Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

tragedie celechovice1Obrovská a hlavně naprosto nečekaná tragédie zasáhla Čelechovice na Hané a celé Prostějovsko. Od smutné události v Tištíně uběhlo něco málo přes rok, když v uplynulém týdnu opět zabíjel poplašený kůň. Tentokrát však nezemřela mladá dívka, ale dokonce přímo zkušený veterinář a cvičitel! V úterý se pod Petrem Sypěnou splašil kůň, který ho vyhodil ze sedla.

Muž spadl na zem a shoda skutečně těžko uvěřitelných okolností vedla až k tomu nejhoršímu. Poplašené zvíře jezdci zřejmě kopytem šláplo na krk, načež mladý veterinář ze Studence na místě zemřel. Přivolaná lékařská pomoc už byla bezradná... PROSTĚJOVSKÝ Večerník se o nešťastné události dozvěděl jako první!

V úterý 29. května přibližně hodinu po poledni projížděla skupina jezdců na koních kolem státního lomu v Čelechovicích na Hané. Jeden z ořů se vylekal, splašil se a shodil svého jezdce. Muž po pádu a střetu se zvířetem na místě zemřel. Divoký kůň z místa tragédie utekl, pobíhal po okolí a dalo hodně práce, než byl opět odchycen. U tragédie okamžitě zasahoval vrtulník krajských záchranářů, který upoutal pozornost lidí ze širokého okolí...
„V úterý jsme byli přivoláni k případu, kdy kůň shodil jezdce. Po pádu na zem byl muž koněm pokopán. I přes náš pokus o jeho oživení na následky těchto zranění na místě bohužel zemřel,“ potvrdil Večerníku smutnou informaci náměstek olomouckých záchranářů Jan Weinberg.
Jak jsme při svém dalším pátrání po okolnostech hrůzného případu zjistili, v sedle neseděl žádný zelenáč, který by mohl doplatit na svoji neopatrnost, ale člověk, který se chovu koní věnoval mnoho let. Petr Sypěna čtyřnohé kopytníky a zvířata obecně miloval od dětství, načež v roce 1994 vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Svoji veterinární praxi provozoval v Prostějově a byl v ní velmi úspěšný. Měl rozsáhlé vědomosti o léčbě psů, koček, koní či prasat a zabýval se i terarijními zvířaty. Kromě toho se věnoval i výcviku koní. Vedle lásky ke zvířatům měl Per Sypěna rád i hudbu, když hrál na trombon v dechové kapele „Krumsíňanka“.
Celým případem se nyní zabývá i prostějovská policie, kterou Večerník telefonicky kontaktoval v samém závěru minulého týdne ohledně poskytnutí bližších informací týkajících se vyšetřování. „Můžeme potvrdit, že policie prověřuje všechny okolnosti tragédie. Ovšem vzhledem k velmi nešťastné události a s ohledem na rodinu poškozeného se k celému případu nebudeme konkrétněji vyjadřovat,“ reagovala tisková mluvčí policie Eva Čeplová.
Usmrcení koněm přitom není na Prostějovsku ojedinělé. K podobné tragédii došlo loni v březnu v Tištíně, kde klisna, která doprovázela skupinku lidí, nečekaně vyhodila zadní nohy a pokopala sedmnáctiletou Janu, členu místního Jezdeckého klubu. Dívka zemřela na následky zranění v nemocnici...

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments