně rekonstrukce zídky, která ohraničuje park ze strany od Vápenice. Do její opravy či stavby nové se městu ještě vloni příliš nechtělo, nyní ale konšelé rozhodli jinak. „Opravdu jsme se nakonec rozhodli investovat až čtyři miliony korun na to, aby postupně kolem celého parku byla vybudována stejná zídka, jaká už stojí na straně poblíž Národního domu. Je pravda, že současný stav zděné zídky na Vápenici je doslova odstrašující. A když už budeme mít opravený park, tak by bylo až nevkusné nechat tam něco tak škaredého,“ uvedl prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

 

Současnou situaci při rekonstrukci Smetanových sadů však přece jenom něco komplikuje. „Na dalším místě, přesně u kina Metro, se znovu částečně propadl chodník, pod kterým se nedávno opravovala kanalizace. V rámci reklamace tam musejí Vodovody a Kanalizace co nejrychleji zajistit nápravu,“ dodal na závěr Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-