Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie_9Včera krátce před jedenáctou hodinou dopoledne došlo ke vloupání do jedné z firem na ulici Vrahovické v Prostějově. Tehdy neznámý pachatel vnikl do oploceného areálu,  následně do jedné ze stavebních buněk, odkud vzal různý stavební a obkládací materiál – lišty, hliníkové podložky a hliníkové plechy. Vše v hodnotě 9 tisíc korun.

Tyto věci si  nachystal k bráně. Odnést je však nestačil. Při své nekalé činnosti byl přistižen hlídkou Městské policie. Ze dvora se snažil utéct, byl však zadržen přivolanými policisty. Ta muže zadržela a převezla na policejní služebnu. Muži zákona zjistili, že se jedná o 21 letého muže z Prostějovska, který byl  již v nedávné minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán Okresním soudem v Prostějově. Včera mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež ve stadiu pokusu, za který mu, v případě odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-