Dobré odpoledne, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Soud poslal Jaroslava Smrže i Lukáše Bednaříka do basy

Hned v soudní síni se proti rozsudku odvolal Lukáš Bednařík, který společně s Jaroslavem Smržem ukradl přibližně šedesát uren na prostějovském hřbitově. Za to má jít nyní do vězení na čtyřiadvacet měsíců, jeho starší parťák a několikanásobný recidivista by si měl jít sednout na čtyři a půl roku. Přitom kromě krádeží na hřbitově se oběma mužům do výše trestu započítalo i skopání muže před prostějovským Kauflandem.
2012 16_jaroslav_smrz
2012 16Bednarik_s_maminkouProstějovský soud v úterý uplynulého týdne vynesl rozsudek nad Lukášem Bednaříkem a Jaroslavem Smržem. Oba loni v létě společně kradli urny na prostějovském hřbitově. Měděné obaly pak roztloukli a odnesli do sběrny. Po pěti návštěvách takto ze hřbitova vzali přibližně šedesát uren. Tímto způsobem získali přibližně pětašedesát kilo mědi a mosazi, za něž ve sběrně dostali celkem 7 100 korun! Přitom vnitřní obaly s popelem zemřelých poházeli po hřbitově, některé pozůstatky se našly v poli u hřbitova a přibližně v deseti případech pozůstalí přišli o své předky úplně. „Nic nestojí za to, aby člověk klesl tak hluboko jako já. Chtěl bych se všem poškozeným omluvit, nicméně z duše mi to nikdy nikdo nevymaže. Následky tohoto činu si ponesu celý život...,“ kál se při své závěrečné řeči Jaroslav Smrž.

Jelikož byli oba muži nedávno odsouzení za fyzické napadení před prostějovským Kauflandem, vynesla soudkyně Ivona Otrubová souhrnný trest. Dosud netrestaného jednadvacetiletého Lukáše Bednaříka poslala do basy na dva roky, osmatřicetiletého Jaroslava Smrže pak na čtyři a půl roku.

„Jedná se o závažný a lidsky těžko pochopitelný čin. V případě Jaroslava Smrže bylo jedinou polehčující okolností jeho plné doznání, u Lukáše Bednaříka především to, že dosud nebyl trestán,“ odůvodnila výši trestu soudkyně. Jednadvacetiletý Lukáš Bednařík byl tímto verdiktem očividně zaskočen. Zřejmě očekával, že od soudu unikne pouze s podmínkou. Přímo v soudní síni se odvolal. „Je to dlouho...,“ vysvětlil důvody, proč se mu dvouletá výše trestu zdá přehnaná. Jaroslav Smrž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments