Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
03 kovarikV pondělí začal u Krajského soudu v Brně snad už poslední díl soudního maratónu s bývalým prostějovským hokejistou Robertem Kovaříkem. Muž s bohatou trestní minulostí se před senátem vedeným předsedou Alešem Novotným hájí proti desetiletému trestu, který v roce 2003 vyfasoval za dvě loupežná přepadení spáchaná na Prostějovsku na přelomu Milénia.  V pondělí byl soudem vyslechnut současný elitní olomoucký kriminalista Radek Erben, o kterém jeden z dříve utajovaných svědků Ramsey Rezhaj tvrdí, že celý proces a vyšetřování případů loupeží zmanipuloval a navíc ho donutil ke křivé výpovědi usvědčující Kovaříka. Kriminalista sice nejdříve soudci tvrdil, že se na vyšetřování přímo nepodílel, vzápětí však přiznal, že byl fyzicky přítomen u výslechů Rezhaje. „Je to ale už taková doba, že na konkrétní věci si nepamatuji. Vím však, že výslechy byly nahrávány a že u nich byli i obhájci podezřelých. Těžko si tak připustit, že by došlo k jakékoliv manipulaci s výpovědí svědka,“ uvedl mimo jiného Radek Erben. Pondělí bylo v Brně vyhrazeno ještě pro výslech dalších svědků, pak nastal křížový výslech Roberta Kovaříka, jenž se dostal do palby otázek jak soudce, tak státního zástupce. „Nepopírám, že jsem s oběma loupežemi měl něco společného, fyzicky jsem se jich však neúčastnil,“ tvrdí stále svou Robert Kovařík. Podaří se mu tedy prokázat, že nepřepadl dodávku s riflemi a ani nebyl u brutální loupeže realitního makléře Kremly? Dnes, tedy ve čtvrtek 16. ledna dojde v soudní síni Krajského soudu v Brně k přehrávání telefonických odposlechů a ještě k dokončení čtených výpovědí svědků. V pátek se pak očekávají závěrečné řeči státního zástupce i obhájce Roberta Kovaříka, a hlavně rozsudek!

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments