Podzim výsledkové hrůzy mají za sebou házenkáři Sokola II Prostějov. Ve 2. lize mužů JM 2023/2024 prohráli deset ze svých dosavadních jedenácti duelů, naposledy v sobotním střetnutí 11. kola soutěže podlehli na vlastní palubovce juniorům Tatranu Litovel vysoko 23:34 (9:17). Nakládačka mohla být přitom ještě větší, postavení jedinou příčku nad úplným dnem tabulky je bohužel odpovídající kruté realitě.

Jak je momentálně na tom prostějovský tým? Výstižnou odpověď dal hned začátek rozlučkového zápasu před zimní pauzou. Domácí odstartovali vskutku katastrofálně, po čtyřech minutách prohrávali 0:5 a v 7. už 0:7. Vepředu kupili chyby opakovanými ztrátami balónu, jejich obrana jako by neexistovala. Soupeř se bez nejmenších problémů prosazoval do postavené defenzivy a hlavně z bleskových trháků, rychlost jeho hráčů při přechodu do útoku byla neporovnatelná, vlastně žádný z oponentů se nestíhal vracet.

Teprve se značným náskokem v zádech hosté polevili, čehož Ordeltovi svěřenci využili k tomu, že zbytek prvního poločasu probíhal relativně vyrovnaným způsobem, téměř gól za gól. Sokol II dokonce dvakrát dotáhl na pětibrankový rozdíl (4:9, 6:11), když se nejprve dvakrát trefil Aleš Javůrek a později se chytil Šimon Hudeček, několik dobrých zákroků předvedl mezi tyčemi Matyáš Micka.

Jakmile však Tatran ucítil, že se outsider trochu přibližuje, znovu zapnul na vyšší obrátky. A náporem z 8:14 na 9:20 před a po přestávce nepřipustil žádné pochyby o jednoznačnosti utkání. Kvalitní litovelská hra ostře kontrastovala s bezradností i neustálými hrubkami domácích, kteří na pohyblivého a evidentně mnohem lepšího protivníka nestačili.

Jediný Hudeček držel jejich střelecký prapor, navíc zkušený Michal Jurik dostal už ve 41. minutě dost přísnou červenou kartu. Načež strádající ekipa naprosto odpadla a za hrozného stavu 16:31 osm minut před koncem se schylovalo k ostudnému výprasku. Naštěstí dominantně vedoucí skvadra prostřídala své opory, sundala nohu z plynu vysokého tempa. Načež předposlední celek tabulky odvrátil potupu alespoň snížením na konečných 23:34.

2. liga házenkářů, skupina JM - 11. kolo:

Sokol II Prostějov – Tatran Litovel junioři 23:34 (9:17)

Brankový sled: 0:7, 2:9, 4:9, 4:11, 6:11, 6:14, 8:14, 8:16, 9:20, 12:20, 13:23, 14:26, 16:27, 16:31, 18:33, 21:33, 23:34.

Rozhodčí: Hill a Oškera. Vyloučení: 4:3. Červená karta: 41. Jurik (Prostějov). Sedmičky: 2/1:1/1. Diváci: 75.

Sestava a branky Prostějova: M. Micka, Sladovník – Jurik 2, Korsa 1, Kintr 2, Bečička 2, Hudeček 9, Šestořád, Čižmárik 1, Černý 2, Hromek, Javůrek 2/1, Nesvadba, Kosina 1, Jurečka 1. Trenér: Svatopluk Ordelt.

Nejvíc branek juniorů Litovle: Štencl 6, Čikl a Coufal 5.