Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 podvodPůjčíme každému! Bez ručitele, bez prokazování příjmů, bez nahlížení do registrů, bez rozmýšlení a bez skrupulí!“ Kdo z lidí, kterým zrovna chybí peníze na nájem, by odolal? Ve skutečnosti to však tak jednoduché není. Pokud budete lhát o svých předchozích půjčkách, skončíte coby úvěroví podvodníci u soudu...

 

To se přihodilo i Zdeňku Skoupému z Brodku u Prostějova. Sedmatřicetiletý mistr výrobní linky musel každý měsíc na úvěrech splácet dvanáct tisíc korun a další dva tisíce platil na alimentech. Při jeho příjmech bylo jasné, že mu nikdo nepůjčí. Přesto dostal „půjčku pro každého“ od Providentu. Podle rozhodnutí soudu to bylo díky tomu, že hrubě zkreslil skutečný stav svých financí. Do smlouvy uvedl, že na úvěrech splácí pouze čtyři tisíce korun. U soudu se hájil tím, že ho k tomu navedla obchodní zástupkyně úvěrové společnosti. Ta ovšem něco takového důrazně popřela!

„Nestálo by mi to za to. Proč bych někomu dávala půjčku, když bych pak u nadřízených měla problém za to, že ji nesplácí?“ argumentovala zástupkyně, která pro Provident už dávno nepracuje. Jeho verzi však obžalovanému potvrdila i bývalá přítelkyně. Jenže právě její svědectví soud shledal jako nedůvěryhodné. „Sama jste byla za úvěrový podvod odsouzena. Tehdy jste však přiznala, že jste o svých dluzích lhala zcela záměrně, abyste na ni dosáhla. Proč až nyní naznačujete, že to vše mohlo být jinak?“ ptal se soudce Petr Vrtěl.

I kdyby obchodní zástupkyně skutečně někoho navedla, aby lhal, stejně by to obžalovanému nijak nepomohlo. „Viny by ho to nezbavovalo. Pouze by ten, kdo půjčku zprostředkoval, mohl být stíhaný za spolupachatelství,“ upozornil soudce. Na druhou stranu obžalovanému k dobru připočetl to, že se se svojí situací snaží něco dělat. Fakticky se dá říci, že dvaadvacet tisíc, které od Providentu dostal, už dokonce splatil. „Bohužel zbývá doplatit ještě necelých osmnáct tisíc, které obžalovaný po podpisu smlouvy dluží na úrocích,“ upozornil Petr Vrtěl.

Okresní soud v Prostějově tedy musel v úterý uplynulého týdne obžalovaného uznat vinným, nicméně dosud netrestanému muži uložil „pouze“ čtyřměsíční podmíněný trest. „Zároveň se nad ním stanoví dohled, aby byl schopen svoji finanční situaci zvládnout a dále se nezadlužoval,“ uzavřel soudce Vrtěl.

Rozsudek dosud nenabyl právní moci, obhájkyně si ponechala lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-