Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 suryJeden pervitin ve svém domě vyráběl, druhý jej v Prostějově prodával. Tak si rozdělili úkoly sedmatřicetiletý Aleš Surý a o dva roky mladší Miroslav Otta. Nebezpečná droga vyrobená Surým v Dřínově končila následně díky Ottovi mezi mladými lidmi z Prostějova. Tento zdroj pervitinu však prostějovským feťákům vyschl. Aleš Surý od prostějovského soudu dostal tři a půl roku natvrdo, Miroslav Otta zatím zůstane na svobodě. To ovšem pouze za předpokladu, že bude „sekat latinu“.

Feťákům nemůžete věřit ani slovo. O tom se mohli přesvědčit všichni, kteří v úterý dorazili k prostějovskému soudu na proces s výrobcem a dealerem pervitinu Alešem Surým. Toho prostějovští feťáci znají pod přezdívkou „Lexa“. Spoluobžalovaný Miroslav Otta, který se po zatčení policií dušoval, že k soudu určitě dorazí, nakonec nepřišel. Přitom právě tento narkoman a dealer prošel zajímavým vývojem...

Když jej policisté chytili, jak převáží pervitin od Surého, byl hodně nervózní a zasahujícího policistu dokonce napadl. Za to se následně omluvil a s policií vzorně spolupracoval. Kriminalistům přitom osvětlil řadu věcí týkající se prostějovské drogové scény. Promluvil například o spolupráci mezi Surým a dalším známým prostějovským dealerem Josefem Přikrylem. Jakmile mu však otrnulo, vše bylo jinak a na svůj vlastní soud zřejmě „zapomněl“.

Aleš Surý byl k jednání Okresního soudu přiveden vězeňskou službou. V současnosti si totiž už odpykává třicetiměsíční trest za výrobu a přechovávání drog i opakované řízení bez papírů (o případu Večerník informoval - pozn.red.). Surý u soudu přiznal, že Miroslavovi Ottovi dal šestnáct tisíc korun na to, aby za ně v Polsku nakoupil léky obsahující pseudoeefedrin. Medikamenty, které nejsou u nás běžně k dostání, pak posloužily k výrobě pervitinu, který svým uživatelům ničí srdce, játra i životy. 

Za svůj výlet do Polska dostal Otta od Surého čerstvě vyrobený pervitin. Něco si chtěl dealer užít sám, něco plánoval rozprodat dalším prostějovským narkomanům. Přes jasné důkazy se Surý snažil z celé záležitosti vylhat, u soudce Petra Vrtěla však tvrdě narazil. „Nechápu, proč se tady snažíte tak vykrucovat. Měl byste si uvědomit, že přiznání je polehčující okolností,“ snažil se Surému domluvit soudce, který během své kariéry nejrůznějších lží od narkomanů slyšel už nespočet.

Po předložení všech důkazů prostějovský soudce oba obžalované uznal vinnými. Miroslav Otta nakonec dostal pouze tříletou podmínku, pokud se však minimálně tři a půl roku nebude chovat naprosto vzorně, může čekat, že ho vězení stejně nakonec nemine. Tam by se mohl setkat i svým někdejším kamarádem, Surému totiž soud trest navýšil z třiceti měsíců na tři a půl roku nepodmíněně.

V tomto případě rozsudek dosud nenabyl právní moci, Surý si ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar