Dobré poledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
33 budova_okresniho_souduJiří Fink ze Smržic, člen slavné kolotočářské rodiny, stanul ve čtvrtek uplynulého týdne před senátem Okresního soudu v Prostějově. Jak se po pár desítkách minut jednání ukázalo, bylo tomu celkem vzato, naprosto zbytečně. Sedmatřicetiletý otec pěti dětí si totiž sice neplnil svoji vyživovací povinnost na své dvě dcery z prvního manželství a své bývalé ženě dlužil celkem třicet tisíc korun, ovšem těsně před soudním projednáváním trestní věci vše do koruny zaplatil...
Jiří Fink zaplatil dlužné výživné těsně před soudem

Podle rozsudku hodonínského soudu měl od roku 2002 Jiří Fink platit na své dvě nezletilé dcery celkem tři tisíce korun měsíčně k rukám matky obou dětí. Jenomže od února do listopadu loňského roku platit přestal. „Vznikl tak dluh ve výši třiceti tisíc korun za deset měsíců. Obžalovaný byl obviněn z přečinu zanedbání povinné výživy,“ konstatovala u soudu státní zástupkyně Libuše Bártlíková.
„Předem bych chtěl zdůraznit, že mojí vlastní dcerou z prvního manželství je jen ta starší z obou děvčat, tu mladší měla manželka s někým jiným. Bohužel nikdy nedošlo k tomu, co jsem požadoval, a to k testu DNA... Přesto jsem platil na obě holky. Ovšem vloni jsem se dostal do kritické situace, s rodinou jsme s kolotoči hodně cestovali a nastaly nám technické komplikace. Při jejich řešení jsem na alimenty úplně zapomněl,“ začal se před soudkyní Ivonou Otrubovou obhajovat Jiří Fink. Na její otázku, jaký měl v té době čistý měsíční příjem, odpověděl naprosto bezelstně. „Okolo pětadvaceti až třiceti tisíci korun. Ale jak říkám, vyskytla se spousta okolností, kvůli nimž jsem na svoji povinnost zapomněl. Celé dlužné výživné jsem ale v nedávné době uhradil,“ uvedl Fink. A své tvrzení dokázal, když soudkyni předal ústřižky od složenek s různými částkami, které daly dohromady zmiňovanou částku třiceti tisíc korun. „Podařilo se mi to dát do kupy během července tohoto roku,“ dodal s omluvným výrazem obžalovaný kolotočář ze Smržic.
Matka dvou dcer a bývalá manželka Žaneta Finková se k soudu nedostavila. Ze čtené výpovědi však vyplynulo, že Jiřího Finka během deseti let po jejich rozvodu žalovala už dvakrát. V jednu dobu se dokonce podle jejích slov dluh na alimentech vyšplhal na astronomických 298 tisíc korun. „Vždy jsem ale dluh srovnal, většinou jak nám skončila kolotočářská sezona a já měl pohromadě více peněz,“ zareagoval Fink.
Senát okresního soudu byl k němu ve čtvrtek shovívavý. „Je pravda, že obžalovaný po dobu deseti měsíců zanedbával svoji vyživovací povinnost, což ostatně sám doznal. Nicméně dnes předložil poukázky, které prokazují, že dluh uhradil, navíc projevil účinnou lítost nad svým jednáním. Tím se zprošťuje návrhu na potrestání. Jenom mě zarážejí dvě věci...,“ pronesla závěrečnou řeč soudkyně Ivona Otrubová. „Obžalovaný zaplatil dlužné alimenty až těsně před tímto soudním projednáním, navíc je nepochopitelné, že výživné neplatil pravidelně, když k tomu finanční prostředky prokazatelně měl..,“ zamyslela se soudkyně.
Obě strany, tedy státní zástupkyně i Jiří Fink se svojí obhájkyní Tamarou Vránovou, se vzdaly odvolání, rozsudek je tedy pravomocný.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-