Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soud poslal Jaroslava Smrže i Lukáše Bednaříka do basy

Hned v soudní síni se proti rozsudku odvolal Lukáš Bednařík, který společně s Jaroslavem Smržem ukradl přibližně šedesát uren na prostějovském hřbitově. Za to má jít nyní do vězení na čtyřiadvacet měsíců, jeho starší parťák a několikanásobný recidivista by si měl jít sednout na čtyři a půl roku. Přitom kromě krádeží na hřbitově se oběma mužům do výše trestu započítalo i skopání muže před prostějovským Kauflandem.
2012 16_jaroslav_smrz
2012 16Bednarik_s_maminkouProstějovský soud v úterý uplynulého týdne vynesl rozsudek nad Lukášem Bednaříkem a Jaroslavem Smržem. Oba loni v létě společně kradli urny na prostějovském hřbitově. Měděné obaly pak roztloukli a odnesli do sběrny. Po pěti návštěvách takto ze hřbitova vzali přibližně šedesát uren. Tímto způsobem získali přibližně pětašedesát kilo mědi a mosazi, za něž ve sběrně dostali celkem 7 100 korun! Přitom vnitřní obaly s popelem zemřelých poházeli po hřbitově, některé pozůstatky se našly v poli u hřbitova a přibližně v deseti případech pozůstalí přišli o své předky úplně. „Nic nestojí za to, aby člověk klesl tak hluboko jako já. Chtěl bych se všem poškozeným omluvit, nicméně z duše mi to nikdy nikdo nevymaže. Následky tohoto činu si ponesu celý život...,“ kál se při své závěrečné řeči Jaroslav Smrž.

Jelikož byli oba muži nedávno odsouzení za fyzické napadení před prostějovským Kauflandem, vynesla soudkyně Ivona Otrubová souhrnný trest. Dosud netrestaného jednadvacetiletého Lukáše Bednaříka poslala do basy na dva roky, osmatřicetiletého Jaroslava Smrže pak na čtyři a půl roku.

„Jedná se o závažný a lidsky těžko pochopitelný čin. V případě Jaroslava Smrže bylo jedinou polehčující okolností jeho plné doznání, u Lukáše Bednaříka především to, že dosud nebyl trestán,“ odůvodnila výši trestu soudkyně. Jednadvacetiletý Lukáš Bednařík byl tímto verdiktem očividně zaskočen. Zřejmě očekával, že od soudu unikne pouze s podmínkou. Přímo v soudní síni se odvolal. „Je to dlouho...,“ vysvětlil důvody, proč se mu dvouletá výše trestu zdá přehnaná. Jaroslav Smrž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments