Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 zlodejChtěl se napakovat, ale policie ho lapila přímo při činu! Včera v noci došlo k bleskurychlému zatčení zloděje, který se v Olšanech u Prostějova vloupal do firmy a následně i do prodejny potravin. Cukrovinky a cigarety v hodnotě 143 tisíc korun byly zabaveny a vráceny majiteli.

„V úterý 20. listopadu v ranních hodinách byl policejní hlídkou, krátce po vloupání, dopaden pachatel přímo na místě činu.  Kolem půl druhé ráno došlo ke vloupání do jedné z firem v Olšanech u Prostějova. Lapka vypáčil okno a vnikl do skladu. Ve své nekalé činnosti pokračoval dál. Poškodil další dveře i se zámkem, jen aby se dostal do dalšího objektu. V jeho hledáčku totiž uvízla prodejna s potravinami. Do té se mu podařilo vloupat. Navštívil však nejen prodejnu samotnou, ale také její sklad a kancelář a napakoval se vším, co se mu zalíbilo. Lup si nachystal do igelitových tašek a igelitových pytlů. V nich pak uvízlo několik kusů cukrovinek a kartony cigaret různých značek,“ popsala nám čin Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Chmaták si však lup odnést již nestačil. „Přímo na místě byl totiž zadržen policejní hlídkou.  Muži zákona zjistili, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže z Olomoucka. V jeho pytlích a taškách pak našli 20 kusů cukrovinek a 146 kartonů cigaret různých značek. Celková škoda, kterou vloupáním lapka způsobil, byla vyčíslena na 143 tisíc korun. Zboží bylo nepoškozené a následně bylo vráceno majiteli,“ popsala mluvčí prostějovské policie.

Dvaačtyřicetiletému muži bylo včerejšího dne sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments