Dobré ráno, dnes je neděle 9.8.2020
svátek slaví Roman,
zítra Vavřinec
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
03 kovarikV pondělí začal u Krajského soudu v Brně snad už poslední díl soudního maratónu s bývalým prostějovským hokejistou Robertem Kovaříkem. Muž s bohatou trestní minulostí se před senátem vedeným předsedou Alešem Novotným hájí proti desetiletému trestu, který v roce 2003 vyfasoval za dvě loupežná přepadení spáchaná na Prostějovsku na přelomu Milénia.  V pondělí byl soudem vyslechnut současný elitní olomoucký kriminalista Radek Erben, o kterém jeden z dříve utajovaných svědků Ramsey Rezhaj tvrdí, že celý proces a vyšetřování případů loupeží zmanipuloval a navíc ho donutil ke křivé výpovědi usvědčující Kovaříka. Kriminalista sice nejdříve soudci tvrdil, že se na vyšetřování přímo nepodílel, vzápětí však přiznal, že byl fyzicky přítomen u výslechů Rezhaje. „Je to ale už taková doba, že na konkrétní věci si nepamatuji. Vím však, že výslechy byly nahrávány a že u nich byli i obhájci podezřelých. Těžko si tak připustit, že by došlo k jakékoliv manipulaci s výpovědí svědka,“ uvedl mimo jiného Radek Erben. Pondělí bylo v Brně vyhrazeno ještě pro výslech dalších svědků, pak nastal křížový výslech Roberta Kovaříka, jenž se dostal do palby otázek jak soudce, tak státního zástupce. „Nepopírám, že jsem s oběma loupežemi měl něco společného, fyzicky jsem se jich však neúčastnil,“ tvrdí stále svou Robert Kovařík. Podaří se mu tedy prokázat, že nepřepadl dodávku s riflemi a ani nebyl u brutální loupeže realitního makléře Kremly? Dnes, tedy ve čtvrtek 16. ledna dojde v soudní síni Krajského soudu v Brně k přehrávání telefonických odposlechů a ještě k dokončení čtených výpovědí svědků. V pátek se pak očekávají závěrečné řeči státního zástupce i obhájce Roberta Kovaříka, a hlavně rozsudek!

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-