Příjemnou noc, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

tragedie celechovice1Obrovská a hlavně naprosto nečekaná tragédie zasáhla Čelechovice na Hané a celé Prostějovsko. Od smutné události v Tištíně uběhlo něco málo přes rok, když v uplynulém týdnu opět zabíjel poplašený kůň. Tentokrát však nezemřela mladá dívka, ale dokonce přímo zkušený veterinář a cvičitel! V úterý se pod Petrem Sypěnou splašil kůň, který ho vyhodil ze sedla.

Muž spadl na zem a shoda skutečně těžko uvěřitelných okolností vedla až k tomu nejhoršímu. Poplašené zvíře jezdci zřejmě kopytem šláplo na krk, načež mladý veterinář ze Studence na místě zemřel. Přivolaná lékařská pomoc už byla bezradná... PROSTĚJOVSKÝ Večerník se o nešťastné události dozvěděl jako první!

V úterý 29. května přibližně hodinu po poledni projížděla skupina jezdců na koních kolem státního lomu v Čelechovicích na Hané. Jeden z ořů se vylekal, splašil se a shodil svého jezdce. Muž po pádu a střetu se zvířetem na místě zemřel. Divoký kůň z místa tragédie utekl, pobíhal po okolí a dalo hodně práce, než byl opět odchycen. U tragédie okamžitě zasahoval vrtulník krajských záchranářů, který upoutal pozornost lidí ze širokého okolí...
„V úterý jsme byli přivoláni k případu, kdy kůň shodil jezdce. Po pádu na zem byl muž koněm pokopán. I přes náš pokus o jeho oživení na následky těchto zranění na místě bohužel zemřel,“ potvrdil Večerníku smutnou informaci náměstek olomouckých záchranářů Jan Weinberg.
Jak jsme při svém dalším pátrání po okolnostech hrůzného případu zjistili, v sedle neseděl žádný zelenáč, který by mohl doplatit na svoji neopatrnost, ale člověk, který se chovu koní věnoval mnoho let. Petr Sypěna čtyřnohé kopytníky a zvířata obecně miloval od dětství, načež v roce 1994 vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Svoji veterinární praxi provozoval v Prostějově a byl v ní velmi úspěšný. Měl rozsáhlé vědomosti o léčbě psů, koček, koní či prasat a zabýval se i terarijními zvířaty. Kromě toho se věnoval i výcviku koní. Vedle lásky ke zvířatům měl Per Sypěna rád i hudbu, když hrál na trombon v dechové kapele „Krumsíňanka“.
Celým případem se nyní zabývá i prostějovská policie, kterou Večerník telefonicky kontaktoval v samém závěru minulého týdne ohledně poskytnutí bližších informací týkajících se vyšetřování. „Můžeme potvrdit, že policie prověřuje všechny okolnosti tragédie. Ovšem vzhledem k velmi nešťastné události a s ohledem na rodinu poškozeného se k celému případu nebudeme konkrétněji vyjadřovat,“ reagovala tisková mluvčí policie Eva Čeplová.
Usmrcení koněm přitom není na Prostějovsku ojedinělé. K podobné tragédii došlo loni v březnu v Tištíně, kde klisna, která doprovázela skupinku lidí, nečekaně vyhodila zadní nohy a pokopala sedmnáctiletou Janu, členu místního Jezdeckého klubu. Dívka zemřela na následky zranění v nemocnici...

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-