Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Soud poslal Jaroslava Smrže i Lukáše Bednaříka do basy

Hned v soudní síni se proti rozsudku odvolal Lukáš Bednařík, který společně s Jaroslavem Smržem ukradl přibližně šedesát uren na prostějovském hřbitově. Za to má jít nyní do vězení na čtyřiadvacet měsíců, jeho starší parťák a několikanásobný recidivista by si měl jít sednout na čtyři a půl roku. Přitom kromě krádeží na hřbitově se oběma mužům do výše trestu započítalo i skopání muže před prostějovským Kauflandem.
2012 16_jaroslav_smrz
2012 16Bednarik_s_maminkouProstějovský soud v úterý uplynulého týdne vynesl rozsudek nad Lukášem Bednaříkem a Jaroslavem Smržem. Oba loni v létě společně kradli urny na prostějovském hřbitově. Měděné obaly pak roztloukli a odnesli do sběrny. Po pěti návštěvách takto ze hřbitova vzali přibližně šedesát uren. Tímto způsobem získali přibližně pětašedesát kilo mědi a mosazi, za něž ve sběrně dostali celkem 7 100 korun! Přitom vnitřní obaly s popelem zemřelých poházeli po hřbitově, některé pozůstatky se našly v poli u hřbitova a přibližně v deseti případech pozůstalí přišli o své předky úplně. „Nic nestojí za to, aby člověk klesl tak hluboko jako já. Chtěl bych se všem poškozeným omluvit, nicméně z duše mi to nikdy nikdo nevymaže. Následky tohoto činu si ponesu celý život...,“ kál se při své závěrečné řeči Jaroslav Smrž.

Jelikož byli oba muži nedávno odsouzení za fyzické napadení před prostějovským Kauflandem, vynesla soudkyně Ivona Otrubová souhrnný trest. Dosud netrestaného jednadvacetiletého Lukáše Bednaříka poslala do basy na dva roky, osmatřicetiletého Jaroslava Smrže pak na čtyři a půl roku.

„Jedná se o závažný a lidsky těžko pochopitelný čin. V případě Jaroslava Smrže bylo jedinou polehčující okolností jeho plné doznání, u Lukáše Bednaříka především to, že dosud nebyl trestán,“ odůvodnila výši trestu soudkyně. Jednadvacetiletý Lukáš Bednařík byl tímto verdiktem očividně zaskočen. Zřejmě očekával, že od soudu unikne pouze s podmínkou. Přímo v soudní síni se odvolal. „Je to dlouho...,“ vysvětlil důvody, proč se mu dvouletá výše trestu zdá přehnaná. Jaroslav Smrž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments