Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
03 kovarikV pondělí začal u Krajského soudu v Brně snad už poslední díl soudního maratónu s bývalým prostějovským hokejistou Robertem Kovaříkem. Muž s bohatou trestní minulostí se před senátem vedeným předsedou Alešem Novotným hájí proti desetiletému trestu, který v roce 2003 vyfasoval za dvě loupežná přepadení spáchaná na Prostějovsku na přelomu Milénia.  V pondělí byl soudem vyslechnut současný elitní olomoucký kriminalista Radek Erben, o kterém jeden z dříve utajovaných svědků Ramsey Rezhaj tvrdí, že celý proces a vyšetřování případů loupeží zmanipuloval a navíc ho donutil ke křivé výpovědi usvědčující Kovaříka. Kriminalista sice nejdříve soudci tvrdil, že se na vyšetřování přímo nepodílel, vzápětí však přiznal, že byl fyzicky přítomen u výslechů Rezhaje. „Je to ale už taková doba, že na konkrétní věci si nepamatuji. Vím však, že výslechy byly nahrávány a že u nich byli i obhájci podezřelých. Těžko si tak připustit, že by došlo k jakékoliv manipulaci s výpovědí svědka,“ uvedl mimo jiného Radek Erben. Pondělí bylo v Brně vyhrazeno ještě pro výslech dalších svědků, pak nastal křížový výslech Roberta Kovaříka, jenž se dostal do palby otázek jak soudce, tak státního zástupce. „Nepopírám, že jsem s oběma loupežemi měl něco společného, fyzicky jsem se jich však neúčastnil,“ tvrdí stále svou Robert Kovařík. Podaří se mu tedy prokázat, že nepřepadl dodávku s riflemi a ani nebyl u brutální loupeže realitního makléře Kremly? Dnes, tedy ve čtvrtek 16. ledna dojde v soudní síni Krajského soudu v Brně k přehrávání telefonických odposlechů a ještě k dokončení čtených výpovědí svědků. V pátek se pak očekávají závěrečné řeči státního zástupce i obhájce Roberta Kovaříka, a hlavně rozsudek!

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments