Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soud poslal Jaroslava Smrže i Lukáše Bednaříka do basy

Hned v soudní síni se proti rozsudku odvolal Lukáš Bednařík, který společně s Jaroslavem Smržem ukradl přibližně šedesát uren na prostějovském hřbitově. Za to má jít nyní do vězení na čtyřiadvacet měsíců, jeho starší parťák a několikanásobný recidivista by si měl jít sednout na čtyři a půl roku. Přitom kromě krádeží na hřbitově se oběma mužům do výše trestu započítalo i skopání muže před prostějovským Kauflandem.
2012 16_jaroslav_smrz
2012 16Bednarik_s_maminkouProstějovský soud v úterý uplynulého týdne vynesl rozsudek nad Lukášem Bednaříkem a Jaroslavem Smržem. Oba loni v létě společně kradli urny na prostějovském hřbitově. Měděné obaly pak roztloukli a odnesli do sběrny. Po pěti návštěvách takto ze hřbitova vzali přibližně šedesát uren. Tímto způsobem získali přibližně pětašedesát kilo mědi a mosazi, za něž ve sběrně dostali celkem 7 100 korun! Přitom vnitřní obaly s popelem zemřelých poházeli po hřbitově, některé pozůstatky se našly v poli u hřbitova a přibližně v deseti případech pozůstalí přišli o své předky úplně. „Nic nestojí za to, aby člověk klesl tak hluboko jako já. Chtěl bych se všem poškozeným omluvit, nicméně z duše mi to nikdy nikdo nevymaže. Následky tohoto činu si ponesu celý život...,“ kál se při své závěrečné řeči Jaroslav Smrž.

Jelikož byli oba muži nedávno odsouzení za fyzické napadení před prostějovským Kauflandem, vynesla soudkyně Ivona Otrubová souhrnný trest. Dosud netrestaného jednadvacetiletého Lukáše Bednaříka poslala do basy na dva roky, osmatřicetiletého Jaroslava Smrže pak na čtyři a půl roku.

„Jedná se o závažný a lidsky těžko pochopitelný čin. V případě Jaroslava Smrže bylo jedinou polehčující okolností jeho plné doznání, u Lukáše Bednaříka především to, že dosud nebyl trestán,“ odůvodnila výši trestu soudkyně. Jednadvacetiletý Lukáš Bednařík byl tímto verdiktem očividně zaskočen. Zřejmě očekával, že od soudu unikne pouze s podmínkou. Přímo v soudní síni se odvolal. „Je to dlouho...,“ vysvětlil důvody, proč se mu dvouletá výše trestu zdá přehnaná. Jaroslav Smrž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments