Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 brno_logoBez incidentu se neobešlo sobotní fotbalové utkání 1.Gambrinus ligy v sousední Olomouci, kde místní tým SK Sigma hostil Zbrojovku Brno. A právě  dva fanoušci tohoto jihomoravského klubu cestou na zápas zkopali olomouckého policistu. Jedním z nich byl i třiatřicetiletý Prostějovan...

Co konkrétně se v sobotu 28. září kolem patnácté hodiny v Olomouci událo? Při přecházení fanoušků z hlavního nádraží na Andrův stadion se někteří příznivci Brna chovali značně agresivně. Když je policisté, kteří dbali na klid a pořádek, vyzvali, aby se chovali slušně, dvaadvacetiletý mladík z Brna na jednoho z policistů zaútočil. Vůbec mu nevadilo, že policista má na sobě protiúderové chrániče a na hlavě přilbu. Policistu povalil na zem, kde ho kopl do hlavy. Vzápětí se k němu přidal třiatřicetiletý muž z Prostějova, který, než je další policisté stačili zpacifikovat, uštědřil povalenému muži zákona také několik kopanců.

„Muži byli předvedeni na služebnu k podání vysvětlení, kde byli záhy obviněni z výtržnictví a násilí proti úřední osobě,“ poznamenala Marie Štrbáková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. „Jeden z mužů byl pak vzhledem k tomu, že při orientační zkoušce nadýchal více než tři promile, převezen na záchytku,“ dodala s tím, že oběma výtržníkům teď hrozí až čtyři roky vězení.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-