Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 dohnalovaAni ti nejšikovnější chmatáci a podvodníci vás nikdy nepřipraví o tolik peněz jako vaše bývalá manželka či milenka. Své o tom ví stále víc mužů, kteří podlehli přednostem nejrůznějších „zlatokopek“. Tyto ženy dokážou v nákupních centrech za víkend utratit tolik co jiná rodina za celý měsíc. Podobně se dle slov svého dlouholetého milence chovala i Renata Kamencová. Ta se ještě jako Renata Dohnalová nechvalně proslavila jako jednatelka později zkrachovalé cestovní agentury Mika Tour. Kromě podmínky za okolnosti provázející konec cestovky jí nyní hrozí další trest kvůli penězům, které si půjčila od svého dlouholetého milence...

Dvacet let zahýbali svým zákonitým partnerům a celkem dobře jim to klapalo. Teprve, když do jejich vztahu zasáhly půjčky na větší obnosy peněz, rozkmotřili se, začali se soudit a plivat na sebe jedovaté sliny. To je v kostce příběh mileneckého páru Miroslava Hofmana a Renaty Dohnalové, nyní Kamencové z Prostějova. Zatímco muž pracoval jako hasič a zároveň provozoval pneuservis, ambiciozní žena byla zaměstnána v cestovce Mika Tour, kterou později začala provozovat sama. Podnikání vyučené kadeřnice však před třemi roky skončilo hodně neslavně...   

Jejich milenecký vztah se datoval už od roku 1991, nezměnil se ani po tom, co pan Hofman v roce 1999 ovdověl. Nic jim nevadilo, že měli své zákonné partnery, problém nastal až ve chvíli, kdy do něj vstoupily peníze. Poprvé si paní Dohnalová půjčila v roce 2003, naposledy finance od svého milence dostala loni. O kolik peněz přesně šlo, není úplně zřejmé. Jisté bylo, že v únoru 2010 podepsala směnku na jeden a půl milionu korun.

 „Říkala, že milion dluží kvůli krachu cestovky a půl milionu potřebuje, aby se mohla rozvést. Slibovala mi, že pak už budeme jenom spolu,“ vysvětlil účel půjčky Hofman, který nyní po své bývalé milence chce více jak dva miliony korun, jež jí za téměř deset let jejich vztahu měl půjčit.  „Nechápu vaše chování. Pokud mi dlužník nevrátí peníze, tak mu přece nebudu půjčovat další. Chtěl jste je vůbec zpět?“ byl zvědavý soudce Petr Vrtěl. „To víte, že chtěl. Když jsem jí ale začal vyčítat, že mi dluží peníze, tak to stejně vždycky skončilo v posteli. Navíc říkala, že její rodiče prodali městu pozemek a že z toho mají tři miliony, které jí věnují, a z toho že mi ona své dluhy brzy zaplatí,“ reagoval Miroslav Hofman.

Soudce Vrtěl se dotazoval i druhé strany sporu. „Tvrdíte, že vám pan Hofman nikdy žádné peníze nepůjčil. Proč jste tedy ty směnky podepisovala?“ otázal se paní Kamencové. Ta to dosti nevěrohodně vysvětlovala tím, že chtěla svému milenci zachránit krk. „On tehdy spolupracoval s mafií. Říkal mi, že na mě peníze potřebuje převést, protože je s partou Ukrajinců vymáhá od dlužníků a má strach je mít u sebe,“ hájila se u soudu paní Kamencová.

Příchod záhadných a násilnických Ukrajinců na scénu však její partner vysvětlil velice prozaicky. Tím ovšem celému jejich dlouholetému vztahu nasadil opravdu tragikomickou korunu. „To je nesmysl. Peníze jsem na paní obžalovanou převáděl jen proto, že je po mně chtěla, aby se mohla už konečně rozvést. Vymáhání peněz s Ukrajinci po nocích jsem si vymyslel jen kvůli tomu, že jsem si asi před čtyřmi roky našel další přítelkyni. Proto už jsem nechtěl k paní Dohnalové vždy, když měla zrovna volno v posteli,“ pobavil všechny přítomné v sále Miroslav Hofman.

Renata Kamencová před soudem prohlásila, že je zcela bez prostředků, bydlí v pronajatém bytě a její další dluhy splácí maminka a částečně i synové. Nyní jí však hrozí nejen to, že peníze vypůjčené od Miroslava Hofmana bude muset po letech konečně vrátit, ale dokonce i vězení.

Soud v této věci doposud nerozhodl, hlavní líčení bylo odročeno. 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments