Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

tragedie celechovice1Obrovská a hlavně naprosto nečekaná tragédie zasáhla Čelechovice na Hané a celé Prostějovsko. Od smutné události v Tištíně uběhlo něco málo přes rok, když v uplynulém týdnu opět zabíjel poplašený kůň. Tentokrát však nezemřela mladá dívka, ale dokonce přímo zkušený veterinář a cvičitel! V úterý se pod Petrem Sypěnou splašil kůň, který ho vyhodil ze sedla.

Muž spadl na zem a shoda skutečně těžko uvěřitelných okolností vedla až k tomu nejhoršímu. Poplašené zvíře jezdci zřejmě kopytem šláplo na krk, načež mladý veterinář ze Studence na místě zemřel. Přivolaná lékařská pomoc už byla bezradná... PROSTĚJOVSKÝ Večerník se o nešťastné události dozvěděl jako první!

V úterý 29. května přibližně hodinu po poledni projížděla skupina jezdců na koních kolem státního lomu v Čelechovicích na Hané. Jeden z ořů se vylekal, splašil se a shodil svého jezdce. Muž po pádu a střetu se zvířetem na místě zemřel. Divoký kůň z místa tragédie utekl, pobíhal po okolí a dalo hodně práce, než byl opět odchycen. U tragédie okamžitě zasahoval vrtulník krajských záchranářů, který upoutal pozornost lidí ze širokého okolí...
„V úterý jsme byli přivoláni k případu, kdy kůň shodil jezdce. Po pádu na zem byl muž koněm pokopán. I přes náš pokus o jeho oživení na následky těchto zranění na místě bohužel zemřel,“ potvrdil Večerníku smutnou informaci náměstek olomouckých záchranářů Jan Weinberg.
Jak jsme při svém dalším pátrání po okolnostech hrůzného případu zjistili, v sedle neseděl žádný zelenáč, který by mohl doplatit na svoji neopatrnost, ale člověk, který se chovu koní věnoval mnoho let. Petr Sypěna čtyřnohé kopytníky a zvířata obecně miloval od dětství, načež v roce 1994 vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Svoji veterinární praxi provozoval v Prostějově a byl v ní velmi úspěšný. Měl rozsáhlé vědomosti o léčbě psů, koček, koní či prasat a zabýval se i terarijními zvířaty. Kromě toho se věnoval i výcviku koní. Vedle lásky ke zvířatům měl Per Sypěna rád i hudbu, když hrál na trombon v dechové kapele „Krumsíňanka“.
Celým případem se nyní zabývá i prostějovská policie, kterou Večerník telefonicky kontaktoval v samém závěru minulého týdne ohledně poskytnutí bližších informací týkajících se vyšetřování. „Můžeme potvrdit, že policie prověřuje všechny okolnosti tragédie. Ovšem vzhledem k velmi nešťastné události a s ohledem na rodinu poškozeného se k celému případu nebudeme konkrétněji vyjadřovat,“ reagovala tisková mluvčí policie Eva Čeplová.
Usmrcení koněm přitom není na Prostějovsku ojedinělé. K podobné tragédii došlo loni v březnu v Tištíně, kde klisna, která doprovázela skupinku lidí, nečekaně vyhodila zadní nohy a pokopala sedmnáctiletou Janu, členu místního Jezdeckého klubu. Dívka zemřela na následky zranění v nemocnici...

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments